otrdiena, 2014. gada 4. marts

Viss par CELULĪTU.

Kas īsti ir celulīts – neizbēgama dzīves netaisnība jeb problēma, ko var risināt? No kurienes tas rodas un kāpēc vienas dāmas kājas neglīti apzīmogojis apelsīna miziņas ornaments, kamēr citas āda ir apskaužami gluda un estētiski skaista?
Kas ir celulīts?
Raugoties no medicīnas viedokļa, celulīta formulējums varētu būt šāds - celulīts ir lokalizēta lipodistrofija (nepareizas formas taukaudi), kas koncentrējas vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos.
Celulīta skartās zonas mūsu ķermenī parasti ir tieši tās zonas, kurās ir palēnināta limfas attece un vielmaiņa, līdz ar to organismam rodas grūtības sašķelt tauku šūnas. Pētījumi rāda, ka celulīts veidojas no divām lietām – tauku šūnām un starpšūnu telpā uzkrātās masas, kas veidojusies no taukiem, ūdens un toksīniem, kurus organismam nav izdevies izvadīt. Parasti celulīts mīl iekarot gurnu, vēdera un augšstilbu rajonu, tas ir tādēļ, ka šajos mūsu ķermeņa rajonos ir irdenāki zemādas audi, kas dod lielisku iespēju celulītam tur uzkrāties.
Izrādās, ka arī pašu celulītu var iedalīt divos paveidos – cietais un mīkstais celulīts. Cietais celulīts ir biezi taukaudi, kas pieķeras muskuļiem. Šāda veida celulīts mēdz būt sāpīgs, jo tā apakšējie slāņi spiež uz nervu galiem. No šā paveida celulīta atbrīvoties ir ļoti grūti, jo parasti tas tik ciets kļūst jau pēdējās stadijās. Šādos gadījumos noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu un sekot tā norādījumiem.
Savukārt mīkstais celulīts ir strukturāli pretējs cietajam celulītam. Tas nav blīvs un koncentrāts, bet gan izpleties palielos laukumos, ir tāds kā ļengans. Mīkstais celulīts ir viegli pamanāms. Tas bieži vērojams tām sievietēm, kas reiz aktīvi nodarbojušās ar sportu, bet nu kādu iemeslu dēļ pilnībā pārstājušas to darīt.
Kas ietekmē celulīta rašanos?
Cēloņi, kā ietekmē var veidoties celulīts ir visai dažādi, tādēļ tavs uzdevums ir identificēt tos, kas varētu būt vainojami tavā gadījumā. Populārākie celulīta rašanās cēloņi ir šādi:
Pirmais – nepareizs, jeb nesabalansēts uzturs – ja agrāk negatīvais uzsvars tika likts, galvenokārt, uz balto miltu, cukura un piena izstrādājumiem, kas provocējot celulītu, tad tagad jaunākie pētījumi īpaši iesaka uzmanīties uzturā lietojot gaļu, kas varētu būt gatavota no ātri audzētiem un ar hormoniem barotiem mājlopiem.   
Otrais no populārākajiem celulīta veidošanās cēloņiem ir mazkustīgs, jeb sēdošs dzīvesveids. Jā mūsdienās kļūst arvien grūtāk no tā izvairīties, taču darbā nosēdētās stundas, kas burtiski palēnina un pat bloķē limfas apmaiņu, noteikti ir jākompensē ar fiziskām aktivitātēm, citādi ar celulītu cīnīties būs pagrūti.
Trešais iemesls – straujas svara svārstības – gan pieņemšanās svarā, piemēram, grūtniecības dēļ, gan arī strauja svara zaudēšana, kas nereti nenāk komplektā ar celulīta zaudēšanu, bet gan gluži otrādi. Svars ir jāzaudē pakāpeniski un uz neatgriešanos.
Ceturtais iemesls – hormonālās izmaiņas organismā. Arī šis iemesls mūsdienās kļūst arvien aktuālāks. Tas, protams, saistīts, galvenokārt, ar hormonālās kontracepcijas popularitāti un iedarbību uz organismu. Pētnieki pierādījuši, ka nereti tiek novērots, ka hormonu lietošana var apgrūtināt un aizkavēt šķidruma izvadīšanu no organisma, kas savukārt ir lieliska augsne celulītam.
Piektais iemesls – nepietiekama šķidruma lietošana. Te svarīgi atcerēties, ka ūdens lietošana darbina nieres, kas savukārt atbildīgas par toksīnu izvadīšanu no organisma. Ieteicams ik pa 20 minūtēm iedzert pāris malkus tīra ūdens. Bez šiem populārākajiem uzskaitītajiem celulīta rašanās iemesliem ir arī citi, piemēram, pārlieku apspēlēta un cieša apģērba valkāšana, aizraušanās ar alkoholu un cigaretēm, dažādu medikamentu lietošana, kā arī atsevišķos gadījumos iedzimtība.
Un visbeidzot – ļoti liela nozīme celulīta attīstībā ir arī stresam. Tas ietekmē visu mūsu organismu kopumā un, protams, arī celulītu. Stress var būt vainojams gan tajā, ka celulīts rodas piemēram, stresa ietekmē var mainīties ēšanas paradumi), gan arī tajā, ka esošais celulīts saasinās.
Celulīts un tā stadijas
Pirmais un ļoti svarīgais solis, pirms uzsāc cīņu ar savu celulītu, ir noteikt tā stadiju. Izprotot to, kādā stadijā ir tavs celulīts, tu spēsi precīzāk piemērot nepieciešamās metodes, lai pēc iespējas veiksmīgāk to apkarotu. Noteikt, kādā stadijā ir tavs celulīts, vari divos veidos. Pirmais – dari to pati, vai otrais – uzticies speciālistam! Protams, ja izvēlies otro variantu un dodies diagnosticēt savu celulītu pie speciālista, tad rezultāts būs precīzāks. Taču arī mājas apstākļos vari saprast cik nopietna ir tava problēma.
Pirmā stadija. Šajā stadijā celulīts ir gandrīz nemanāms, kad stāvi kājās. To var manīt vienīgi spilgtam apgaismojumam krītot no augšas, vai arī saspiežot ādu pirkstos. Uzsākot cīņu ar celulītu šajā stadijā, rezultāti būs vislabākie, jo šāds celulīts vēl ir tā sakot jauns. Cīņai noderēs visas tās procedūras, kuras attīra ādas virskārtu, uzlabo limfas darbību, izvada toksīnus no tava organisma un uzlabo ādas elastību.
Otrā stadija. Celulīts ir manāms arī tad, kad tu vienkārši stāvi. Spilgtā apgaismojumā, piemēram, saules gaismā, tas ir diezgan acīs krītošs. Saspiežot ādu ar pirkstiem, veidojas jau izteiksmīgāka apelsīna miziņa. Taču arī šajā stadijā galvenais ir uzlabot asinsriti un limfas atteci, kā arī uzlabot vielmaiņu kopumā.
Trešā stadija. Šī ir stadija, kurā āda jau kļuvusi diezgan grumbuļaina un tajā ir traucēta asinsrite. Nepieciešams uzlabot vielmaiņu un pārskatīt savus ikdienas paradumus. Nepieciešamas limfu stimulējošas, toksīnus izvadošas un saistaudus stiprinošas procedūras.
Ceturtā stadija. Kritiskā celulīta stadija, kas parasti prasa speciālistu palīdzību. Šajā stadijā celulīts ir īpaši izteikts, problēmzonās ir novārdzināta asinsrite. Āda ir vēsa un var būt arī sāpoša, jo taukaudu sabiezējumi jau kļuvuši tik lieli, ka sāk nospiest nervu galus. Ieteicams vērsties pie ārsta un noskaidrot vispārējo veselības stāvokli un tikai tad uzsākt celulīta apkarošanas programmu.

Iepazīsti ienaidnieku!
Lai pēc iespējas sekmīgāk cīnītos ar ienaidnieku, ir ieteicams to iepazīt! Un tieši tas pats attiecas uz celulītu. Kad būsi sapratusi iemeslus, kādēļ tas ir iemājojis arī tavā ķermenī un noskaidrojusi, kādā stadijā tas ir izpleties, vari uzsākt sekmīgu cīņu ar šo nevēlamo viesi! Un vienmēr atceries – ar celulītu ir jācīnās, un nav svarīgi kādā stadijā tas ir. Kādēļ? Iemeslu tam ir daudz, bet trīs pamatotākie ir šādi – āda bez celulīta ir skaista, un tāda tā tikai vairo tavu pašapziņu. Otrais iemesls – jo mazāks celulīts, jo veselāks organisms kopumā, jo celulīts iet roku rokā ar vielmaiņas problēmām, toksīnu uzkrāšanos, limfas atteces bremzēšanos utt. Un visbeidzot – ar celulītu ir vērts cīnīties, jo to var pamatīgi sapurināt un pat aizbiedēt pavisam. No tevis tas prasa trīs lietas – apņēmību, mērķtiecību un pacietību.
Celulīta apmešanās vietas
Celulīts nav vienkāršs nelūgts viesis, tam ir sava gaume un vietas, kur tas mīl dzīvot. Pirmās apelsīna miziņas pazīmes parasti parādās uz augšstilbiem, ceļu locītavu iekšpusē (kur gan tas nav tik pamanāms), uz gurniem, vēdera un dibena vaidziņiem. Vēlāk arī uz muguras, zem lāpstiņām un augšdelmu iekšpusē. Turklāt nav teikts, ka celulīts būs visās vietās, iespējams, ka problēma skars tikai gurnus vai rokas, kamēr draudzene būs spiesta to apkarot uz saviem sēžas apaļumiem.
Apelsīna miziņas sabiedrotie
Lai cik nepatīkami to atzīt, celulīta veidošanās galvenie iemesli ir mūsu pašu dzīvesveids. Jo veselīgāk dzīvosi, jo skaistāka būs tava āda. Protams, savu lomu te spēlē arī iedzimtība. Ja ģenētiski doti vāji saistaudi, celulīta problēma var parādīties daudz ātrāk.
Celulīta labākie sabiedrotie ir mazkustīgs dzīvesveids, nekvalitatīvs ēdiens, pārāk maz uzņemta šķidruma un atpūtas stundu trūkums.
Papildus iemesls labvēlīgai videi celulīta attīstībai ir estrogēna hormona pieaugums. Mainoties sievietes menstruālā cikla dienām, šī hormona līmenis mēdz svārstīties, un tas ietekmē gan pašsajūtu, gan organisma funkcionēšanu un līdz ar to izskatu.
Dažas dienas pirms kārtējām menstruācijām estrogēna līmenis ir visaugstākais, un tas prasa no ķermeņa papildu ūdens devu. Ja nelietosi šķidrumu vairāk nekā parasti, tad saistaudi izjūt ūdens trūkumu un tiek traucēts toksīnu izvades process. Turklāt estrogēni mīkstina saistaudus, lai nodrošinātu veiksmīgu iespējamās grūtniecības attīstību. Tomēr saistaudu atslābums ir ar negatīvu ietekmi citā jomā, tas rada labvēlīgus apstākļus mazajām tauku kabatiņām. Tieši šis ir iemesls, kāpēc celulīts ir izteikti sievišķīga problēma, kas daudzām no mums aktualizējas tieši pēc dzemdībām.
Vēl viens palīgs celulītam ir neveselīga ēdienkarte. Tavs organisms no visa tam nevajadzīgā un kaitīgā, ko esi apēdusi, atbrīvojas. Parasti šo funkciju veic aknas, nieres, plaušas un āda. Ja šlakvielu ir ļoti daudz vai arī kāds no orgāniem nefunkcionē pilnvērtīgi, toksīni netiek izvadīti. Tieši tāpēc ļoti liela nozīme ir tam, ko tu ēd un ko ar sevi dari. Smēķēšana, alkoholisko dzērienu lietošana, tēja, kafija, asas garšvielas un dzīvnieku tauki, šokolāde un stipri sacepti ēdieni - tie visi rada papildus šlakvielas organismā.
Tikpat nevēlams kā nepareizs uzturs ir arī trieciendiētas, jo parasti pēc straujā svara zuduma seko atkal masas pieaugums. Šādas svārstības šurpu turpu padara ādu neelastīgu un paver durvis celulītam.
Vēl viens svarīgs faktors, lai neveidotos celulīts, ir fiziskās aktivitātes. Lai nekrātos vielmaiņas atkritumi, organismā jābūt spēcīgai limfas plūsmai. Bet to uz priekšu dzen muskuļu kustības. Ja muskulatūru nedarbini, limfas šķidrums necirkulē un viss neizvadītais sakrājas kabatiņās.
Ja arī tu esi to nelaimīgo vidū, kura kādā rītā pamanījusi, ka vienmēr skaistās kājiņas izķēmo sieviešu tik nīstās apelsīna miziņas reljefs, nemet plinti krūmos, neizliecies, ka tas bijis tikai redzes māns, bet ķeries pie darba. Ar pareiziem vingrojumiem, kontrastdušu, dažām veselīgām dzīvesveida korekcijām un pareizu ēšanas režīmu no celulīta var veiksmīgi atbrīvoties. Estētiskās medicīnas speciālisti uzsver, ka rīkojoties kompleksi, tas izdodas vidēji trīs mēnešu laikā.
10 populārākās metodes celulīta apkarošanai
Sabalansēts uzturs – labie un sliktie produkti. Veselīgas un sabalansētas ēdienkartes izveidošana un ievērošana ir viena no pirmajām un galvenajām celulīta apkarošanas metodēm. Ir daudz un dažādas populāras maz kaloriju diētas, kas sola strauju svara zudumu, taču tās nespēj cīnīties ar celulītu. Svarīga ir nevis diēta, bet ēšanas paradumu maiņa, kurai jābūt ļoti ilgstošai un pat mūžīgai. Galvenais saprast, ko tad ēst biežāk, ko šad un tad, un ko pēc iespējas retāk. Labie produkti, ar kuriem vari piepildīt lielāko sava šķīvja daļu – visi iespējamie dārzeņi, kā arī šādi augļi un ogas – arbūzi, āboli, banāni, bumbieri, aprikozes, vīnogas, kivi, ananāsi, dateles, vīģes avenes un arī citroni. Šai labo produktu rindai seko tie produkti, kurus vari ēst, taču mazāk, kā pirmās grupas produktus. Tie ir – biezpiens, griķi, krējums, jogurts, olas, rūgušpiens un paniņas, skābēti kāposti, tofu, soja, plūmes, rudzu maize, rieksti, rabarberi, olīvas, cidonijas, mārrutki, linsēklas, zivis un putnu gaļa. Un visbeidzot – produkti, kurus baudi vien retās reizēs – baltmaize, makaroni un visi citi balto miltu izstrādājumi, kečups, konservēti augļi un dārzeņi, kafija, cukurs, treknie sieri, pankūkas, kakao, liellopu un cūkas gaļa, visas desas un kāpinājumi, pastētes, majonēze, sviests, šokolāde un citi saldumi, baltie rīsi, alkohols.
Fiziska aktivitāte - stiepšanās. Celulītam netīk fiziskās aktivitātes, tas mīl mazkustīgu un sēdošu dzīvesveidu. Taču nereti gadās tā, ka mūs trīs reizes nedēļā apmeklējam sporta zāli, svīstam dažādās augstas fiziskās intensitātes nodarbībās, arī ķermeņa apkārtmēri samazinās, taču celulīts, kā ir tā ir... Kādēļ tā? Izrādās, ka spēka vingrinājumi un kardio slodze negādā par ķermeņa lokanību un izstiepšanu, kas tik ļoti netīk tieši celulītam! Stiepšanās un lokanības uzlabošana stimulē limfas cirkulāciju, kā arī toksīnu un visu nevajadzīgo blakusproduktu izvadi no organisma. Lai cīnītos ar celulītu ir ieteicams nodarboties ar jogu, kalenētiku, pilatēm, peldēšanu un ūdens aerobiku. Taču visvērtīgākās ir stiepšanās nodarbības jeb strečings. To tu mierīgi vari praktizēt arī mājās. Atliek vien atrast internetā attiecīgos vingrinājumus un – aiziet! Turklāt ļoti svarīgi ir staipīties katru dienu – izmēģini un sapratīsi, ka tas nebūt neprasa tik daudz laika un spēku, kā sākumā varētu šķist!
   
Pašmasāža. Tās galvenais mērķis – uzlabot asinsriti, kas celulīta skartajās zonās parasti nav diez ko aktīva. Ja lieto kādu pretcelulīta krēmu vai emulsiju, tad šo masāžu ļoti ieteicams veikt pirms krēma uzklāšanas, tādējādi garantējot lielāku iespējamību, ka krēma aktīvie komponenti tik tiešām sasniegs celulītu. 15 minūtes ir minimālais laiks, ko vajadzētu veltīt šai masāžai, vislabāk gan no rīta, gan vakarā. Pašmasāžu vari veikt ar masāžas cimdiņa vai sukas palīdzību, taču lieliski noderēs arī frotē vai lina dvielis! Pašmasāžu veic ar braukošām kustībām, kas vērstas sirds virzienā. Ieteicams masēt visu ķermeni, īpašu uzmanību veltot problēmzonām. Šāda pašmasāža ne vien uzlabos asinsriti, tādējādi cīnoties ar celulītu, bet arī mazinās nogurumu un uzlabos ādas tonusu.
Silts-auksts jeb kontrastduša. Ieteicams to veikt no rīta, jo tā gūsi labu enerģijas lādiņu dienas iesākšanai. Kontrastdušas mērķis – stimulēt asinsriti un uzlabot limfas cirkulāciju! Tas tiek panākts pateicoties aukstā ūdens spējām asinsvadus sašaurināt, bet karstā ūdens spējai tos paplašināt. Pēc savas būtības kontrastduša ir kārtīgs treniņš taviem asinsvadiem. Dušu sāc ar kāju iekšpusi, jo tur izvietojušies galvenie kāju asinsvadi, atkārto silts-auksts principu vismaz kādas 2 – 3 reizes. Pamatīgi sasildi problēmzonas ar silto ūdeni un tad atdzesē ar auksto. Ar kontrastdušu ieteicams iesākt un nobeigt savu ikrīta dušošanās rituālu.
Pirts rituāls. Ja tev ir šāda iespēja, noteikti izmanto to! Pirts apmeklējums ir ne vien lielisks atslābināšanās un attīrīšanās veids, bet arī būtisks ierocis cīņai ar celulītu! Karsēšanās un pēršanās pirtī veicina asinsriti, uzlabo vielmaiņu un, protams, lieliski izvada no organisma toksīnus, kas nereti ir atbildīgi par celulīta veidošanos. Un atceries, ka kārtīga pēršanās pirtī ar dažādām dabīgām slotiņām dod tādu pašu un nereti pat vēl labāku efektu, kā kārtīga masāža. Vari arī apvienot pirtī iešanu ar kontrastdušu! Un noteikti neaizmirsti pirtī izmantot pašgatavotos skrubjus, maskas, medus aplikācijas utt. Pēc pirts āda ir lieliski sagatavota tālākajām procedūrām, piemēram, krēmu un emulsiju uzklāšanai!
Pretcelulīta krēmi. Pirmais un pats galvenais, ko vērts iegaumēt – neviens no šiem krēmiem nav brīnumlīdzeklis, lai ko arī neapgalvotu to reklāmas! Celulītu nevar apkarot tikai un vienīgi no ārpuses. Ja nemainīsi dzīvesveidu un nepiemērosi sev arī citas procedūras, krēma uzklāšana vien nelīdzēs. Visu šo krēmu priekšrocības ir tādas, ka tie uzlabo ādas izskatu, taču tikai ar nosacījumu, ka tu tos lieto pareizi. Nepietiks tikai ar vienkāršu krēmu uzklāšanu no rīta un vakarā. Lai krēms tik tiešām iedarbotos, nepieciešams ādu attīrīt, kā arī veicināt krēma uzsūkšanos ar kārtīgu pašmasāžu. Nevis vienkārši iepliķēt krēmu problēmzonās, bet gan kārtīgi iemasēt to, veltot šai nodarbei ne mazāk kā 10 – 15 minūtes no rīta un vakarā! Izvēloties savu pretcelulīta krēmu, raugies, lai tā sastāvā būtu kāds no šiem komponentiem – kofeīns, vitamīni A, E un C, priežu un bērzu ekstrakti, mentols, eikalipts un fitoestrogēni. Ņem vērā – ne vienmēr dārgākais krēms ir tas labākais, pēc savas iedarbības tie ir visai līdzīgi, galvenais – sagatavo ādu pirms krēma uzklāšanas!
 Vannošanās. Vanna ar īstajām piedevām var veikt brīnumus! Šīs īpašās piedevas ir – jūras sāls, dūņas, māli un pareizās ēteriskās eļļas. Rīkojies šādi – reizi nedēļā sagatavo sev vannu ar jūras sāls, mālu vai dūņu piedevu un pavadi tajā 20 minūtes. Ūdens temperatūrai jābūt aptuveni 37 – 42 grādi, taču, ja tev ir problēmas ar vēnām – ne vairāk kā 37 grādi. Šādas vannas lieliski sekmē vielmaiņas galaproduktu un liekā ūdens izvadīšanu no audiem, arī āda kļūs ievērojami mīkstāka. Izmantojot ēteriskās eļļas dari tā – ēdamkarotē piena vai vīna izšķīdini dažus pilienus ēteriskās eļļas un pievieno to vannai. Šāda pelde pamatīgi izkņudinās tavas problēmzonas.
Pīlings - skrubis. Reizi vai divas nedēļā noteikti veic ķermeņa pīlingu. Tas nepieciešams, lai atbrīvotos no vecās ādas, kas sevišķi pēc ziemas var būt sausāka un raupjāka. Tādējādi arī visas citas procedūras spēs iedarboties labāk. Vari izmantot gan veikalos nopērkamos ķermeņa skrubjus, gan arī pagatavot to pati, piemēram, no jūras sāls, maltām auzu pārslām u.c.
Aplikācijas jeb ietīšanās. Dūņas un māli ir lieliski cīņai ar celulītu, tie attīra tavu ādu, izvada no tava organisma toksīnus, baro ādu ar dažādiem mikroelementiem un dara daudzas citas labas lietas. Tavs uzdevums – izmantot to visos iespējamajos veidos! Viens no tiem – ķermeņa aplikācijas. Rīkojies šādi – pēc peldes vannā, pašmasāžas vai izkarsēšanās dušā, uzklāj dūņas vai mālus un problēmzonām un ļauj tiem iedarboties 20 minūtes, labākai iedarbībai neaizmirsti par tādu lietu, kā pārtikas plēve – ietinot problēmzonas tajā veicināsi dāņu un mīlu aktīvāku iedarbību. Pēc tam ādu noskalo un iezied ar krēmu. Šādas aplikācijas vari veikt vairākas reizes nedēļā.
 Salds un pietiekams miegs. Svarīgi ir arī izgulēties, jo tieši miegs nodrošina, ka organisms pietiekami atpūšas un notiek tauku šķelšana. Pētījumi liecina, ka vislabākais ķermeņa slaidumam un veselībai ir aptuveni astoņu stundu miegs. Tās, kuras guļ stipri ilgāk vai mazāk, riskē, ka organisms nespēs veiksmīgi pārstrādāt taukvielas un uz nevēlamām vietām nogulsnēsies tauku mētelītis.
Ja arī tu esi to nelaimīgo vidū, kura kādā rītā pamanījusi, ka vienmēr skaistās kājiņas izķēmo sieviešu tik nīstās apelsīna miziņas reljefs, nemet plinti krūmos, neizliecies, ka tas bijis tikai redzes māns, bet ķeries pie darba. Ar pareiziem vingrojumiem, kontrastdušu, dažām veselīgām dzīvesveida korekcijām un pareizu ēšanas režīmu no celulīta var veiksmīgi atbrīvoties. Estētiskās medicīnas speciālisti uzsver, ka rīkojoties kompleksi, tas izdodas vidēji trīs mēnešu laikā.
Lai cik litrus medus tu izpliķētu uz saviem sāniem, lai kādas masāžas, kontrastdušas un citādas procedūras veiktu, tam visam nebūs paliekoša efekta, ja nedomāsi par veselīgu ēšanu. Uzturs ir gandrīz puse no panākumiem cīņā ar celulītu, tamdēļ skaties ko tu liec mutē un celulīta diēta nebūs nekas sarežģīts.
Nepareizi ēšanas paradumi, pārlieka svara zaudēšana, smēķēšana un šķidruma trūkums organismā ir celulīta labākie sabiedrotie. Ja sakārtosi savus uztura paradumus, veicot vēl citus pretcelulīta pasākumus, rezultāti nebūs jāgaida ilgi. Protams, tas nenozīmē, ka sevi jāmērdē pusbadā vai jāatsakās no visa, kas tev garšo. Bet piedomāt pie tā, ko liec mutē, noteikti vajadzēs.
Lai gan globālajā tīmeklī un citos populāros avotos figurē daudz un dažādu pret celulīta diētu, esi uzmanīga. Daudzas no tām patiesībā ir mazkaloriju diētas, kas celulītu nevis mazina, bet tieši otrādi – padara par vēl aktuālāku problēmu.

Ja kāds tev piedāvā programmu, kas paredz piecas, desmit vai vairāk dienas pārtikt no zaļumiem vai cita visai paknapa uztura, padomā labi pirms sāc. Svara svārstīšanās, straujš tā zudums un vēlāk atkal pieaugums ir pirmais solis, lai sānus rotātu vēl izteiksmīgāks celulīta raksts. Bet tavs mērķis taču ir no celulīta atbrīvoties, nevis to barot.
Tātad soli pa solim, ko darīt un kādu uzturu lietot, lai celulīts atkāptos.
Ūdens dzeršana
Celulīta ārstēšanai ļoti nozīmīgi ir uzņemt pietiekami daudz šķidruma. Jo tieši ūdens ir tas, kas palīdzēs izskalot organismu no tam nevajadzīgajiem uzkrājumiem, kad ar citām metodēm būsi tos izkustinājusi no vietas.
Dienā sievietei jāizdzer aptuveni pusotras līdz divi ar pusi litri ūdens. Ideālā gadījumā negāzēts, tīrs ūdens bez ķīmiskām piedevām. Ja neesi spējīga iedzert pliku ūdeni, padomā, kā to padarīt gardāku. Vari piegriezt klāt svaigu Laimu un citrona šķēlītes, svaigu gurķi vai piparmētras lapiņas.
Var dzert arī gāzētu ūdeni, bet tad uzmanīgi lasi etiķetes. Gāzētam ūdenim bieži vien pievieno sāļus, kā arī daži dabiskie minerālūdeņi satur lielu koncentrāciju dabisko nātriju jeb sāls. Varbūt arī garša šādam ūdenim ir interesantāka, bet papildu deva sāls cīņā pret celulītu ir pat ļoti nevēlama. Iemesls tam vienkāršs – sāls veicina šķidruma aizturi šūnās, kavējot vielu  apmaiņu, un tad jau vairs tikai nieka solis līdz neglītajiem zemādas ne līdzenumiem.
Dzerot ūdeni, tas jādara pareizi.
Vari izmēģināt no rīta tukšā dūšā izdzert glāzi silta ūdens. Daudzi apgalvo, ka tas palīdz aktivizēt gremošanu. Nevajadzētu dzert ēšanas laikā un tūlīt pēc tās.
Tā kā pusotra, divi litri šķidruma dienā nav maz, plāno, kā šo ūdens devu izdzersi. Visērtāk un labāk, ja noliksi ūdens pudelītes pa ķērienam savā darba un atpūtas vietā. Nav pareizi, ja dienas beigās ar rāvienu mēģināsi panākt nokavēto. Pārāk liela ūdens deva tikai apgrūtinās nieres un kuņģi, nedodot nekādu labumu nedz veselībai, nedz izskatam.
Ja vēlies atbrīvoties no celulīta, noteikti piedomā pie tā, kā ierobežot alkoholisko dzērienu lietošanu. Pirmkārt, tie pastiprina šlakvielu rašanos, otrkārt, dehidrizē jeb atūdeņo organismu un, treškārt, rada palielinātu apetīti. Bet tie visi ir celulīta ienaidnieki.
Turklāt tikpat nevēlami kā alkohols ir arī kofeīnu saturoši dzērieni, tātad kafija, kola un melnā tēja. Kofeīnu saturoši dzērieni noslogo limfātisko sistēmu un veicina toksīnu uzkrāšanos. Ja nespēj bez kafijas iztikt, tad vismaz pacenties tās lietošanu ierobežot aptuveni līdz vienai krūzei vai glāzei dienā.
Smēķēšana
Lai gan šķiet, kāds sakars smēķēšanai var būt ar celulītu, tas ir vistiešākais. Nikotīns sašaurina asinsvadus un līdz ar to apgrūtina asinsriti. Un ar laiku tā tiek traucēta ikvienā ķermeņa zonā, radot lielisku iespēju celulītam veikt uzvaras gājienu pa taviem apaļumiem.
Celulīta veicinātājs – pārlieku straujš svara zudums
Jā, jā, tu nepārklausījies. Celulīta rašanās iemesls var būt arī pārāk straujš svara zudums. Klasiskās trieciendiētas, kas palīdz atbrīvoties no vairākiem kilogramiem liekā svara nedēļā, ir ļoti nedraudzīgas labam izskatam. Pēc tās svars parasti atkal pieaug. Tikai šoreiz tas nenogulsnējas gludā tauku mētelītī, bet gan kā rievaina apelsīna miziņa. Tas tāpēc, ka saistaudi, svaram mainoties, zaudē elastību un rada iespēju rasties celulīta kabatiņām.
Turklāt badošanās pastiprina stresa līmeni. Bet stress ir vēl viens celulīta rašanās iemesls. Tā ietekmē organismā notiek procesi, kas veicina celulītu. Tāpēc, ja vēlies, lai apaļumi būtu glīti un gludi, pirms badošanās rūpīgi visu izvērtē.
Figūrai draudzīgāk ir nevis regulāri vājēt, bet gan uzturēt svaru normālu. Ja tomēr gribi ievērot diētu, izvēlies tādu, kura paredz ēšanas izmaiņas ilgāku laiku, neļaujot svaram svārstīties. Trieciendiētu var izmantot kā sākumu uztura paradumu maiņai. Vispirms lieko svaru nodzen ar kādu ātru diētu, bet tad pārej pie mērenākas, ar kuras palīdzību vari to noturēt sev vēlamajā līmenī ilgstoši.
Kas jāēd, lai aizdzītu celulītu
Nekas īpašs. Ja tavs uzturs būs veselīgs, uztura piramīdai atbilstošs, nekādām problēmām rasties nevajadzētu. Nelaime tā, ka cilvēki, kuri ēd patiešām veselīgi, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Mēs visi grēkojam, ēdot konservantus, krāsvielām un citiem E bagātu pārtiku, savukārt dārzeņu un augļu ikdienas ēdienkartē ir par maz, tos aizstāj nepilnvērtīgi pusfabrikāti un tā saucamā tukšā pārtika.
Lūk, dažas vadlīnijas, kas noderēs, ja esi nolēmusi ēst veselīgāk un samazināt celulītu.
    • Lūkojies, lai uzturā būtu vairāk kāliju saturoši produkti. Tas uztur šķidruma līdzsvaru šūnu iekšienē un ārpusē, līdz ar to palīdz novērst celulīta veidošanos. Ar kāliju bagāti ir banāni, kāposti, ķirbji, redīsi, sarkanās bietes, upenes, zemenes, aprikozes un kartupeļi.
    • Otra celulīta profilaksei nozīmīga minerālviela, kurai vajadzētu būtu tavā uzturā, ir kalcijs. Tas regulē nervu un muskuļu aktivitātes, šūnu struktūru un tauku vielmaiņu. Visvairāk kalcija ir piena produktos, vari ēst vājpiena biezpienu, skābpiena produktus, nesāļus sierus. Tikai nepārspīlē, jo piena produkti kavē tauku un šlakvielu izvadi no organisma, tāpēc lielās devās tie var veicināt celulītu.
    • Vēl viens ādas uzlabotājs un arī celulīta profilakses līdzeklis ir E vitamīns. Tas rodams augu eļļās, avokado, riekstos un diedzētos graudos.
    • Bieži aizmirsts, pretcelulīta profilaksē ir lecitīns, kurš palīdz noregulēt tauku vielmaiņu organismā un tādējādi samazina zemādas tauku slāni. To var atrast sojas produktos un olas baltumā.
    • Lai āda būtu elastīga, jāuzņem pietiekami daudz nepiesātināto taukskābju – omega 3, omega 6 un omega 9. Tās meklējamas treknās zivīs, riekstos, sēkliņās un augu eļļās. Turklāt, ēdot riekstus un sēklas, iegādājies tādus, kas ir čaumalās, un izlobi tos tieši pirms ēšanas. Protams, arī avokado.
    • Lai muskuļi būtu spēcīgi un pietiekami labi transportētu limfātisko šķidrumu, padarot celulīta veidošanos neiespējamu, uzturā nedrīkst pietrūkt olbaltumvielu. To daudz ir liesā gaļā, olās, vājpiena biezpienā, sierā, pupiņās un kukurūzā. Vēl labāks olbaltumvielu avots ir zivis, jo parasti tajās ir mazāk toksīnu un hormonu. Izvēloties gaļu, centies lūkoties pēc cāļa, teļa, jēra vai truša gaļas, kurā parasti ir mazāk hormonu. Vai arī izvēlies bioloģiskās saimniecībās audzētu gaļu.
Met līkumu
Ja vēlies būt neatvairāma dibentiņa īpašniece, labāk no savas ēdienkartes izsvītro dažus produktus un to grupas. Droši vien nav lieki atgādināt, ka veselībai un slaidajai līnijai kaitīgi ir dažādi pusfabrikāti un gatavie ēdieni. Parasti tie satur ļoti daudz tauku, cukura, sāls un konservantus, kas ir visai nevēlama kombinācija, ja vēlies būt slaida.
Tāpat arī izvairies no visa, kam pievienots daudz E vielu. Lieka ķīmija rada papildu šlakvielas. Un pastāv daudz lielāka iespēja, ka tās sakrāsies uz taviem gurniem kā sieviešu tik nīstais celulīts.
Izvairies arī no ēdieniem, kas satur daudz cukura (tas var būt arī slēptais, daudzi piemēram, ir jogurtos, baltmaizē un citos našķos), kā arī tiem, kas satur daudz sāļu (piemēram, kūpinājumi, sausie garšvielu maisījumi un buljoni). Patiesībā tie ir tie paši ieteikumi, kas parastai veselīgai diētai.

Tikai tad, kad būsi sakārtojusi savus ēšanas paradumus, vari cerēt, ka citi celulīta profilakses pasākumi sniegs paliekošu un aci priecējošu efektu. Lai tev izdodas! Nekavējies pavasaris jau Tevi sveicina!!! Notici sev un tev viss izdosies!!! J


Raksts sagatavots pamatajoties uz www.espati.lv publicēto informāciju

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru