6 PARADUMI, KAS TRAUCĒ SLAIDAI
FIGŪRAI!!!
Tu centies ēst veselīgi, turklāt strikti
kontrolē savu apēsto porciju lielumu, tu sporto, tu pērc tikai veselīgu
pārtiku, un tomēr – kaut kas vienalga traucē iegūt kārotās ķermeņa aprises.
Lūk, 6 izplatītākie paradumi, kas spēj nopietni kaitēt tavam mērķim iegūt
skaistāku augumu!
Neēšana pēc plkst. 18.00 vakarā – šī, protams, ir ļoti jauka apņemšanās. Un tomēr būsim reālas – nu neder tā mums visām. Kādēļ? Gaužām vienkārša iemesla dēļ – mums ir atšķirīgi dienas režīmi. Jā, ja tu dodies pie miera plkst. 21.00 vakarā, tad neēšana pēc plkst. 18.00 tev ir tieši laikā. Tomēr, ja tu paliec nomodā līdz 23.00 un vēl ilgāk, tad ar katru stundu tu riskē iekrist izsalkuma lamatās, kas tevi vienkārši piespiedīs doties uz ledusskapi un pamatīgi patukšot to. Turklāt, ja zini, ka pēc plkst. 18.00 ēst vairs nevarēsi, tad bieži vien pārņem vēlme visu iespējamo apēst līdz tam laikam. Tā vietā labāk dzīvo pēc principa – neēst 2 (ideālā variantā 3) stundas pirms došanās pie miera. Turklāt, atceries par to, ka vakariņām JĀBŪT vieglām un viegli pārstrādājamām. Tā NAV dienas galvenā ēdienreize!
Pārāk retas ēdienreizes – tās palēnina tavu vielmaiņu. Lai uzturētu savu vielmaiņu aktīvu, tev būtu jāēd ik pēc 3-4 stundām, pa mazām porcijām. Tā vietā lielākā daļa no mums galveno ēdienreizi ietur vakarā, pēc darba, jo no rīta laiks ir tikai kafijas krūzei, bet pusdienās bieži vien atkal nav laika, vai tas atrodas kādai ne pārāk veselīgai ēdienreizei, kurā dominē pusfabrikāti. Šādi tu ne vien izsit no līdzsvara savu vielmaiņu, bet arī izdari lāča pakalpojumu savai figūrai, jo visu dienu neēdot vakarā apetīte ir milzīga un apēst var tiešām daudz.
Aizraušanās ar fitnesa pārtiku – turklāt ar fitnesu nemaz nenodarbojoties. No rīta tu apēd bļodu ar fitnesa musli (kas ir tik salds, ar visādiem riekstiņiem un šokolādes gabaliņiem), pusdienās no deserta atsakies, jo tev taču somā ir vakar nopirktie fitnesa batoniņi, varbūt piedzer vēl klāt kādu fitnesa dzērienu un komplekts ir pilns. Tu jūties labi, jo ir apziņa, ka ēd it kā tik ļoti veselīgi – tie taču ir FITNESA produkti! Patiesībā visi šie fitnesa produkti nereti ir īstas kaloriju bumbas, tie ir domāti cilvēkiem, kas tiešām nodarbojas ar fitnesu, turklāt – dara to pamatīgi! Tie ir domāti enerģijas gūšanai, nevis tievēšanai!
Aizraušanās ar parasto veselīgo pārtiku – ne vienmēr tas, kas ir veselīgs, ir ēdams saujām. Piemēram, rieksti, žāvēti augļi, arī pilngraudu cepumi un tamlīdzīgas lietas. Protams, tas viss ir veselīgi un labi, tomēr, ik vakaru pie TV sēžot, un ēdot riekstus, tu slaidāka nekļūsi. Starp citu, tas pats attiecas uz jogurtiem, kas ne vienmēr ir tik nevainīgi, jo maz tauku ne vienmēr nozīmē maz kilokaloriju un cukura. Turklāt, normāls jogurta iepakojums ir vismaz 400g, ja to sareizina ar tajā esošajām kilokalorijām uz 100g, tad sanāk viena normāla ēdienreize, bet – vai tad tu jūties paēdusi? Tāpat arī darbā, ja tev pa rokai ir šie it kā tik veselīgie našķi, pastāv liela iespēja, ka tu tos patērēsi pārāk lielā daudzumā.
Vingrošana, lai ēstu – turklāt pat vairāk kā iepriekš un visu pēc kārtas. Tā tas ir lielai daļai no mums. Kolīdz sākam regulāri apmeklēt sporta nodarbības, tā automātiski sākam ēst vairāk. Un galvenokārt tas ir tamdēļ, ka mums taču ir ļoti labs attaisnojums – es sportoju! Tad padomā – vai tu sporto, lai labāk izskatītos, uzlabotu savas aprises, veselību un gūtu enerģiju, vai – lai ēstu? Diemžēl sports absolūti nenozīmē to, ka vari ēst vairāk un visu, ko sirds kārojas, ja tavs mērķis ir uzlabot savas formas. Sports spēj uzlabot tavu augumu tikai komplektā ar attiecīgu uztura programmu.
Pārāk maz miega – uz tā rēķina mēģinot pagūt visu iekavēto. Pētījumi
rāda, ka cilvēks, kas pastāvīgi atrodas miega trūkumā, dienā vidēji uzņem 500
līdz pat 1000 kilokalorijas vairāk, kā tas, kurš ir pietiekami izgulējies. Citi
pētījumi rāda, ka tām daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras miegam atvēl vismaz 7
stundas, ir par 12% mazāka tendence uzņemt liekos kilogramus, kā tām, kas guļ 6
vai pat tikai 5 stundas. Turklāt – arī, piemēram, diendusa nevar kompensēt to,
kas organismam nozagts no naktsmiera. Turklāt, te vietā ir teiciens – kas guļ,
tas negrēko. Ejot gulēt laicīgi vakarā, tu nestaigāsi tik iemīto taciņu uz
ledusskapi un atpakaļ, lai paņemtu atkal un atkal kādu našķi.
Raksts sagatavots no www.espati.lv
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru