Viss PAR un AP veselīgu skaistumu...

5 PADOMI, KĀ IZAUDZĒT STIPRUS NAGUS!


Pirmais – nosaki iemeslus, kas tavus nagus padara trauslus! Šis ir visa sākums, jo ir skaidrs, ka nav iespējams cīnīties ar kaut ko, ja pašas nezinām, kas tas ir. Ir jānosaka tie iemesli, kas tieši tavus nagus padara trauslus un neļauj tev tikt pie tik kārotajiem stiprajiem (un, iespējams, garajiem) nagiem. Kopā ir izdalāmas piecas visbiežāk sastopamās nagu problēmas sievietēm – trausli nagi, kas lūzt un šķeļas, sausi nagi, mīksti nagi, lēni augoši nagi, kā arī nagi, kas ir dzeltenīgi un rievaini. Lai gan katra no šīm problēmām ir nedaudz citādāka, tās visas pamatā attīstās galvenokārt no šādiem faktoriem – ārējās vides negatīvā ietekme uz nagiem (piemēram, bieža nagu pakļaušana sadzīves ķīmijai vai darbs, kas saistīts ar nagu traumēšanu, kā datora taustiņu klabināšana), nepareiza nagu kopšana (nepareiza vīlēšana, nekvalitatīvu līdzekļu lietošana u.c.), vitamīnu un minerālvielu trūkums organismā (nesabalansēts uzturs u.c.), atvadīšanās no ilgstoši nēsātiem mākslīgajiem nagiem, nagu lakošana ar nepiemērotām nagu lakām, neievērojot pareizos principus (nagu lakas bāzes un virslaku nelietošana u.c.), kā arī stress (ilgstošs stress spēj būtiski negatīvi ietekmēt nagu stāvokli). Noteikt īsto iemeslu, kas vainojams pie taviem trauslajiem nagiem, ir svarīgi, jo tas palīdzēs tev rezultatīvāk cīnīties ar problēmu. Taču ņem vērā – reizēm šis iemesls var nebūt viens, bet sastāvēt no dažādu iemeslu kombinācijas, kas sadarbojoties noved pie tā, ka tu esi iedzīvojusies trauslos un novājinātos nagos.

Otrais – pabaro nagus kā no iekšpuses, tā ārpuses! Lai vai kāds arī nebūtu iemesls, kas licis taviem nagiem kļūt vājiem un trausliem, pirmais un pats būtiskākais ierocis cīņā ar šo problēmu, ir nagu pabarošana ar tiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām. Ņem vērā – lai rezultāts būtu labāks, ieteicams nagus pabarot ar nepieciešamajām vielām kā no iekšpuses, tā ārpuses! Tas nozīmē, ka ir vērts apdomāt vitamīnu un minerālvielu papildus uzņemšanu iekšķīgi – to vari darīt gan rūpīgi izvērtējot un papildinot savu ēdienkarti, gan arī izvēloties un kursa veidā lietojot uztura bagātinātājus, kas paredzēti tieši nagiem (parasti arī ādai un matiem). Lai izvēlētos vispiemērotāko veidu, kā apgādāt savu organismu un arī nadziņus ar tiem nepieciešamajām vielām, ietiecams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, kas noteikti palīdzēs tev izvēlēties atbilstošāko produktu! Taču zini – veikalu plauktos ir pieejami arī līdzekļi, kas ļauj tavus nagus pabarot arī no ārpuses! Tie parasti satopami vai nu nagu lakas, vai krēma, gēla u.c. veidā, ko iemasēt nagos un to kutikulā. Šādus līdzekļus ir ieteicams lietot regulāri un ilgstoši – ievies tos kā papildinājumu saviem vakara skaistumkopšanas rituāliem! Būtiski ir saprast, ka, lai visas labās vielas sāktu iedarboties un būtu jūtami pirmie rezultāti, jāpaiet noteiktam laikam, kas parasti ir vismaz divi mēneši. Esi pacietīga!

Trešais – izvēlies un lieto sev piemērotāko nagu stiprināšanas līdzekli! Nagu stiprinātāji mūsdienās ir teju vai obligāta nagu kopšanas rituāla sastāvdaļa. Šis ir tiešākais veids, kā apgādāt tavu nagu ar tam nepieciešamajām barības vielām, stiprināt un pasargāt to no ārējās vides kaitīgās ietekmes u.c. Nagu stiprinātāju izvēle veikalu plauktos ir ļoti liela, bieži vien tiek ieteikts vadīties no tev raksturīgās problēmas – piemēram, sausiem nagiem nepieciešams mitrinošs stiprinātājs, trausliem nagiem – stiprinošs, lēni augošiem nagiem – augšanu paātrinošs utt. Atceries – nagu stiprinātājam ir nozīme tikai tad, ja tu apsolies to lietot regulāri! Bieži vien ražotāji iesaka šo līdzekli lietot kā ikdienā, tā arī zem nagu lakas, kā bāzes laku. Tātad – nagu stiprinātājs pasargās tavus nagus gan no ārējās vides ietekmes, gan no nagu lakas, kas bieži vien ir vainojama (ja nav kvalitatīva) nagu sausināšanā. Nagu stiprinātāji parasti ir pieejami kā caurspīdīgas nagu lakas, viegli klājas, ātri žūst un visādi citādi ir piemēroti mūsu straujajai ikdienai. Tā kā veikalos pieejamais klāsts ir ļoti plašs, ieteicams rūpīgi izlasīt produktu etiķetes, un nepieciešamības gadījumā konsultēties ar pārdevēju vai savu manikīra speciālistu!

Ceturtais – lako nagus! Nevienai tas nav noslēpums, ka nagu lakas kārta tiešā veidā ļauj pasargāt tavus nagus no lūšanas un šķelšanās, jo gluži vienkārši kalpo kā aizsargkārtiņa, kas taviem nagiem neļauj saskarties ar apkārtējās vides kaitīgo ietekmi. Nagus lakot ir ieteicams, taču to darīt noteikti vajag pareizi! Pirmais un pats būtiskākais ir izvēlēties sev piemērotāko nagu stiprinošo laku, kas kalpo arī kā bāzes laka un klāt to zem krāsainās nagu lakas. Tādējādi tu izvairīsies no krāsaino laku sausinošās ietekmes, iespējamās nagu dzeltēšanas u.c. problēmām, kas var negatīvi ietekmēt tavus nadziņus. Protams, mūsdienās veikalu plauktos kosmētikas ražotāji piedāvā arī tādas nagu lakas, kas sevī ietver kā nagu stiprinātāju, tā dažādus vitamīnus un citas kopjošas sastāvdaļas, kas nāk par labu tavu nagu veselībai. Ja esi iegādājusies šādu nagu laku, tad to vari lietot arī neizmantojot bāzes laku. Taču pamatā tomēr ir ieteicams turēties pie trīs pakāpju shēmas nagu lakošanā – pamata jeb bāzes laka (piemēram, nagu stiprinātājs), krāsainā nagu laka un virslaka, kas ne vien nofiksē nagu laku, bet arī rūpējas par tavu nagu aizsardzību!

Piektais – izmanto līdzekļus, kas aizsargā nagus! Virslakas ir tie nagi kopšanas līdzekļi, kuriem no sieviešu puses bieži vien tiek pievērsta nepelnīti vismazākā uzmanība. Tas norāda uz to, ka šo līdzekļu pozitīvā ietekme uz nagu veselību netiek novērtēta. Virslakas pēc savas būtības kalpo trīs galvenajiem mērķiem – tās nostiprina nagu lakojumu un piešķir tam spīdumu, tās paātrina nagu lakas žūšanu, taču pats būtiskākais – tās tiešā veidā aizsargā tavus nagus no apkārtējās vides negatīvās ietekmes, jo kalpo, kā spēcīga barjera! Jaunākās paaudzes nagu virslakām tiek pievienoti, piemēram, UV filtri, kas īpaši būtiski vasarā – tie aizsargā nagus, neļauj tiem dzeltēt un kļūt sausiem, kā tas var notikt saules staru ietekmē! Katrā ziņā – ja esi nolēmusi savus trauslos nagus padarīt stiprākus, tad virslaka ir tas nagu kopšanas līdzeklis, kam būtu jāpievērš uzmanība! Arī šo līdzekļu izvēles gaitā ieteicams pievērst uzmanību produktu etiķetēm, lai saprasti, kam tieši produkts paredzēts un izvērtētu, vai tas derīgs tavā gadījumā. Ja ir neskaidrības, noteikti konsultējies ar pārdevēju vai savu manikīra speciālistu, kas spēs ieteikt piemērotāku produktu tieši tavā gadījumā!

raksts sagatavots izmantojot www.espati.lv info


Mālu maskas Tavam skaistumam!




Māls skaistumkopšanā pieejams dažādos veidos, bet viens no vienkāršākajiem un pieejamākajiem veidiem ir iegādāties tieši kosmētisko mālu pulvera veidā. To piedāvājums ir plašs, pielietojums – vēl plašāks. Šoreiz piedāvāju tev īsu ieskatu svarīgākajās niansēs, kas raksturo katru no kosmētisko mālu veidiem, kā arī 7 dažādas sejas masku receptes, kas neiztukšos tavu maciņu, bet sniegs redzamu rezultātu!

BALTAIS MĀLS – tas satur tādus vērtīgus mikroelementus kā magniju, cinku un kaolīnu. Piemērots visu tipu ādai, sevišķi jutīgai. Baltajam mālam piemīt ādu balinošas īpašības, tas spēj palīdzēt noņemt arī noguruma pazīmes un pietūkumu zem acīm. Efektīvs cīņā ar pinnēm un pūtītēm. Uzlabo ādas elastību, mitruma līmeni un veicina tās atjaunošanās spējas.

Kleopatras skaistuma maska ar baltajiem māliem
 – tā izlīdzina grumbas, attīra ādu, uzlabo tās toni. Masku pagatavo šādi – baltos mālus, medu, citronu sulu un krējumu sajauc vienādās daļās. Klāj uz sejas biezā kārtā un tur 15-20 minūtes. Noskalo sākumā ar siltu, tad ar aukstu ūdeni.

ZILAIS MĀLS – satur dažādus mikroelementus un minerālsāļus koncentrācijā, kas raksturīgi vienīgi zilajam mālam. Piemērots visiem ādas tipiem, sevišķi problemātiskai ādai. Dezinficē ādu, attīra to, atjauno, līdzsvaro tauku dziedzeru darbību, veicina bojājumu sadzīšanu. Arī baro un mīkstina ādu, uzlabo asins mikrocirkulāciju. Veicina ādas atjaunošanos.

Attīrošā maska ar zilajiem māliem
 – attīra poras, tonizē un mīkstina ādu. Mālu sajauc ar siltu ūdeni, līdz veidojas krējumam līdzīga konsistence. Klāj uz sejas biezā kārtā, tur 10-15 minūtes. Noskalo ar siltu, pēc tam aukstu ūdeni. Lieto mitrinošu sejas krēmu.

MELNAIS MĀLS – satur silīcija dioksīdu, dzelzi, magniju un kalciju. Viens no spēcīgākajiem dabas produktiem dažādu toksīnu izvadīšanai. Melno mālu sekmīgi izmanto gan ķermeņa korekcijai un cīņai ar lieko svaru, gan arī ādas problēmu mazināšanai, piemēram, cīņā ar paplašinātām porām un izsitumiem.

Maska sejas ādas poru samazināšanai ar melnajiem māliem
 – attīra poras un sašaurina tās, dezinficē ādu. Melno mālu izšķīdina remdenā ūdenī līdz biezai krējuma konsistencei, pievieno citrona sulu. Klāj biezā slānī uz sejas ādas un tur 15-20 minūtes. Seju noskalo ar lielu daudzumu remdena ūdens un norīvē ādu ar ledus gabaliņu.

ZAĻAIS MĀLS – tas satur dzelzs oksīdu, mangānu, silīciju, magniju, kalciju, cinku, varu, reizēm arī sudrabu. Zaļajam mālam piemīt spēcīgas ādu atjaunojošas īpašības, tas mazina ādas novecošanos, aizkavē to, atjauno ādas šūnas, kā arī spējas samazināt rētiņas uz ādas. Tas ideāli piemērots kombinētas ādas īpašniecēm, kā arī tām, kurām šķiet, ka āda izskatās savītusi un tai nepieciešama enerģija.

Izlīdzinoša maska sejas ādai ar zaļajiem māliem
 – samazina pietūkumu, izlīdzina grumbiņas, tonizē un savelk ādu, attīra to. Atjauno sejas kontūras, padara ādu gludāku un tvirtāku. Trīs ēdamkarotes zaļo mālu sajauc ar trīs ēdamkarotēm piena un tējkaroti medus. Klāj uz sejas un tur 10-15 minūtes, nomazgā ar siltu ūdeni, klāj mitrinošu vai barojošu sejas krēmu.

SARKANAIS MĀLS – satur ļoti augstu dzelzs un vara koncentrāciju. Īpaši piemērots alerģiskai un ļoti jutīgai sejas ādai. Arī kuperozai ādai ar izteiktiem kapilāriem. Sarkanais māls palīdz uzlabot asins cirkulāciju ādā, atvieglo skābekļa apgādi, palīdz apgādāt ar skābekli arī dziļākos ādas slāņus, uzlabo ādas krāsu. Likvidē arī sīkās grumbiņas un cīnās ar ādas novecošanās un savīšanas pazīmēm.

Kairinājumu mazinoša un izlīdzinoša maska ar sarkanajiem māliem
 – mazina ādas kairinājumu, noņem apsārtumu, mitrina, baro, tonizē un izlīdzina ādu. Sarīvētu svaigu gurķi sajauc ar sarkano mālu, pievieno mazliet piena. Klāj uz sejas ādas un tur 10-15 minūtes. Noskalo ar vēsu ūdeni.

ROZĀ MĀLS – satur silīciju, magniju, kalciju un dzelzi. Spēcīgi spēj nomierināt ādu, kā arī ļoti labi attīra to un palīdz cīnīties ar izsitumiem. Piedod ādai mirdzumu, spēj uzlabot ādas toni un padarīt to svaigāku. Piemērots visu tipu ādai, sevišķi jauktai un problemātiskai, kā arī ādai ar pirmajām novecošanās pazīmēm.

Ādu uzlabojoša sejas maska ar rozā māliem
 – maska attīra ādu, tonizē to, baro un mīkstina, kā arī padara gludāku un uzlabo kontūras. Piemērota arī cīņai ar izsitumiem un paplašinātām porām. Rozā mālus izšķīdina līdz biezai krējuma konsistencei, klāj uz sejas biezā kārtā. Tur 15 minūtes un noskalo ar lielu daudzumu silta ūdens, skalošanu noslēdz ar šalti vēsa ūdens. Noteikti lieto mitrinošu krēmu.

DZELTENAIS MĀLS – bagāts ar kāliju, silīciju, dzelzi un magnēziju. Padara blāvu ādu spirgtāku, uzlabo ādas toni, palīdz cīnīties ar ādas novecošanās pazīmēm. Izvada toksīnus, attīra ādu, ļauj tai saņemt bagātīgu skābekļa devu. Mitrina, tonizē un baro ādu.

Ādas krāsu uzlabojoša sejas maska ar dzeltenajiem māliem
 – attīra, mitrina, tonizē ādu un uzlabo tās toni, piešķir mirdzumu. 2-3 ēdamkarotes dzelteno mālu sajauc ar aukstu ūdeni, pievieno olas dzeltenumu, pustējkaroti kvalitatīvas olīveļļas. Klāj uz sejas un tur 15-20 minūtes, noskalo ar vēsu ūdeni.

Ieskaties sadaļā sejas maskas http://nijazarina.blogspot.com/p/sejas-maskas.html pagatavošu Tev sejas masku no tev tīkamākā māla.
raksts sagatavots www.espati.lv


Par dezodorantiem un svīšanu!

Svīšana ir parādība, kura ir pavisam normāla, taču, saprotamu iemeslu dēļ, nav mums tīkama. To var regulēt, izmantojot dažnedažādus līdzekļus. Kā neapjukt lielajā piedāvājumā, kuru dezodorantu labāk iegādāties, bet varbūt vispār nelietot? Kādas ir galvenās dažādu dezodorantu atšķirības, un kā atrast sev piemērotāko līdzekli? Kā izvairīties no dezodorantu izraisītām ādas problēmām? Raksta tapšanā konsultēja „Medicīnas sabiedrības ARS” dermatoloģe Dr. Ilze Koha un ķirurgs Dr. Jānis Dūmiņš.

VISPĀRĪGI PAR DEZODORANTIEM UN PRETSVIEDRU LĪDZEKĻIEM

Kādi ir dezodorantu veidi?
Pašlaik mēs varam iegādāties divu veidu dezodorantus. Pirmos nesauc citādi, kā vien par dezodorantiem, un tie nomāc baktēriju vairošanos, jo tieši baktērijas rada nejauko sviedru aromātu. Parastos dezodorantus mēdz pieskaitīt pie kosmētikas un parifimērijas nozares produktiem. Uz jautājumu „kam īsti paredzēti parastie dezodoranti” dermatoloģe Ilze Koha atbild: „Specifiskās smakas nomākšanai, likvidēšanai un neitralizēšanai.” Otrs veids ir pretsviedru līdzekļi jeb tā saucamie antiperspiranti, kuri galvenokārt aptur svīšanu kā tādu, jeb, vienkārši sakot, sašaurina-nobloķē poras. Daktere Koha piebilst: „Antiperspiranti daļēji novērš svīšanu, aizsprostojot un sašaurinot sviedru dziedzeru izvadkanālus. To sastāvā esošās vielas bloķē šos izvadkanāliņus, samazinot sviedru izdalīšanos uz ādas virsmas.” Antiperspirantus dažkārt pielīdzina medicīniskiem līdzekļiem, jo to sastāvā esošās vielas ietekmē organisma procesus un funkcijas.

Kā labāk izvēlēties sev piemērotu dezodorantu? Kādi ir kritēriji tā izvēlē?
Dr. I. Koha: „Pirmkārt, būtu jāizlemj – dezodorantu vai antiperspirantu? Tātad - atbilstošais līdzeklis būtu jāizvēlas, ņemot vērā individuālo svīšanas stiprumu. Ja tas ir normas robežās, tad jālieto parastais dezodorants, taču, ja svīšana ir pastiprināta, tad var lūkoties uz antiperspirantu pusi. To, vai tava ķermeņa izdalītais sviedru daudzums ir normas robežās, vai pārniedz to, vislabāk palīdzēs noskaidrot ārsts vai dermatologs. Un otrkārt – jāpievērš uzmanība savam ādas tipam - jutīgai, alerģiskai, problemātiskai ādai ieteicams izvēlēties ārstnieciskos kosmētikas līdzekļus - aptiekas produkciju.”

Vai no dezodorantu (antiperspirantu un parasto dezodorantu) nepareizas lietošanas vērojami blakus efekti?
 Dr. I. Koha: „Var rasties blakusparādības, taču tas ir ļoti individuāli!” Jebkurā problemātiskā gadījumā jāatceras, ka vislabāk ir vērsties pie profesionāla ārsta - dermatologa!

Vai eko dezodoranti ir iedarbīgi (to, ka dabīgi, zina visas, bet daudzas šaubās par efektivitāti)?
„Svarīgs ir rezultāts,” ir pārliecināta ārste. „Pārējais ir katra paša izvēle. Ir gadījumi, kad viss ir kārtībā un arī tādi, kad dabiskais nelīdz!”

Kas vēl jāņem vērā lietojot dezodorantus?
Ja āda nav vesela - ir iekaisuma pazīmes vai mikrobrūcītes, pretsviedru līdzeklis varētu radīt papildu kairinājumu. Liekais apmatojums neietekmē sviedru rašanos, taču tas veicina nepatīkamā aromāta noturību - tātad, šādā gadījumā ir liela iespējamība, ka dezodorants nelīdzēs. Uzreiz pēc vaksācijas labāk lietot nevis pretsviedru līdzekļus, bet antibakteriālas ziepes un dezinficējošas augu tinktūras. Pirms dezodoranta vai antiperspiranta izmantošanas ir rūpīgi jāizlasa lietošanas pamācība. Kategoriski neiesaka pretsviedru līdzekli izmantot intīmai kopšanai, ja tas nav paredzēts tieši šādam nolūkam!

PAR PARASTAJIEM DEZODORANTIEM
Kas jāatceras, pirms izvēlēties dezodorantu?
Svīšana ir dabīgs un vajadzīgs process. Tā ir sviedru izdalīšanās no ādā esošajiem sviedru dziedzeriem. Svīšana notiek nepārtraukti, arī vispiemērotākajos temperatūras apstākļos, bez īpašas fiziskas piepūles. Savukārt pastiprinātu svīšanu sauc par hiperhidrozi, kad sviedri izdalās vairāk nekā vajadzīgs. Šajā gadījumā visbiežāk pastiprināti svīst paduses, plaukstas, pēdas, piere, turklāt tas notiek arī tad, ja temperatūra nesasniedz vasarīgo karstumu.

Kādos gadījumos lietot parasto dezodorantu?
Dr. I. Koha: „Ja sievietei šie parastie dezodoranti ir piemēroti un, ja izvēlētais, konkrētais līdzeklis strādā un ir efektīvs, tad tas jālieto un uz antiperspirantu pusi nav vērts lūkoties.” Tātad, ja tu nesvīsti pastiprināti un pretsviedru līdzeklis tev nepieciešams, lai nomāktu sviedru aromātu, tad visieteicamāk ir lietot parastos dezodorantus, nevis īpašus sviedru izdalīšanos nomācošus līdzekļus.

Vai var būt negatīvas sekas dezodoranta lietošanai uz citām ķermeņa daļām, ne tikai padusēm?
Dr. I. Koha: „Ja ir spēcīga alerģiska reakcija pret kādu noteiktu sastāvdaļu, tad lietošana noteikti nav ieteicama un ir jāpārtrauc.” Dezodoranti mēdz iedarboties ļoti dažādi, un katra cilvēka reakcija var būt absolūti individuāla.

Vai nepiemērots dezodorants var izraisīt pretēju efektu - pastiprinātu svīšanu?
Dr. I. Koha: „Nē, tas nav iespējams.” Nepiemērots dezodorants nevar izraisīt pastiprinātu svīšanu. Tas varētu nenovērst sviedru smaku, izraisīt kādas ādas reakcijas u.tml., bet ar svīšanas pastiprināšanos tam nav nekādas saistības.

PAR ANTIPERSPIRANTIEM
Kādos gadījumos vērts izmēģināt antiperspirantus?
Antiperspiranti pēc savas būtības ir paredzēti cilvēkiem, kuri svīst PASTIPRINĀTI. Tas nozīmē – tiem, kuri nepārtraukti jūtas slapji, turklāt, neatkarīgi no tā, vai aiz loga valda vasarīgas vai ne tik vasarīgas gaisa temperatūras. Pirms antiperspirantu lietošanas vēlams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, lai noskaidrotu, vai tiešām tev šie līdzekļi ir jālieto, vai tava problēma ir tik izteikta.

Kādus dermatoloģiskus traucējumus var izraisīt antiperspiranta lietošana?
 Dr. I. Koha: „Var rasties sviedru dziedzeru aizsprostojuma ierosināts strutains iekaisums – hidradenīts, tikpat reālas sekas var būt alerģisks vai kairinājuma kontaktdermatīts." 

„Var veidoties sastrutojumi, arī nelietojot dezodorantus, stāsta ķirurgs J.Dūmiņš. „Tas lielā mērā ir atkarīgs no katra indivīda ādas īpatnībām un imunitātes.” Nevar viennozīmīgi pateikt, ka attiecīgajam cilvēkam, lietojot dezodorantus vai antiperspirantus veidosies problēmas un otrādi.

Kā no šādiem, antiperspirantu izraisītiem, dermatoloģiskiem traucējumiem izvairīties? Kas jāievēro, kā lietot pareizi?
Ārste I. Koha ir pārliecināta, ka „katrai sievietei jāpiemēro, jāatrod savs kopšanas līdzeklis, kas vislabāk pildīs tā funkcijas un neizraisīs blakusparādības”. Viņa turpina: „Ja manītas blakusparādības – jāpārstāj izmantot iepriekšējo dezodorantu vai antiperspirantu! Šie līdzekļi obligāti jālieto tieši tā kā norādījis ražotājs, jo piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs. Kāds antiperspirants būs jāizmanto reizi nedēļā, kāds vienu reizi dienā, kāds no rīta, cits vakarā. Noteikti būtu jāievēro uzklāt to uz attīrītas, nomazgātas, sausas ādas.”

Kur labāk iegādāties antiperspirantu?
Dr. I. Koha: „Tā ir katras sievietes pašas izvēle. Taču, ja dezodorants izraisījis alerģiskas reakcijas, kontaktdermatītu, hidradenītu, būtu jāizvēlas aptieku produkcija, kuru sastāvs īpaši piemērots jutīgai ādai. Kā arī hiperhidrozes (pārmērīgas svīšanas) gadījumā aptiekas produkcija palīdzēs ātrāk un efektīvāk mazināt simptomus un sūdzības.”

MŪSU LASĪTĀJU JAUTĀJUMI
Mūsu iepriekš publicētā raksta Es ļoti SVĪSTU - KO IESĀKT? rezultātā lasītājām radušies vairāki jautājumi par atsevišķiem Latvijā nopērkamiem pretsviedru līdzekļiem:

Kas īsti ir aptiekās nopērkamais līdzeklis „Maxim”?
Dr. I. Koha par „Maxim” saka: „Efektīvs antiperspirants, kas satur augstāku alumīnija hlorīdu procentu. Piemērots visiem ādas tipiem, cilvēkiem ar pastiprinātu svīšanu. Blakus parādības iespējamas jebkuram kosmētiskam līdzeklim un tas ir ļoti individuāli. Noteikti jālieto, ievērojot ražotāja norādīto instrukciju!"

Kādas mūsu lasītājas jautājums: „Vai varētu saņemt no ārsta dermatologa kādu komentāru/atzinumu par tādiem līdzekļiem kā, piemēram, „Dry Dry” vai „Perspi-Guard”, kuru sastāvā esošie alumīnija savienojumi ļauj izvairīties no "slapjām" padusēm?”
Dr. I. Koha: „Tie ir sevišķi spēcīgi antiperspiranti. Līdzekļi, kuru sastāvā ir paaugstināts alumīnija hlorīda daudzums. Līdzīgi kā „Maxim” šie ir piemēroti visiem ādas tipiem, bet īpaši cilvēkiem ar ļoti stipru svīšanu.” Arī lietojot šos līdzekļus, jāievēro ražotāja norādījumi un jebkuru problēmu gadījumā jākonsultējas ar ārstu!

Raksts sagatavots izmantojot www.espati.lv publicēto info.


Daži skaistuma Noslēpumi!!!

Kosmetoloģija daļēji ir zinātne, daļēji māksla un daļēji maģija. Un, lai arī šobrīd zinātne skaļi un pārliecinoši ziņo par savu lomu cīņā par sievietes skaistumu, tomēr daļai maģijas skaistumkopšanas procesā jābūt. Ne tikai kosmetologa kabinetā, bet arī mājās katrai no mums. 

Mūsu senči ar maģisku sastāvdaļu palīdzību mēģināja uzveikt vecumu – piemēram, ar haizivs un bruņurupuča taukiem, bišu māšu pieniņu, vistu embriju ekstraktu, žeņšeņa ekstraktu, dzīvnieku un cilvēka spermu. Diezgan atpazīstamas sastāvdaļas, vai ne?  Šis tas no nosauktā joprojām atrodas mūsu arsenālā!

Katrs noslēpums sākas nevis ar kritisku sevis analīzi pie spoguļa, bet gan ar smaidu un pāris laipnām frāzēm, ko velti pati sev. Mīli sevi jebkurā dzīves situācijā! Sliktas ziņas kaut kur pasaulē? Vīrs kavējas? Tas nekas, jo tas nozīmē tikai to, ka tu vari pagūt veltīt pusstundu sev. Vienu līdz divas reizes nedēļā. Vai tas ir daudz? 

Attīri un mitrini. Katru savu skaistuma procedūru sāc, nomazgājot seju ar pieniņu. Tev ir taukaina āda? Pārāk nepārdzīvo, jo šādas ādas īpašnieces ilgāk saglabā jaunavīgu izskatu! Savu sejas ādu nomazgā ar želeju vai putām. Noslauki seju ar toniku un veic pīlingu! Reizi nedēļā lieto sev piemērotu sejas masku, un protams – katru dienu atbilstošu mitrinošu krēmu. Ņem vērā to, ka neattīrītas ādas mitrināšana nebūs efektīva – visdrīzāk tā tu iedzīvosies vēl citās ādas problēmās, piemēram, mazās pumpiņās vai neveselīgā ādas tonī. 

Relaksējies. Visur ir stāstīts par to, ka ir nepieciešams relaksēties sejas maskas likšanas laikā, taču ne vienmēr apzināmies, cik relaksācija šajā procesā ir svarīga. Tāpēc padari maskas likšanu par rituālu. Ieslēdz savu mīļāko mūziku. Vislabāk vieglu, instrumentālu vai austrumniecisku, meditatīvu. Aizdedzini lampiņu ar aromātiskām eļļām, uzliec uz sejas masku un atgulies uz dīvāna. Nekādas staigāšanas apkārt. Atslābinies. Kāpēc? Jebkura kustība, pat ar acīm sekojot pa istabu klaiņojošam kaķim, nemaz nerunājot par televizoru (tas ir visīstākais atpūtas ienaidnieks), izraisa sejas muskuļu saraušanos un visu procesu padara neefektīvu.

Sašaurini poras. Pārdzīvo par paplašinātām sejas ādas porām? Tās izraisa divi faktori – ģenētika un vecums. Lai poras samazinātu, meklē dermatologa vai kosmetologa palīdzību, kurš veiks īpašu pīlingu un noņems ādas atmirušo slāni. 

Paildzini jaunībuĻoti vērtīgi tavai ādai ir antioksidanti – tie cīnās ar brīvajiem radikāļiem un palēnina tavas ādas novecošanos. Meklē kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir zaļā tēja. Protams, vislabāk būs, ja zaļā tēja būs arī tavs iecienītākais dzēriens.

Mirdzi. Ja vēlies, lai āda iegūst veselīgu mirdzumu, nav nepieciešams lietot kaudzi ar tonējošajiem līdzekļiem. Vienkārši uzliec mazu daudzumu mirdzoša pūdera dažās vietās uz sejas – mazliet uz vaigiem, mazliet uz deguna kaula pa vertikāli, pavisam nedaudz uz zoda un uz pieres, tuvu matu augšanas līnijai. 

Noslēp nogurumu. Pēc ballītes vai negulētas nakts tavs brīnumdaris būs vaigu sārtums. Viegli ietonē vaigus ar krēmīgu sārtumu un pārklāj seju ar birstošo pūderi. 

Kārdini. Tavas lūpas brīnišķīgi maigas un pilnīgas padarīs visbarojošākais iespējamais acu krēms. Bet skaties, lai krēms būtu mitrinošs, nevis nostiprinošs, jo nostiprinošs krēms lūpas sausinās. 

Mosties spirgti. Rītos, kad ieejot vēsā vannas istabā tā vien gribas, kā palīst zem iespējami siltākas dušas šalts, mēģini šo vēlmi mazināt. Karsts ūdens pēc vēsā vannas istabas gaisa padarīs tavu ādu raupju. Ja āda ir ļoti jutīga, ieteicamāk lietot saldu skrubi, kura abrazīvās daļiņas ir no cukura, jo tas lietojot izšķīst un ir maigs. Ļoti svarīgi ādu mitrināt. Pēc vannas vai dušas maigi iezied mitru ķermeni ar krēmu, kamēr vēl neesi noslaucījusies ar dvieli. Iegādājies tikai pārbaudītu un uzticamu firmu ražojumus, jo pēc sastāvdaļām vien grūti noteikt, kurš būs labs, kurš ne tik labs krēms. Atceries – rezultāts gūstams, izvēlēto līdzekli lietojot regulāri, tātad – katru dienu.  

Raksts sagatvots izmantojot www.espati.lv publicēto info.

5 IZPLATĪTĀKĀS KĻŪDAS, MAZGĀJOT SEJU...



Tikai tīra sejas āda var būt skaista, veselīga un mirdzoša. Tas nu ir fakts. Un tomēr – kādēļ ir tā, ka, lai gan sejas ādu rūpīgi mazgājam, tā tomēr ne vienmēr izskatās tā kā mēs vēlētos? Lūk, 5 izplatītākās kļūdas, ko mēs nereti, un bieži pat neapzināti, pieļaujam, veicot šo ikdienas rituālu – sejas mazgāšanu.

PĀRĀK BIEŽA MAZGĀŠANA. Jā, sejas āda ir jāattīra no putekļiem, liekā sebuma, un, protams, no dekoratīvās kosmētikas. Un tomēr – tas ir jādara ne biežāk kā divas reizes dienā. Turklāt – tikai ar ikdienas lietošanai paredzētu līdzekli. Kas attiecas uz sejas ādas skrubēšanu – tā jāveic 1-2 reizes nedēļā. Ja visus šos pasākumus piekopsi pārāk bieži, sejas āda var kļūt sausāka, jutīgāka vai pastiprināti taukoties, lai atgūtu zaudēto sebumu.

PĀRĀK PAVIRŠA VAI CENTĪGA MAZGĀŠANA. Likums ir vienkāršs – no rīta, mazgājot sejas ādu, nav jēgas līdzekli pārlieku centīgi iemasēt ādā, jo jānoņem tikai liekais sebums, kas uzkrājies pa nakti. Vakarā savukārt var ar apļveida kustībām sejas ādu pamazgāt vairāk, jo jānoņem arī dekoratīvā kosmētika un dienā uz ādas nonākušie putekļi. Ja darīsi otrādi – no rīta sejas ādu pārāk kairināsi, vakarā pietiekami neattīrīsi.

NEPAREIZA ŪDENS TEMPERATŪRA. Sejas mazgāšanai jāizmanto vidēja siltuma ūdens! Pārāk karsts ūdens ir biežākā kļūda, jo tas var likt ādai pastiprināti taukoties pēcāk dienas laikā. Starp citu – arī sejai patiks kontrasts, tamdēļ sejas mazgāšanu vari noslēgt ar auksta ūdens šalti, kas liks arī tev pašai kļūt mundrākai – sevišķi noderīgi rīta rituālā.

NEPIETIEKAMA NOSKALOŠANA. Jebkurš sejas ādas mazgāšanas līdzeklis ir kārtīgi jānoskalo ar lielu daudzumu tīra ūdens. Pārāk pavirša noskalošana un līdzekļa palieku palikšana uz sejas var radīt lieku kairinājumu, jo šie līdzekļi gluži vienkārši var būt pārāk spēcīgi tavai sejas ādai un nav paredzēti atrasties uz tās ilgstoši.

NEPAREIZA NOSLAUCĪŠANA. Vai esi kādreiz aizdomājusies kā tu slauki savu sejas ādu pēc mazgāšanas? Pareizi ir to nosusināt nevis berzēt, un dvielim jābūt tīram un mīkstam, vēlams – tikai sejai paredzētam. Sejas ādas berzēšana ar raupju dvieli neglaimo ādas elastībai, savukārt uz dvieļa, ar kuru slauki visu ķermeni, var būt kādas baktērijas, kas sejas ādai galīgi nav nepieciešamas.
Raksts sagatavots izmantojot www.espati.lv



Nepieciešamais kosmētikas minimums Katrai sievietei!!!



Kosmētikai naudu tērē ikviena – arī tās, kuras ikdienā varbūt nelieto dekoratīvo kosmētiku. Sejas krēms taču vajadzīgs, aromātiska eļļiņa relaksējošai peldei – arī... Turklāt par kosmētiskajiem līdzekļiem kopsummā iespējams izdot pat vairāk naudas nekā par fantastisku apakšveļas komplektu, kas pēc algas dienas spontāni nonācis tavā veļas atvilktnē. Acu krēmiņš, brīnumus sološais jaunais pretcelulīta līdzeklis, lūpu spīdumiņš, skropstu tuša, ko tieši tagad reklamē, super smaržīgā ķermeņa eļļa un varbūt... varbūt man vajag arī kaut ko dekoltē zonai vai zeltainākam ādas tonim? noskaidro, kādiem sevis kopšanas līdzekļiem naudu taupīt nevajadzētu un kuriem veikalu plauktiem mierīgi varam
Doties garām.

Obligātais minimums.Bieži vien vannasistabas plauktus aizņem līdzekļi, kas mums nav vajadzīgi un pat nav derīgi –  flakoniņi ar košu dizainu, dāvinātā kosmētika, līdzekļi, kam bijusi lieliska atlaide. Ar kritisku aci pārskati savu kosmētikas arsenālu un bez žēlastības izmet visu lieko, jo ikdienā nepieciešamā nemaz nav tik daudz.
  • Attīrošs pieniņš vai putas – sejas attīrīšana ir obligāta. Atceries, ka pieniņš no sejas jānoskalo ar siltu ūdeni, pirms tiek uzklāts toniks. Toniks nenotīra visas pieniņa paliekas, turklāt kosmētikas noņēmējos ir sastāvdaļas, kam uz ādas nevajadzētu atrasties ilgāk par pāris minūtēm.
  • Toniks – notīra pēdējās kosmētikas paliekas, sašaurina poras, samazina ādas pH līmeni (svarīgi cīņai pret mikroorganismiem) un sagatavo ādu krēma uzklāšanai.
  • Sejas krēms – nākamais solis pēc attīrīšanas un tonizēšanas. Vakarā krēmu uzklāj ne vēlāk kā stundu pirms gulētiešanas. Sejas krēma izvēle ir atkarīga no ādas tipa  vai pat no gadalaika, svarīgi arī, kāds ir vēlamais efekts. Jaunai ādai derēs mitrināšana, bet pēc 35 gadu vecuma jau nepieciešami pretnovecošanās līdzekļi. Ziemā (it visām) – barojošs aizsargkrēms.
  • Barojošs ķermeņa krēms – arī tam jābūt katras sievietes kosmētikas plauktiņā. Pat ja āda nav sausa, barošana nepieciešama profilaktiski, jo ciets ūdens un sauss gaiss nelabvēlīgi iedarbojas uz ādu, padarot to raupju un plēkšņainu. Ja labāk patīk eļļas, ar tām var aizstāt ķermeņa krēmu, taču jāraugās, lai to sastāvā nav minerāleļļas. Tā uz ādas veido plēvīti, neļaujot ādai elpot un uzsūkties citām vērtīgām eļļas sastāvdaļām. Turklāt zem eļļas radītās plēvītes uzkrājas ādas vielmaiņas galaprodukti un sārņvielas.
  • Pīlinga līdzekļi, skrubis (enzīmu un jauktais u. c.) – nepieciešami, ja poras ļoti aizsprostojas, kas raksturīgi kombinētai un taukainai ādai. Sievietēm ar normālu un sausu ādu šā problēma nav tik izteikta un arī poras ir mazākas. Arī šādai ādai, protams, nepieciešama kopšana, taču mazāk intensīva, un vari lieliski izlīdzēties ar mājās pagatavotu skrubi. Taukainas ādas īpašniecēm ar melno punktu likvidēšanu kosmētikas salonā vien nepietiks – rezultāta uzturēšanai mājās 1–2 reizes nedēļā jāveic pīlings pašai. Taču, ja salons tiek apmeklēts regulāri, pīlinga līdzekļiem naudu vari netērēt.
Kosmētikas līdzekļi īpašām vajadzībām.

Šajā grupā ietilpst līdzekļi, kas paredzēti dažādām problēmzonām vai problēmsituācijām. Lai cik populāri tie būtu, šie produkti lietojami tikai konkrētu problēmu novēršanai. Bieži vien sievietes tos lieto reklāmas vai draudzeņu ietekmē, tādējādi nodarot sev ļaunumu. Kosmētika jāizvēlas ļoti rūpīgi – tai jābūt atbilstošai ādas tipam un konkrētajai situācijai, lai sasniegtu vēlamo efektu, pretējā gadījumā varam tikai iedzīvoties liekās problēmās.
  • Krēms ādai ap acīm – ļoti individuāli. Pirms 25 gadu vecuma šos krēmus pat nav ieteicams lietot. Pēc tam – atkarībā no ādas dehidratācijas pakāpes, mīmikas īpatnībām u. c. āda šajā zonā ir īpaši plāna, bez tauku dziedzeriem, un tā ir viegli ievainojama, tāpēc kopšanai arī jābūt specifiskai. Vislabāk, ja šos līdzekļus iesaka profesionālis.
  • Sejas maska – izmantojama SOS gadījumos vai kad ierastie līdzekļi nedod cerēto rezultātu. Taču netērējies lieki – ir daudz iespēju efektīvas sejas maskas no dabiskiem materiāliem pagatavot pašām mājās!
  • Intensīvie serumi – tie pastiprina sejas krēma iedarbību. Izmantojami gadījumos, kad vajadzīgs tūlītējs efekts vai kad ar citu līdzekļu palīdzību neizdodas panākt rezultātu. Ja tiek lietots serums, tas jālieto zem sejas krēma. Ieteicams abus iegādāties no vienas kosmētikas līnijas.
  • Krēms kakla ādai – arī ļoti individuāli; šie līdzekļi izstrādāti, ņemot vērā kakla uzbūves īpatnības un biežākās problēmas šajā zonā. Taču, kā uzskata profesionāļi, daudz svarīgāk un efektīvāk ir pareizi kopt sejas ādu. Uz šiem krēmiem vari droši taupīt. Ja ir konkrēta problēma, tad labāk apmeklēt kosmetologu un kopīgi izvēlēties nepieciešamās procedūras. Turklāt no daudzām problēmām palīdzēs izvairīties vingrinājumi kakla ādai un tās elastībai. Tas pats attiecas uz līdzekļiem dekoltē zonai un krūtīm.
  • Pretcelulīta krēmi – lai gan šobrīd tie ir ļoti pieprasīti, daudz svarīgāk un efektīvāk ir pareizi ēst un daudz kustēties.
Dekoratīvā kosmētika

Cik daudz un koši, atkarīgs no katras pašas uzskatiem. Taču vismaz skropstu tušai un lūpu krāsai tavā arsenālā jābūt. Acis būs izteiksmīgākas, un nekas nav nepievilcīgāks par sausām un sasprēgājušām lūpām.

Dekoratīvā kosmētika var kļūt par klupšanas akmeni, kas krietni patukšo maciņu – plašs piedāvājums, viens par otru košāki iepakojumi un reklāmas – skaļākas. Te nu paveras iespēja audzināt raksturu un iegādāties tikai to, kas patiešām varētu noderēt. Tas ir:

  • piemērota toņa acu zīmulītis, mīksts un noturīgs – viens tonis visiem dzīves gadījumiem; ja patīk      eksperimentēt, kosmētikas maciņā var atrasties arī kāds zīmulītis košākā krāsā;
  • īpašākiem gadījumiem var izmantot šķidro acu kontūrlīniju, jeb laineri, kas rada smalkāku un teatrālāku efektu;
  • acu ēnas – atrodi toņus, kas tev piestāv un lieto tos arī ikdienā. Atkarībā no nepieciešamības ar vienām ēnām var panākt gan ikdienas, gan vakara efektu;
  • lūpu krāsa ikdienai, klasiski sarkanā – vakaram;
  • lūpu spīdums maigākam un meitenīgākam grimam;
  • ādas tonim atbilstošs tonālais krēms;  
  • skropstu tuša – īpaši kvalitatīva, tāda, kas nekairina acis. Pagarinošā tuša nereti satur dažādas mikrodaļiņas, kas var izraisīt kairinājumu, īpaši, ja tev ir kontaktlēcas.
Vēl kosmētikas maciņā vari ielikt vaigu sārtumu, un tad tas ir piepildīts. Nav nepieciešamības izdot naudu par daudzām dažādu toņu un tekstūru acu ēnām, zīmuļiem, pūderiem utt., jo pieredze liecina – ikdienā tiek lietots apmēram viens un tas pats. Daudzie impulsa brīdī nopirktie nieki beigu beigās nemaz netiek lietoti, tikai mētājas un aizņem vietu. 

Slaveni zīmoli vai vidusmēra kosmētika?
Pastāv uzskats – jo dārgāka kosmētika, jo tā kvalitatīvāka. Protams, kosmētikas cena un kvalitāte parasti ir proporcionāla, taču par vārdu mūs nereti maksājam vairāk nekā par tūbiņas saturu. Ne velti arī mūsu pašu kosmētikas zīmoli ieņem stabilu vietu turīgu sieviešu kosmētikas arsenālā – galvenais taču ir skaista, jaunavīga izskata, kopta āda, noturīga dekoratīvā kosmētika, tātad – rezultāts. Mūsu ekspertes uzskata, ka dārgie zīmoli ne vienmēr ir pareizākā izvēle. Galvenais ir lietot to, kas patīk un sniedz labus rezultātus.

Taču ne vienmēr selektīvā kosmētika ir uzskatāma par profesionālu – salonos pieejamo, ne tik pazīstamo zīmolu produktu sastāvos ir lielāks aktīvo vielu daudzums un tā nebūt nav lētāka, taču efekts – nesalīdzināms.

Ne reizi vien pierādījies, ka dažas dārgas acu ēnas vai nagu lakas izrādās pilnīgi nelietojamas. Par acu ēnām gan jāpiebilst, ka arī tās jāizvēlas atbilstoši ādas īpatnībām un acu formai – ja plakstiņi taukojas vai ir dziļi, jebkuras ēnas pēc laika sakrāsies krociņās. Šajā gadījumā jālieto acu ēnu bāze. 

Nenoliegsim arī selektīvās kosmētikas plusus – tomēr ir patīkami paņemt rokās skaistu stikla trauciņu parastās tūbiņas vietā. Un ir zīmoli, kas tirgū ir ļoti ilgi un ieņem stabilas pozīcijas tieši tāpēc, ka viņu piedāvātie produkti ir labi un efektīvi. 

Ieteicams neekonomēt, ja iegādājies



  • kosmētikas noņēmēju – reti kad to var aizstāt lētāka produkcija, bieži vien šie līdzekļi kož acīs un  tuša jāberž nost ar beršanu, kas traumē jau tā vārīgo acu ādu;
  • skropstu tuša – vēlams pirkt pārbaudītu produktu ar zināmu vārdu, tad vari būt droša, ka tuša dienas laikā neiztraipīsies un nekairinās acis.
  • tonālais krēms – tas ir grima pamats, tāpēc ļoti svarīgi, lai tas ir kvalitatīvs, noturīgs, vienmērīgi klājas un pielāgojas ādas tonim. Neskopojies – ja  nepērc to gluži no selektīvās kosmētikas plauktiņiem, tad vismaz ne pašu lētāko.

Konkrētas atbildes – lietot parasto vai ekskluzīvo selektīvo kosmētiku nav. Vissvarīgākais apsvērums izvēloties – iegādājies to, kas tev ļauj justies komfortabli, pārliecināti un skaistai. Un ja apziņa, ka kosmētikas plauktiņā ir tikai pazīstami zīmoli, uzlabo pašapziņu un tu to vari atļauties, kāpēc gan ne.



Raksts sagatavots izmantojot www.espati.lv info.




10 padomi Matu kopšanā! 

10 vienkāršas, taču ļoti būtiskas patiesības, kas jāņem vērā, lai arī tavi mati būtu veseli, skaisti un mirdzoši.
 Ņem vērā gadalaiku! Rūpējoties par savu matu skaistumu, vienmēr ņem vērā ārā valdošo gadalaiku. Vasarā mati tiek pakļauti putekļu, saules staru, vēja un nereti arī sāļā jūras ūdens ietekmei. Visi šie faktori var padarīt tavus matus sausus un lūstošus. Sevišķi jāuzmanās tieši no saules, jo tās stari matus ne vien atūdeņo un izdedzina, kā dēļ tie zaudē tik vērtīgās keratīna rezerves, bet arī spēj atņemt tiem krāsas pigmentus. Lai pasargātu savus matus no saules kaitīgās ietekmes, vasarā ieteicams lietot matu kopšanas kosmētiku, kas satur UVS filtrus. Turklāt jāatceras, ka šajā gadalaikā mati ir regulāri, vismaz pāris reizes nedēļā, jāpabaro un jāmitrina ar atbilstošām maskām, eļļām u.c. kosmētiskajiem līdzekļiem. Savukārt ziemā galvenais ir nepakļaut matus ledainā sala un vēja ietekmei. Tas nozīmē – cepures, šalles, lakati un kapuces ir tavu matu labākie draugi šajā gadalaikā. Turklāt ziemā ļoti būtiski ir atcerēties, ka no mājas ārā jādodas ar pilnībā izžāvētiem matiem, jo katra, kaut niecīgākā, ūdens pilīte, kas palikusi matos, sasalstot izplešas uz burtiski plēš tavus matus.
Neaizmirsti masāžu! Otrā skaistu, veselu un mirdzošu matu pamatpatiesība ir asinsrites veicināšana, kas tiek panākta ar masāžu. Asinsrite ir atbildīga par matu saknīšu apgādāšanu ar vērtīgajām un nepieciešamajām barības vielām, kā rezultātā mati aug veselāki un skaistāki. Turklāt asinsrites veicināšana var palīdzēt cīņā arī ar matu izkrišanu, jo stiprina matu saknītes. Masāžu vari veikt gan ar rokām, gan ar kvalitatīvu matu suku, kuras sariņi ir cieti, taču nav asi, vislabāk – izgatavoti no dabīgiem materiāliem. Ja masāža tiek veikta ar sukas palīdzību, tad būtiski ir atcerēties, ka mati jāķemmē visos virzienos. Ja masāžai izmanto savas rokas, tad veic apļveida kustības virzienā no pieres uz pakausi. Masē ar pirkstu galiņiem, neizmantojot nagus! Vislabāk ir apvienot abus šos masāžas veidus – mazgājot matus veic masāžu ar rokām, taču sausus matus palutini ar sukas masāžu. Katru dienu veltot šai nodarbei vismaz kādas 15 minūtes, matu kļūs elastīgi, pakļāvīgi un ar skaistu spīdumu apveltīti!
Pievērs uzmanību matu kopšanas produktu etiķetēm! Kas būtu tas svarīgākais, izvēloties savus matu kopšanas līdzekļus? Izrādās, ka ļoti būtiski ir aplūkot, kas tad rakstīts uz attiecīgās etiķetes. Izpēti produkta sastāvu! Sintētiskās vielas produkta sastāvā, kurām pievērst uzmanību – parabēni, silikoni un krāsvielas. Parabēni ir naftas produkti, kurus ražotāji izmanto, lai pagarinātu produkta derīguma termiņu, pēc būtības tie ir konservanti. To ietekme uz tavu veselību var izpausties, galvenokārt, alerģijas veidā. Silikoni savukārt tiek izmantoti, jo tiem piemīt mīkstinošas īpašības. Taču, tā kā arī šī sintētiskā viela ir naftas blakusprodukts, tad skaidrs, ka mīkstinošais efekts ir tikai šķietams. Patiesībā tavi mati tiek pārklāti ar neelpojošu plēvi, kas it kā padara matus mīkstākus un pakļāvīgākus, taču patiesībā nedod nekādu ieguldījumu to veselībā. Un trešās sintētiskās vielas, kurām vērts pievērst uzmanību ir sintētiskās krāsvielas. Tās tiek izmantotas, lai padarītu produktu pievilcīgāku mūsu acīs, taču par to mēs varam maksāt ar ādas kairinājumu un alerģiskām reakcijām. Tādēļ, ja mani kādas no minētajām vielām sevis izvēlētajā matu kopšanas līdzeklī, tad rūpīgi apdomā, vai tik tiešām ir vērts to iegādāties.
Ar kādu ūdeni tu mazgā savus matus? Vai zināji, ka ļoti liela nozīme tavu matu veselībā ir tieši ūdenim, ar kuru tu mazgā savus matus? Pārāk ciets un kaļķains ūdens var negatīvi ietekmēt tavus matus – tie kļūst sausi, trausli, var veidoties blaugznas un pat veicināta matu izkrišana. Turklāt kaļķakmens nogulsnes padara matus blāvus un nespodrus. Lai no tā izvairītos, ir dažādi varianti. Pirmais – mazgāt matus ar novārītu ūdeni. Otrais – matu mazgāšanā izmantot lietus vai izkausēta sniega ūdeni. Taču trešais un pats vienkāršākais variants ir matus mazgāt ar šampūnu, kas neitralizē cietā ūdens iedarbību uz taviem matiem. Šāda veida šampūns arī atbrīvos matus no kaļķa nogulsnēm un padarīs tos mirdzošus. 

Pievērs uzmanību ūdens temperatūrai!
 Matu mazgāšana ar pārāk karstu ūdeni veicina to ātrāku sataukošanos, var izraisīt galvas ādas niezi, kā arī var padarīt matus nespodrus. Ideālā ūdens temperatūra matu mazgāšanai ir aptuveni 36 – 38 grādi. Šāda ūdens temperatūra labi izšķīdina taukus, iznīcina netīrumus, kā arī veicina asinsriti galvas ādā. Atceries – jo taukaināki mati, jo vēsāks ūdens nepieciešams to mazgāšanai. Turklāt, neskatoties uz savu matu tipu, mazgāšanu ieteicams pabeigts ar stipri vēsa ūdens šalti, kas kārtīgi aizvērs matu zvīņas, nogludinās tos un piedos tiem veselīgu spīdumu.
Mitrini un baro! Kādēļ nepieciešams lietot matu balzāmus un maskas? Mata stiebru visā garumā klāj cietas zvīņas, kuras gluži kā bruņas pasargā to no bojājumiem. Šampūns veido sārmainu vidi, kurā tās paveras, ļaujot mazgājošajām vielām attīrīt matu no putekļiem un tauku dziedzeru sekrēta. Taču, lai šīs zvīņas nogludinātu atpakaļ, ir nepieciešama skāba vide – balzāms vai matu maska. Ja šie produkti netiek lietoti, mati paliek nespodri, trausli un grūtāk ķemmējami.
Žāvēšana un ķemmēšana! Pēc iespējas biežāk ļauj matiem žūt dabiskā ceļā, taču, ja nespēj izvairīties no žāvēšanas ar fēnu, tad izmanto tikai aukstā gaisa plūsmu. Matu struktūru veido galvenokārt olbaltumvielas. Kas notiek, kad vistas olu iesit karstā pannā? Tai mainās struktūra, gluži tāpat kā mata stiebram augstas temperatūras iespaidā. Matu regulāra žāvēšana ar karstu gaisu neatgriezeniski sabojā to struktūru, padarot tos sausus un trauslus. Savukārt runājot par matu ķemmēšanu ir būtiski ņemt vērā, ka matus nevajadzētu ķemmēt, kamēr tie ir mitri! Mitri mati ir ļoti trausli – ķemmējot tu tos izstiep un pakļauj lūšanas riskam. Protams, izmazgāt, izžāvēt un tikai tad ķemmēt, tās būtu tīrās mocības, tādēļ ieteicams matus ļoti saudzīgi izķemmēt brīdī, kad tajos ieklāts balzāms vai maska.
Izmanto matu veidošanas līdzekļus? Ja vēlies izmantot matu veidošanas līdzekļus – putas, želejas, vaskus u.c., tad dari to, tikai ar vienu nosacījumu – mati biežāk jāmazgā! Nav ieteicams ieveidot matus ar kādu no šiem līdzekļiem un staigāt vairākas dienas. Nereti matu veidošanas līdzekļi satur sausinošas vielas un ilgstoša to atstāšana matos var veicināt matu sausumu, blāvumu un nespodrumu.
Izsver savu ēdienkarti! Veseli mati nav iegūstami tikai un vienīgi iedarbojoties un kopjot tos no ārpuses. Ļoti būtiski ir visas matiem nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus uzņemt arī ar uzturu. Vissliktāk matus ietekmē dažādas drastiskas diētas, kuru rezultātā nereti tiek novērota ne vien matu stāvokļa būtiska pasliktināšanās, bet pat matu izkrišana. Ir vērts pievērst uzmanību arī aptiekās nopērkamajiem matu vitamīnu kompleksiem.

Miers un harmonija! Stress un straujš dzīvesveids ar nesabalansētu miega daudzumu negatīvi ietekmē visa mūsu organisma veselības stāvokli, tajā skaitā – arī matu stāvokli. Ilgstoša stresa ietekmē mati kļūst sausi, trausli un sāk pastiprināti izkrist. Lai no tā visa izvairītos ir tikai viens risinājums – sabalansēt savu darbu ar atpūtu, ļaut organismam atjaunot savas rezerves ar veselīga un pietiekama miega palīdzību, kā arī dzīvot ar pozitīvām domām un harmonijā ar sevi!


Par NAGIEM!!!

5 IZPLATĪTĀKĀS NAGU PROBLĒMAS UN TO RISINĀŠANA.
Skaisti un veseli nagi ir viena no tām lietām, kas mūsu rokām, kājām un visam tēlam kopumā piedod koptu izskatu. Taču dzīvē ne vienmēr viss ir tik spoži – nereti skaistu nagu izskata iegūšanai traucē dažādas nagu problēmas, kas katrai no mums var būt citas, taču pamatā tās visas ir ļoti līdzīgas un tām ir līdzīgi risinājumi.
Trausli nagi, kas lūzt un šķeļas. Trausli nagi, kas lūzt un šķeļas ir viena no visizplatītākajām problēmām, kas saistīta ar nagiem. Trausli un lūstoši nagi bieži vien ir arī ļoti sausi, tiem var būt izteiktas gareniskas rievas un vertikālas plaisas, kas atdala vairākus naga slāņus (nagu šķelšanās). Tie var būt kā gaiši un viegli rozīgi, tā arī dzeltenīgas krāsas. Galvenā šāda veida nagu problēma – tie ir zaudējuši savu elastību. Pats fakts, ka nagi lūzt bieži vien ir saistīts ar to, ka nags saņem triecienu, piemēram, nagu lūšana visai raksturīga sievietēm, kas daudz strādā ar datoru – klabina tā taustiņus. Taču pamatā nagu trauslums attīstās no diviem faktoriem – pirmais ir ārējās vides negatīvā ietekme, piemēram, nagu pakļaušana pārlieku lielam mitrumam, sadzīves ķīmijai u.c., kā arī nagu nepareiza kopšana – nekvalitatīvu nagu laku lietošana, nepareiza nagu vīlēšana (nagus drīkst vīlēt tikai vienā virzienā ar atbilstoša raupjuma vīlīti, kas paredzēta dabīgajiem nagiem). Un otrs faktors ir vitamīnu un minerālvielu trūkums organismā, kas, protams, nelabvēlīgi ietekmē nagu stāvokli. Tavs uzdevums – izvērtēt kādi faktori varētu būt vainojami tavā gadījumā un attiecīgi rīkoties! Ļoti ieteicams ir lietot nagu stiprinātājus, kas acīmredzami uzlabos tavu nagu stāvokli, kā arī bāzes nagu laku, lai pasargātu nagus no nagu lakas sausējošās iedarbības. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī tam, ar kādu nagu lakas noņēmēju tiek noņemta vecā nagu laka – ieteicams lietot tādu nagu lakas noņēmēju, kas paredzēts tieši sausiem un trausliem nagiem.

Sausi nagi. Sausi nagi parasti ir pirmā problēmas fāze, kurai nepievēršot uzmanību, nagi sāk arī šķelties, kļūst trausli un lūstoši. Sausu nagu pazīmes – nagi kļūst blāvāki, iespējams, arī dzeltenīgāki, tie nav veselīgi un spīdīgi, bet drīzāk tādi kā matēti. Sausa ir arī kutikula un reizēm pat roku āda kopumā. Kutikula nereti var būt arī spuraina un sprēgāt. Arī sausi nagi veidojas to pašu faktoru ietekmē, kā trausli un lūstoši nagi – ārējās vides nelabvēlīgie faktori un nepietiekošs vitamīnu un minerālvielu daudzums organismā. Sausi nagi, kutikula un roku āda burtiski lūdzās pēc mitrināšanas, ko tai varam piedāvāt vairākos veidos – pirmais, noteikti ir jālieto roku krēms gan no rīta, gan vakarā. Ietiecams izvēlēties tādu roku krēmu, kas ir paredzēts arī nagu papildus kopšanai . Otrais tavs uzdevums ir mitrināt un pabarot tieši kutikulu, kas arī ir atbildīga par to, vai nags ir vai nav sauss. Šim mērķim ieteicams izmantot speciālos, kutikulas mīkstināšanai, mitrināšanai un barošanai paredzētos līdzekļus – eļļas, krēmus, masāžas krēmus u.c. Un visbeidzot – arī sausi nagi vēlas pabarošanu no ārpuses, ko vari tiem piedāvāt ar nagu stiprinātāju palīdzību, kas nagus kops, mitrinās un padarīs stiprus!

Mīksti nagi. Mīksti nagi parasti ir gludi un spīdīgi, to gali ir gaiši, vai pat balti. Bieži vien, skatoties no sāniem, šādi nagi izskatās tādi kā plakani, taču tiem var būt arī „karotes” forma. Taču galvenā mīkstu nagu pazīme ir tā, ka pat pie nelielas slodzes nagi ir mīksti, tie lokās (taču ne vienmēr lūzt). Mīksti nagi ir ļoti plāni. Starp citu, mīksti nagi nereti ir novērojami tām dāmām, kas pēc ilgāka laika perioda ir atvadījušās no mākslīgajiem gēla, vai cita materiāla nagiem. Šāda tipa nagiem nepieciešama papildus kopšana un rūpes, lai padarītu tos biezākus un cietākus. Noteikti der padomāt par savu ēdienkarti – vai tajā pietiek visu, nagiem nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu (pievēršot uzmanību tieši kalcijam, kas atbild par nagu cietību). Un, protams, ir ieteicams pievērst arī papildus uzmanību nagu kopšanai. Veikalu plauktos ir atrodami nagus stiprinoši līdzekļi, kas paredzēti plānu un mīkstu nagu stiprināšanai, lai padarītu tos cietākus, izturīgās un visādi citādi stiprākus. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī kutikulas un pašas roku ādas kopšanai, kas viennozīmīgi ir tiešā veidā saistītas arī ar nagu veselību un stāvokli kopumā.

Lēni augoši nagi. Šādi nagi bieži vien ir arī sausi, trausli ar tieksmi uz šķelšanos un lūšanu. Lēni augošu nagu problēma īpaši izteikta kļūst tieši rudenī un ziemā, kad temperatūra aiz loga noslīd zem nulles atzīmes. Aukstā laikā mūsu organismā palēninās arī vielmaiņas procesi un asinsrite, kas, protams, ietekmē arī nagu augšanas ātrumu. Taču nereti lēna nagu augšana novērojama arī siltajā gada periodā. Iemesls bieži vien slēpjas faktā, ka nagi gluži vienkārši ir novājināti. Iespējams, tiem pietrūkst vajadzīgo vitamīnu un minerālvielu. Tie tiek bieži pakļauti nelabvēlīgajai ārējās vides ietekmei, un rezultātā mums rodas sajūta, ka to augšana ir pavisam apstājusies. Lai cīnītos ar šo nagu problēmu, ietiecams pārskatīt savus ikdienas paradumus, izslēgt vai samazināt tos, kas nagiem nenāk par labu, kā arī pārskatīt savu ēdienkarti, un apdomāt tās pilnvērtību. Ļoti ieteicams ir izmēģināt arī speciālos nagu stiprināšanas līdzekļus, kas paredzēti tieši nagu augšanas uzlabošanai – šo līdzekļu sastāvā parasti ir vielas, kas nagus ne vien nostiprinās, bet arī stimulēs to augšanu.

Dzeltenīgi un rievaini nagi. Dzeltenīgi un rievaini nagi nereti nāk komplektā arī ar sausumu, trauslumu un tieksmi uz šķelšanos, lūšanu. Visbiežākais iemels dzeltenīgu nagu krāsai ir dažādu (sevišķi spilgtu un tumšu) nagu laku nepareiza lietošana. Nepareiza lietošana nozīmē to, ka pirms nagu lakas uzklāšanas netiek lietota bāzes nagu laka, kas ne vien mitrina un stiprina nagus, bet arī aizsargā no nagu lakas negatīvās ietekmes uz naga plātni – sausināšanas un krāsas ieēšanās nagos (kas arī rada dzelteno nagu toni). Bāzes nagu lakas spēkos ir arī izlīdzināt nagu plātni, aizpildīt uz tās esošās iespējamās rieviņas, kā arī, kas nav mazsvarīgi – paildzināt nagu lakas noturību. Protams, ir arī tādi gadījumi, kad bāzes nagu lakas nelietošana ir pieļaujama – tā tas ir tajos gadījumos, kad tiek izmantota kvalitatīva jaunākās paaudzes nagu laka, kuras sastāvā jau ir gan pati bāzes laka, gan nagu stiprinātājs, gan arī nagu augšanas veicinātājs. Nagu rieviņu likvidēšanā var palīdzēt arī nagu pulēšana, kas nogludina un izlīdzina to virsmu, kā arī nagu stiprinātāju lietošana, kas pateicoties to sastāvā esošajiem komponentiem, spēj aizpildīt rieviņas nagos un padarīt nagus spēcīgus, gludus un izturīgus.


6 PARADUMI, KAS TRAUCĒ SLAIDAI FIGŪRAI!!!


Tu centies ēst veselīgi, turklāt strikti kontrolē savu apēsto porciju lielumu, tu sporto, tu pērc tikai veselīgu pārtiku, un tomēr – kaut kas vienalga traucē iegūt kārotās ķermeņa aprises. Lūk, 6 izplatītākie paradumi, kas spēj nopietni kaitēt tavam mērķim iegūt skaistāku augumu!

Neēšana pēc plkst. 18.00 vakarā – 
šī, protams, ir ļoti jauka apņemšanās. Un tomēr būsim reālas – nu neder tā mums visām. Kādēļ? Gaužām vienkārša iemesla dēļ – mums ir atšķirīgi dienas režīmi. Jā, ja tu dodies pie miera plkst. 21.00 vakarā, tad neēšana pēc plkst. 18.00 tev ir tieši laikā. Tomēr, ja tu paliec nomodā līdz 23.00 un vēl ilgāk, tad ar katru stundu tu riskē iekrist izsalkuma lamatās, kas tevi vienkārši piespiedīs doties uz ledusskapi un pamatīgi patukšot to. Turklāt, ja zini, ka pēc plkst. 18.00 ēst vairs nevarēsi, tad bieži vien pārņem vēlme visu iespējamo apēst līdz tam laikam. Tā vietā labāk dzīvo pēc principa – neēst 2 (ideālā variantā 3) stundas pirms došanās pie miera. Turklāt, atceries par to, ka vakariņām JĀBŪT vieglām un viegli pārstrādājamām. Tā NAV dienas galvenā ēdienreize!

Pārāk retas ēdienreizes – 
tās palēnina tavu vielmaiņu. Lai uzturētu savu vielmaiņu aktīvu, tev būtu jāēd ik pēc 3-4 stundām, pa mazām porcijām. Tā vietā lielākā daļa no mums galveno ēdienreizi ietur vakarā, pēc darba, jo no rīta laiks ir tikai kafijas krūzei, bet pusdienās bieži vien atkal nav laika, vai tas atrodas kādai ne pārāk veselīgai ēdienreizei, kurā dominē pusfabrikāti. Šādi tu ne vien izsit no līdzsvara savu vielmaiņu, bet arī izdari lāča pakalpojumu savai figūrai, jo visu dienu neēdot vakarā apetīte ir milzīga un apēst var tiešām daudz.

 Aizraušanās ar fitnesa pārtiku – turklāt ar fitnesu nemaz nenodarbojoties. No rīta tu apēd bļodu ar fitnesa musli (kas ir tik salds, ar visādiem riekstiņiem un šokolādes gabaliņiem), pusdienās no deserta atsakies, jo tev taču somā ir vakar nopirktie fitnesa batoniņi, varbūt piedzer vēl klāt kādu fitnesa dzērienu un komplekts ir pilns. Tu jūties labi, jo ir apziņa, ka ēd it kā tik ļoti veselīgi – tie taču ir FITNESA produkti! Patiesībā visi šie fitnesa produkti nereti ir īstas kaloriju bumbas, tie ir domāti cilvēkiem, kas tiešām nodarbojas ar fitnesu, turklāt – dara to pamatīgi! Tie ir domāti enerģijas gūšanai, nevis tievēšanai!

Aizraušanās ar parasto veselīgo pārtiku – 
ne vienmēr tas, kas ir veselīgs, ir ēdams saujām. Piemēram, rieksti, žāvēti augļi, arī pilngraudu cepumi un tamlīdzīgas lietas. Protams, tas viss ir veselīgi un labi, tomēr, ik vakaru pie TV sēžot, un ēdot riekstus, tu slaidāka nekļūsi. Starp citu, tas pats attiecas uz jogurtiem, kas ne vienmēr ir tik nevainīgi, jo maz tauku ne vienmēr nozīmē maz kilokaloriju un cukura. Turklāt, normāls jogurta iepakojums ir vismaz 400g, ja to sareizina ar tajā esošajām kilokalorijām uz 100g, tad sanāk viena normāla ēdienreize, bet – vai tad tu jūties paēdusi? Tāpat arī darbā, ja tev pa rokai ir šie it kā tik veselīgie našķi, pastāv liela iespēja, ka tu tos patērēsi pārāk lielā daudzumā.

Vingrošana, lai ēstu – 
turklāt pat vairāk kā iepriekš un visu pēc kārtas. Tā tas ir lielai daļai no mums. Kolīdz sākam regulāri apmeklēt sporta nodarbības, tā automātiski sākam ēst vairāk. Un galvenokārt tas ir tamdēļ, ka mums taču ir ļoti labs attaisnojums – es sportoju! Tad padomā – vai tu sporto, lai labāk izskatītos, uzlabotu savas aprises, veselību un gūtu enerģiju, vai – lai ēstu? Diemžēl sports absolūti nenozīmē to, ka vari ēst vairāk un visu, ko sirds kārojas, ja tavs mērķis ir uzlabot savas formas. Sports spēj uzlabot tavu augumu tikai komplektā ar attiecīgu uztura programmu.
Pārāk maz miega – uz tā rēķina mēģinot pagūt visu iekavēto. Pētījumi rāda, ka cilvēks, kas pastāvīgi atrodas miega trūkumā, dienā vidēji uzņem 500 līdz pat 1000 kilokalorijas vairāk, kā tas, kurš ir pietiekami izgulējies. Citi pētījumi rāda, ka tām daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras miegam atvēl vismaz 7 stundas, ir par 12% mazāka tendence uzņemt liekos kilogramus, kā tām, kas guļ 6 vai pat tikai 5 stundas. Turklāt – arī, piemēram, diendusa nevar kompensēt to, kas organismam nozagts no naktsmiera. Turklāt, te vietā ir teiciens – kas guļ, tas negrēko. Ejot gulēt laicīgi vakarā, tu nestaigāsi tik iemīto taciņu uz ledusskapi un atpakaļ, lai paņemtu atkal un atkal kādu našķi.

VISS PAR CELULITU!!!!
Kas īsti ir celulīts – neizbēgama dzīves netaisnība jeb problēma, ko var risināt? No kurienes tas rodas un kāpēc vienas dāmas kājas neglīti apzīmogojis apelsīna miziņas ornaments, kamēr citas āda ir apskaužami gluda un estētiski skaista?
Kas ir celulīts?
Raugoties no medicīnas viedokļa, celulīta formulējums varētu būt šāds - celulīts ir lokalizēta lipodistrofija (nepareizas formas taukaudi), kas koncentrējas vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos.
Celulīta skartās zonas mūsu ķermenī parasti ir tieši tās zonas, kurās ir palēnināta limfas attece un vielmaiņa, līdz ar to organismam rodas grūtības sašķelt tauku šūnas. Pētījumi rāda, ka celulīts veidojas no divām lietām – tauku šūnām un starpšūnu telpā uzkrātās masas, kas veidojusies no taukiem, ūdens un toksīniem, kurus organismam nav izdevies izvadīt. Parasti celulīts mīl iekarot gurnu, vēdera un augšstilbu rajonu, tas ir tādēļ, ka šajos mūsu ķermeņa rajonos ir irdenāki zemādas audi, kas dod lielisku iespēju celulītam tur uzkrāties.
Izrādās, ka arī pašu celulītu var iedalīt divos paveidos – cietais un mīkstais celulīts. Cietais celulīts ir biezi taukaudi, kas pieķeras muskuļiem. Šāda veida celulīts mēdz būt sāpīgs, jo tā apakšējie slāņi spiež uz nervu galiem. No šā paveida celulīta atbrīvoties ir ļoti grūti, jo parasti tas tik ciets kļūst jau pēdējās stadijās. Šādos gadījumos noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu un sekot tā norādījumiem.
Savukārt mīkstais celulīts ir strukturāli pretējs cietajam celulītam. Tas nav blīvs un koncentrāts, bet gan izpleties palielos laukumos, ir tāds kā ļengans. Mīkstais celulīts ir viegli pamanāms. Tas bieži vērojams tām sievietēm, kas reiz aktīvi nodarbojušās ar sportu, bet nu kādu iemeslu dēļ pilnībā pārstājušas to darīt.
Kas ietekmē celulīta rašanos?
Cēloņi, kā ietekmē var veidoties celulīts ir visai dažādi, tādēļ tavs uzdevums ir identificēt tos, kas varētu būt vainojami tavā gadījumā. Populārākie celulīta rašanās cēloņi ir šādi:
Pirmais – nepareizs, jeb nesabalansēts uzturs – ja agrāk negatīvais uzsvars tika likts, galvenokārt, uz balto miltu, cukura un piena izstrādājumiem, kas provocējot celulītu, tad tagad jaunākie pētījumi īpaši iesaka uzmanīties uzturā lietojot gaļu, kas varētu būt gatavota no ātri audzētiem un ar hormoniem barotiem mājlopiem.   
Otrais no populārākajiem celulīta veidošanās cēloņiem ir mazkustīgs, jeb sēdošs dzīvesveids. Jā mūsdienās kļūst arvien grūtāk no tā izvairīties, taču darbā nosēdētās stundas, kas burtiski palēnina un pat bloķē limfas apmaiņu, noteikti ir jākompensē ar fiziskām aktivitātēm, citādi ar celulītu cīnīties būs pagrūti.
Trešais iemesls – straujas svara svārstības – gan pieņemšanās svarā, piemēram, grūtniecības dēļ, gan arī strauja svara zaudēšana, kas nereti nenāk komplektā ar celulīta zaudēšanu, bet gan gluži otrādi. Svars ir jāzaudē pakāpeniski un uz neatgriešanos.
Ceturtais iemesls – hormonālās izmaiņas organismā. Arī šis iemesls mūsdienās kļūst arvien aktuālāks. Tas, protams, saistīts, galvenokārt, ar hormonālās kontracepcijas popularitāti un iedarbību uz organismu. Pētnieki pierādījuši, ka nereti tiek novērots, ka hormonu lietošana var apgrūtināt un aizkavēt šķidruma izvadīšanu no organisma, kas savukārt ir lieliska augsne celulītam.
Piektais iemesls – nepietiekama šķidruma lietošana. Te svarīgi atcerēties, ka ūdens lietošana darbina nieres, kas savukārt atbildīgas par toksīnu izvadīšanu no organisma. Ieteicams ik pa 20 minūtēm iedzert pāris malkus tīra ūdens. Bez šiem populārākajiem uzskaitītajiem celulīta rašanās iemesliem ir arī citi, piemēram, pārlieku apspēlēta un cieša apģērba valkāšana, aizraušanās ar alkoholu un cigaretēm, dažādu medikamentu lietošana, kā arī atsevišķos gadījumos iedzimtība.
Un visbeidzot – ļoti liela nozīme celulīta attīstībā ir arī stresam. Tas ietekmē visu mūsu organismu kopumā un, protams, arī celulītu. Stress var būt vainojams gan tajā, ka celulīts rodas piemēram, stresa ietekmē var mainīties ēšanas paradumi), gan arī tajā, ka esošais celulīts saasinās.
Celulīts un tā stadijas
Pirmais un ļoti svarīgais solis, pirms uzsāc cīņu ar savu celulītu, ir noteikt tā stadiju. Izprotot to, kādā stadijā ir tavs celulīts, tu spēsi precīzāk piemērot nepieciešamās metodes, lai pēc iespējas veiksmīgāk to apkarotu. Noteikt, kādā stadijā ir tavs celulīts, vari divos veidos. Pirmais – dari to pati, vai otrais – uzticies speciālistam! Protams, ja izvēlies otro variantu un dodies diagnosticēt savu celulītu pie speciālista, tad rezultāts būs precīzāks. Taču arī mājas apstākļos vari saprast cik nopietna ir tava problēma.
Pirmā stadija. Šajā stadijā celulīts ir gandrīz nemanāms, kad stāvi kājās. To var manīt vienīgi spilgtam apgaismojumam krītot no augšas, vai arī saspiežot ādu pirkstos. Uzsākot cīņu ar celulītu šajā stadijā, rezultāti būs vislabākie, jo šāds celulīts vēl ir tā sakot jauns. Cīņai noderēs visas tās procedūras, kuras attīra ādas virskārtu, uzlabo limfas darbību, izvada toksīnus no tava organisma un uzlabo ādas elastību.
Otrā stadija. Celulīts ir manāms arī tad, kad tu vienkārši stāvi. Spilgtā apgaismojumā, piemēram, saules gaismā, tas ir diezgan acīs krītošs. Saspiežot ādu ar pirkstiem, veidojas jau izteiksmīgāka apelsīna miziņa. Taču arī šajā stadijā galvenais ir uzlabot asinsriti un limfas atteci, kā arī uzlabot vielmaiņu kopumā.
Trešā stadija. Šī ir stadija, kurā āda jau kļuvusi diezgan grumbuļaina un tajā ir traucēta asinsrite. Nepieciešams uzlabot vielmaiņu un pārskatīt savus ikdienas paradumus. Nepieciešamas limfu stimulējošas, toksīnus izvadošas un saistaudus stiprinošas procedūras.
Ceturtā stadija. Kritiskā celulīta stadija, kas parasti prasa speciālistu palīdzību. Šajā stadijā celulīts ir īpaši izteikts, problēmzonās ir novārdzināta asinsrite. Āda ir vēsa un var būt arī sāpoša, jo taukaudu sabiezējumi jau kļuvuši tik lieli, ka sāk nospiest nervu galus. Ieteicams vērsties pie ārsta un noskaidrot vispārējo veselības stāvokli un tikai tad uzsākt celulīta apkarošanas programmu.

Iepazīsti ienaidnieku!
Lai pēc iespējas sekmīgāk cīnītos ar ienaidnieku, ir ieteicams to iepazīt! Un tieši tas pats attiecas uz celulītu. Kad būsi sapratusi iemeslus, kādēļ tas ir iemājojis arī tavā ķermenī un noskaidrojusi, kādā stadijā tas ir izpleties, vari uzsākt sekmīgu cīņu ar šo nevēlamo viesi! Un vienmēr atceries – ar celulītu ir jācīnās, un nav svarīgi kādā stadijā tas ir. Kādēļ? Iemeslu tam ir daudz, bet trīs pamatotākie ir šādi – āda bez celulīta ir skaista, un tāda tā tikai vairo tavu pašapziņu. Otrais iemesls – jo mazāks celulīts, jo veselāks organisms kopumā, jo celulīts iet roku rokā ar vielmaiņas problēmām, toksīnu uzkrāšanos, limfas atteces bremzēšanos utt. Un visbeidzot – ar celulītu ir vērts cīnīties, jo to var pamatīgi sapurināt un pat aizbiedēt pavisam. No tevis tas prasa trīs lietas – apņēmību, mērķtiecību un pacietību.
Celulīta apmešanās vietas
Celulīts nav vienkāršs nelūgts viesis, tam ir sava gaume un vietas, kur tas mīl dzīvot. Pirmās apelsīna miziņas pazīmes parasti parādās uz augšstilbiem, ceļu locītavu iekšpusē (kur gan tas nav tik pamanāms), uz gurniem, vēdera un dibena vaidziņiem. Vēlāk arī uz muguras, zem lāpstiņām un augšdelmu iekšpusē. Turklāt nav teikts, ka celulīts būs visās vietās, iespējams, ka problēma skars tikai gurnus vai rokas, kamēr draudzene būs spiesta to apkarot uz saviem sēžas apaļumiem.
Apelsīna miziņas sabiedrotie
Lai cik nepatīkami to atzīt, celulīta veidošanās galvenie iemesli ir mūsu pašu dzīvesveids. Jo veselīgāk dzīvosi, jo skaistāka būs tava āda. Protams, savu lomu te spēlē arī iedzimtība. Ja ģenētiski doti vāji saistaudi, celulīta problēma var parādīties daudz ātrāk.
Celulīta labākie sabiedrotie ir mazkustīgs dzīvesveids, nekvalitatīvs ēdiens, pārāk maz uzņemta šķidruma un atpūtas stundu trūkums.
Papildus iemesls labvēlīgai videi celulīta attīstībai ir estrogēna hormona pieaugums. Mainoties sievietes menstruālā cikla dienām, šī hormona līmenis mēdz svārstīties, un tas ietekmē gan pašsajūtu, gan organisma funkcionēšanu un līdz ar to izskatu.
Dažas dienas pirms kārtējām menstruācijām estrogēna līmenis ir visaugstākais, un tas prasa no ķermeņa papildu ūdens devu. Ja nelietosi šķidrumu vairāk nekā parasti, tad saistaudi izjūt ūdens trūkumu un tiek traucēts toksīnu izvades process. Turklāt estrogēni mīkstina saistaudus, lai nodrošinātu veiksmīgu iespējamās grūtniecības attīstību. Tomēr saistaudu atslābums ir ar negatīvu ietekmi citā jomā, tas rada labvēlīgus apstākļus mazajām tauku kabatiņām. Tieši šis ir iemesls, kāpēc celulīts ir izteikti sievišķīga problēma, kas daudzām no mums aktualizējas tieši pēc dzemdībām.
Vēl viens palīgs celulītam ir neveselīga ēdienkarte. Tavs organisms no visa tam nevajadzīgā un kaitīgā, ko esi apēdusi, atbrīvojas. Parasti šo funkciju veic aknas, nieres, plaušas un āda. Ja šlakvielu ir ļoti daudz vai arī kāds no orgāniem nefunkcionē pilnvērtīgi, toksīni netiek izvadīti. Tieši tāpēc ļoti liela nozīme ir tam, ko tu ēd un ko ar sevi dari. Smēķēšana, alkoholisko dzērienu lietošana, tēja, kafija, asas garšvielas un dzīvnieku tauki, šokolāde un stipri sacepti ēdieni - tie visi rada papildus šlakvielas organismā.
Tikpat nevēlams kā nepareizs uzturs ir arī trieciendiētas, jo parasti pēc straujā svara zuduma seko atkal masas pieaugums. Šādas svārstības šurpu turpu padara ādu neelastīgu un paver durvis celulītam.
Vēl viens svarīgs faktors, lai neveidotos celulīts, ir fiziskās aktivitātes. Lai nekrātos vielmaiņas atkritumi, organismā jābūt spēcīgai limfas plūsmai. Bet to uz priekšu dzen muskuļu kustības. Ja muskulatūru nedarbini, limfas šķidrums necirkulē un viss neizvadītais sakrājas kabatiņās.
Ja arī tu esi to nelaimīgo vidū, kura kādā rītā pamanījusi, ka vienmēr skaistās kājiņas izķēmo sieviešu tik nīstās apelsīna miziņas reljefs, nemet plinti krūmos, neizliecies, ka tas bijis tikai redzes māns, bet ķeries pie darba. Ar pareiziem vingrojumiem, kontrastdušu, dažām veselīgām dzīvesveida korekcijām un pareizu ēšanas režīmu no celulīta var veiksmīgi atbrīvoties. Estētiskās medicīnas speciālisti uzsver, ka rīkojoties kompleksi, tas izdodas vidēji trīs mēnešu laikā.
10 populārākās metodes celulīta apkarošanai
Sabalansēts uzturs – labie un sliktie produkti. Veselīgas un sabalansētas ēdienkartes izveidošana un ievērošana ir viena no pirmajām un galvenajām celulīta apkarošanas metodēm. Ir daudz un dažādas populāras maz kaloriju diētas, kas sola strauju svara zudumu, taču tās nespēj cīnīties ar celulītu. Svarīga ir nevis diēta, bet ēšanas paradumu maiņa, kurai jābūt ļoti ilgstošai un pat mūžīgai. Galvenais saprast, ko tad ēst biežāk, ko šad un tad, un ko pēc iespējas retāk. Labie produkti, ar kuriem vari piepildīt lielāko sava šķīvja daļu – visi iespējamie dārzeņi, kā arī šādi augļi un ogas – arbūzi, āboli, banāni, bumbieri, aprikozes, vīnogas, kivi, ananāsi, dateles, vīģes avenes un arī citroni. Šai labo produktu rindai seko tie produkti, kurus vari ēst, taču mazāk, kā pirmās grupas produktus. Tie ir – biezpiens, griķi, krējums, jogurts, olas, rūgušpiens un paniņas, skābēti kāposti, tofu, soja, plūmes, rudzu maize, rieksti, rabarberi, olīvas, cidonijas, mārrutki, linsēklas, zivis un putnu gaļa. Un visbeidzot – produkti, kurus baudi vien retās reizēs – baltmaize, makaroni un visi citi balto miltu izstrādājumi, kečups, konservēti augļi un dārzeņi, kafija, cukurs, treknie sieri, pankūkas, kakao, liellopu un cūkas gaļa, visas desas un kāpinājumi, pastētes, majonēze, sviests, šokolāde un citi saldumi, baltie rīsi, alkohols.
Fiziska aktivitāte - stiepšanās. Celulītam netīk fiziskās aktivitātes, tas mīl mazkustīgu un sēdošu dzīvesveidu. Taču nereti gadās tā, ka mūs trīs reizes nedēļā apmeklējam sporta zāli, svīstam dažādās augstas fiziskās intensitātes nodarbībās, arī ķermeņa apkārtmēri samazinās, taču celulīts, kā ir tā ir... Kādēļ tā? Izrādās, ka spēka vingrinājumi un kardio slodze negādā par ķermeņa lokanību un izstiepšanu, kas tik ļoti netīk tieši celulītam! Stiepšanās un lokanības uzlabošana stimulē limfas cirkulāciju, kā arī toksīnu un visu nevajadzīgo blakusproduktu izvadi no organisma. Lai cīnītos ar celulītu ir ieteicams nodarboties ar jogu, kalenētiku, pilatēm, peldēšanu un ūdens aerobiku. Taču visvērtīgākās ir stiepšanās nodarbības jeb strečings. To tu mierīgi vari praktizēt arī mājās. Atliek vien atrast internetā attiecīgos vingrinājumus un – aiziet! Turklāt ļoti svarīgi ir staipīties katru dienu – izmēģini un sapratīsi, ka tas nebūt neprasa tik daudz laika un spēku, kā sākumā varētu šķist!
   
Pašmasāža. Tās galvenais mērķis – uzlabot asinsriti, kas celulīta skartajās zonās parasti nav diez ko aktīva. Ja lieto kādu pretcelulīta krēmu vai emulsiju, tad šo masāžu ļoti ieteicams veikt pirms krēma uzklāšanas, tādējādi garantējot lielāku iespējamību, ka krēma aktīvie komponenti tik tiešām sasniegs celulītu. 15 minūtes ir minimālais laiks, ko vajadzētu veltīt šai masāžai, vislabāk gan no rīta, gan vakarā. Pašmasāžu vari veikt ar masāžas cimdiņa vai sukas palīdzību, taču lieliski noderēs arī frotē vai lina dvielis! Pašmasāžu veic ar braukošām kustībām, kas vērstas sirds virzienā. Ieteicams masēt visu ķermeni, īpašu uzmanību veltot problēmzonām. Šāda pašmasāža ne vien uzlabos asinsriti, tādējādi cīnoties ar celulītu, bet arī mazinās nogurumu un uzlabos ādas tonusu.
Silts-auksts jeb kontrastduša. Ieteicams to veikt no rīta, jo tā gūsi labu enerģijas lādiņu dienas iesākšanai. Kontrastdušas mērķis – stimulēt asinsriti un uzlabot limfas cirkulāciju! Tas tiek panākts pateicoties aukstā ūdens spējām asinsvadus sašaurināt, bet karstā ūdens spējai tos paplašināt. Pēc savas būtības kontrastduša ir kārtīgs treniņš taviem asinsvadiem. Dušu sāc ar kāju iekšpusi, jo tur izvietojušies galvenie kāju asinsvadi, atkārto silts-auksts principu vismaz kādas 2 – 3 reizes. Pamatīgi sasildi problēmzonas ar silto ūdeni un tad atdzesē ar auksto. Ar kontrastdušu ieteicams iesākt un nobeigt savu ikrīta dušošanās rituālu.
Pirts rituāls. Ja tev ir šāda iespēja, noteikti izmanto to! Pirts apmeklējums ir ne vien lielisks atslābināšanās un attīrīšanās veids, bet arī būtisks ierocis cīņai ar celulītu! Karsēšanās un pēršanās pirtī veicina asinsriti, uzlabo vielmaiņu un, protams, lieliski izvada no organisma toksīnus, kas nereti ir atbildīgi par celulīta veidošanos. Un atceries, ka kārtīga pēršanās pirtī ar dažādām dabīgām slotiņām dod tādu pašu un nereti pat vēl labāku efektu, kā kārtīga masāža. Vari arī apvienot pirtī iešanu ar kontrastdušu! Un noteikti neaizmirsti pirtī izmantot pašgatavotos skrubjus, maskas, medus aplikācijas utt. Pēc pirts āda ir lieliski sagatavota tālākajām procedūrām, piemēram, krēmu un emulsiju uzklāšanai!
Pretcelulīta krēmi. Pirmais un pats galvenais, ko vērts iegaumēt – neviens no šiem krēmiem nav brīnumlīdzeklis, lai ko arī neapgalvotu to reklāmas! Celulītu nevar apkarot tikai un vienīgi no ārpuses. Ja nemainīsi dzīvesveidu un nepiemērosi sev arī citas procedūras, krēma uzklāšana vien nelīdzēs. Visu šo krēmu priekšrocības ir tādas, ka tie uzlabo ādas izskatu, taču tikai ar nosacījumu, ka tu tos lieto pareizi. Nepietiks tikai ar vienkāršu krēmu uzklāšanu no rīta un vakarā. Lai krēms tik tiešām iedarbotos, nepieciešams ādu attīrīt, kā arī veicināt krēma uzsūkšanos ar kārtīgu pašmasāžu. Nevis vienkārši iepliķēt krēmu problēmzonās, bet gan kārtīgi iemasēt to, veltot šai nodarbei ne mazāk kā 10 – 15 minūtes no rīta un vakarā! Izvēloties savu pretcelulīta krēmu, raugies, lai tā sastāvā būtu kāds no šiem komponentiem – kofeīns, vitamīni A, E un C, priežu un bērzu ekstrakti, mentols, eikalipts un fitoestrogēni. Ņem vērā – ne vienmēr dārgākais krēms ir tas labākais, pēc savas iedarbības tie ir visai līdzīgi, galvenais – sagatavo ādu pirms krēma uzklāšanas!
 Vannošanās. Vanna ar īstajām piedevām var veikt brīnumus! Šīs īpašās piedevas ir – jūras sāls, dūņas, māli un pareizās ēteriskās eļļas. Rīkojies šādi – reizi nedēļā sagatavo sev vannu ar jūras sāls, mālu vai dūņu piedevu un pavadi tajā 20 minūtes. Ūdens temperatūrai jābūt aptuveni 37 – 42 grādi, taču, ja tev ir problēmas ar vēnām – ne vairāk kā 37 grādi. Šādas vannas lieliski sekmē vielmaiņas galaproduktu un liekā ūdens izvadīšanu no audiem, arī āda kļūs ievērojami mīkstāka. Izmantojot ēteriskās eļļas dari tā – ēdamkarotē piena vai vīna izšķīdini dažus pilienus ēteriskās eļļas un pievieno to vannai. Šāda pelde pamatīgi izkņudinās tavas problēmzonas.
Pīlings - skrubis. Reizi vai divas nedēļā noteikti veic ķermeņa pīlingu. Tas nepieciešams, lai atbrīvotos no vecās ādas, kas sevišķi pēc ziemas var būt sausāka un raupjāka. Tādējādi arī visas citas procedūras spēs iedarboties labāk. Vari izmantot gan veikalos nopērkamos ķermeņa skrubjus, gan arī pagatavot to pati, piemēram, no jūras sāls, maltām auzu pārslām u.c.
Aplikācijas jeb ietīšanās. Dūņas un māli ir lieliski cīņai ar celulītu, tie attīra tavu ādu, izvada no tava organisma toksīnus, baro ādu ar dažādiem mikroelementiem un dara daudzas citas labas lietas. Tavs uzdevums – izmantot to visos iespējamajos veidos! Viens no tiem – ķermeņa aplikācijas. Rīkojies šādi – pēc peldes vannā, pašmasāžas vai izkarsēšanās dušā, uzklāj dūņas vai mālus un problēmzonām un ļauj tiem iedarboties 20 minūtes, labākai iedarbībai neaizmirsti par tādu lietu, kā pārtikas plēve – ietinot problēmzonas tajā veicināsi dāņu un mīlu aktīvāku iedarbību. Pēc tam ādu noskalo un iezied ar krēmu. Šādas aplikācijas vari veikt vairākas reizes nedēļā.
 Salds un pietiekams miegs. Svarīgi ir arī izgulēties, jo tieši miegs nodrošina, ka organisms pietiekami atpūšas un notiek tauku šķelšana. Pētījumi liecina, ka vislabākais ķermeņa slaidumam un veselībai ir aptuveni astoņu stundu miegs. Tās, kuras guļ stipri ilgāk vai mazāk, riskē, ka organisms nespēs veiksmīgi pārstrādāt taukvielas un uz nevēlamām vietām nogulsnēsies tauku mētelītis.
Ja arī tu esi to nelaimīgo vidū, kura kādā rītā pamanījusi, ka vienmēr skaistās kājiņas izķēmo sieviešu tik nīstās apelsīna miziņas reljefs, nemet plinti krūmos, neizliecies, ka tas bijis tikai redzes māns, bet ķeries pie darba. Ar pareiziem vingrojumiem, kontrastdušu, dažām veselīgām dzīvesveida korekcijām un pareizu ēšanas režīmu no celulīta var veiksmīgi atbrīvoties. Estētiskās medicīnas speciālisti uzsver, ka rīkojoties kompleksi, tas izdodas vidēji trīs mēnešu laikā.
Lai cik litrus medus tu izpliķētu uz saviem sāniem, lai kādas masāžas, kontrastdušas un citādas procedūras veiktu, tam visam nebūs paliekoša efekta, ja nedomāsi par veselīgu ēšanu. Uzturs ir gandrīz puse no panākumiem cīņā ar celulītu, tamdēļ skaties ko tu liec mutē un celulīta diēta nebūs nekas sarežģīts.
Nepareizi ēšanas paradumi, pārlieka svara zaudēšana, smēķēšana un šķidruma trūkums organismā ir celulīta labākie sabiedrotie. Ja sakārtosi savus uztura paradumus, veicot vēl citus pretcelulīta pasākumus, rezultāti nebūs jāgaida ilgi. Protams, tas nenozīmē, ka sevi jāmērdē pusbadā vai jāatsakās no visa, kas tev garšo. Bet piedomāt pie tā, ko liec mutē, noteikti vajadzēs.
Lai gan globālajā tīmeklī un citos populāros avotos figurē daudz un dažādu pret celulīta diētu, esi uzmanīga. Daudzas no tām patiesībā ir mazkaloriju diētas, kas celulītu nevis mazina, bet tieši otrādi – padara par vēl aktuālāku problēmu.

Ja kāds tev piedāvā programmu, kas paredz piecas, desmit vai vairāk dienas pārtikt no zaļumiem vai cita visai paknapa uztura, padomā labi pirms sāc. Svara svārstīšanās, straujš tā zudums un vēlāk atkal pieaugums ir pirmais solis, lai sānus rotātu vēl izteiksmīgāks celulīta raksts. Bet tavs mērķis taču ir no celulīta atbrīvoties, nevis to barot.
Tātad soli pa solim, ko darīt un kādu uzturu lietot, lai celulīts atkāptos.
Ūdens dzeršana 
Celulīta ārstēšanai ļoti nozīmīgi ir uzņemt pietiekami daudz šķidruma. Jo tieši ūdens ir tas, kas palīdzēs izskalot organismu no tam nevajadzīgajiem uzkrājumiem, kad ar citām metodēm būsi tos izkustinājusi no vietas.
Dienā sievietei jāizdzer aptuveni pusotras līdz divi ar pusi litri ūdens. Ideālā gadījumā negāzēts, tīrs ūdens bez ķīmiskām piedevām. Ja neesi spējīga iedzert pliku ūdeni, padomā, kā to padarīt gardāku. Vari piegriezt klāt svaigu Laimu un citrona šķēlītes, svaigu gurķi vai piparmētras lapiņas.
Var dzert arī gāzētu ūdeni, bet tad uzmanīgi lasi etiķetes. Gāzētam ūdenim bieži vien pievieno sāļus, kā arī daži dabiskie minerālūdeņi satur lielu koncentrāciju dabisko nātriju jeb sāls. Varbūt arī garša šādam ūdenim ir interesantāka, bet papildu deva sāls cīņā pret celulītu ir pat ļoti nevēlama. Iemesls tam vienkāršs – sāls veicina šķidruma aizturi šūnās, kavējot vielu  apmaiņu, un tad jau vairs tikai nieka solis līdz neglītajiem zemādas ne līdzenumiem.
Dzerot ūdeni, tas jādara pareizi.
Vari izmēģināt no rīta tukšā dūšā izdzert glāzi silta ūdens. Daudzi apgalvo, ka tas palīdz aktivizēt gremošanu. Nevajadzētu dzert ēšanas laikā un tūlīt pēc tās.
Tā kā pusotra, divi litri šķidruma dienā nav maz, plāno, kā šo ūdens devu izdzersi. Visērtāk un labāk, ja noliksi ūdens pudelītes pa ķērienam savā darba un atpūtas vietā. Nav pareizi, ja dienas beigās ar rāvienu mēģināsi panākt nokavēto. Pārāk liela ūdens deva tikai apgrūtinās nieres un kuņģi, nedodot nekādu labumu nedz veselībai, nedz izskatam.
Ja vēlies atbrīvoties no celulīta, noteikti piedomā pie tā, kā ierobežot alkoholisko dzērienu lietošanu. Pirmkārt, tie pastiprina šlakvielu rašanos, otrkārt, dehidrizē jeb atūdeņo organismu un, treškārt, rada palielinātu apetīti. Bet tie visi ir celulīta ienaidnieki.
Turklāt tikpat nevēlami kā alkohols ir arī kofeīnu saturoši dzērieni, tātad kafija, kola un melnā tēja. Kofeīnu saturoši dzērieni noslogo limfātisko sistēmu un veicina toksīnu uzkrāšanos. Ja nespēj bez kafijas iztikt, tad vismaz pacenties tās lietošanu ierobežot aptuveni līdz vienai krūzei vai glāzei dienā.
Smēķēšana
Lai gan šķiet, kāds sakars smēķēšanai var būt ar celulītu, tas ir vistiešākais. Nikotīns sašaurina asinsvadus un līdz ar to apgrūtina asinsriti. Un ar laiku tā tiek traucēta ikvienā ķermeņa zonā, radot lielisku iespēju celulītam veikt uzvaras gājienu pa taviem apaļumiem.
Celulīta veicinātājs – pārlieku straujš svara zudums
Jā, jā, tu nepārklausījies. Celulīta rašanās iemesls var būt arī pārāk straujš svara zudums. Klasiskās trieciendiētas, kas palīdz atbrīvoties no vairākiem kilogramiem liekā svara nedēļā, ir ļoti nedraudzīgas labam izskatam. Pēc tās svars parasti atkal pieaug. Tikai šoreiz tas nenogulsnējas gludā tauku mētelītī, bet gan kā rievaina apelsīna miziņa. Tas tāpēc, ka saistaudi, svaram mainoties, zaudē elastību un rada iespēju rasties celulīta kabatiņām.
Turklāt badošanās pastiprina stresa līmeni. Bet stress ir vēl viens celulīta rašanās iemesls. Tā ietekmē organismā notiek procesi, kas veicina celulītu. Tāpēc, ja vēlies, lai apaļumi būtu glīti un gludi, pirms badošanās rūpīgi visu izvērtē.
Figūrai draudzīgāk ir nevis regulāri vājēt, bet gan uzturēt svaru normālu. Ja tomēr gribi ievērot diētu, izvēlies tādu, kura paredz ēšanas izmaiņas ilgāku laiku, neļaujot svaram svārstīties. Trieciendiētu var izmantot kā sākumu uztura paradumu maiņai. Vispirms lieko svaru nodzen ar kādu ātru diētu, bet tad pārej pie mērenākas, ar kuras palīdzību vari to noturēt sev vēlamajā līmenī ilgstoši.
Kas jāēd, lai aizdzītu celulītu
Nekas īpašs. Ja tavs uzturs būs veselīgs, uztura piramīdai atbilstošs, nekādām problēmām rasties nevajadzētu. Nelaime tā, ka cilvēki, kuri ēd patiešām veselīgi, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Mēs visi grēkojam, ēdot konservantus, krāsvielām un citiem E bagātu pārtiku, savukārt dārzeņu un augļu ikdienas ēdienkartē ir par maz, tos aizstāj nepilnvērtīgi pusfabrikāti un tā saucamā tukšā pārtika.
Lūk, dažas vadlīnijas, kas noderēs, ja esi nolēmusi ēst veselīgāk un samazināt celulītu.
    • Lūkojies, lai uzturā būtu vairāk kāliju saturoši produkti. Tas uztur šķidruma līdzsvaru šūnu iekšienē un ārpusē, līdz ar to palīdz novērst celulīta veidošanos. Ar kāliju bagāti ir banāni, kāposti, ķirbji, redīsi, sarkanās bietes, upenes, zemenes, aprikozes un kartupeļi.
    • Otra celulīta profilaksei nozīmīga minerālviela, kurai vajadzētu būtu tavā uzturā, ir kalcijs. Tas regulē nervu un muskuļu aktivitātes, šūnu struktūru un tauku vielmaiņu. Visvairāk kalcija ir piena produktos, vari ēst vājpiena biezpienu, skābpiena produktus, nesāļus sierus. Tikai nepārspīlē, jo piena produkti kavē tauku un šlakvielu izvadi no organisma, tāpēc lielās devās tie var veicināt celulītu.
    • Vēl viens ādas uzlabotājs un arī celulīta profilakses līdzeklis ir E vitamīns. Tas rodams augu eļļās, avokado, riekstos un diedzētos graudos.
    • Bieži aizmirsts, pretcelulīta profilaksē ir lecitīns, kurš palīdz noregulēt tauku vielmaiņu organismā un tādējādi samazina zemādas tauku slāni. To var atrast sojas produktos un olas baltumā.
    • Lai āda būtu elastīga, jāuzņem pietiekami daudz nepiesātināto taukskābju – omega 3, omega 6 un omega 9. Tās meklējamas treknās zivīs, riekstos, sēkliņās un augu eļļās. Turklāt, ēdot riekstus un sēklas, iegādājies tādus, kas ir čaumalās, un izlobi tos tieši pirms ēšanas. Protams, arī avokado.
    • Lai muskuļi būtu spēcīgi un pietiekami labi transportētu limfātisko šķidrumu, padarot celulīta veidošanos neiespējamu, uzturā nedrīkst pietrūkt olbaltumvielu. To daudz ir liesā gaļā, olās, vājpiena biezpienā, sierā, pupiņās un kukurūzā. Vēl labāks olbaltumvielu avots ir zivis, jo parasti tajās ir mazāk toksīnu un hormonu. Izvēloties gaļu, centies lūkoties pēc cāļa, teļa, jēra vai truša gaļas, kurā parasti ir mazāk hormonu. Vai arī izvēlies bioloģiskās saimniecībās audzētu gaļu.
Met līkumu
Ja vēlies būt neatvairāma dibentiņa īpašniece, labāk no savas ēdienkartes izsvītro dažus produktus un to grupas. Droši vien nav lieki atgādināt, ka veselībai un slaidajai līnijai kaitīgi ir dažādi pusfabrikāti un gatavie ēdieni. Parasti tie satur ļoti daudz tauku, cukura, sāls un konservantus, kas ir visai nevēlama kombinācija, ja vēlies būt slaida.
Tāpat arī izvairies no visa, kam pievienots daudz E vielu. Lieka ķīmija rada papildu šlakvielas. Un pastāv daudz lielāka iespēja, ka tās sakrāsies uz taviem gurniem kā sieviešu tik nīstais celulīts.
Izvairies arī no ēdieniem, kas satur daudz cukura (tas var būt arī slēptais, daudzi piemēram, ir jogurtos, baltmaizē un citos našķos), kā arī tiem, kas satur daudz sāļu (piemēram, kūpinājumi, sausie garšvielu maisījumi un buljoni). Patiesībā tie ir tie paši ieteikumi, kas parastai veselīgai diētai.

Tikai tad, kad būsi sakārtojusi savus ēšanas paradumus, vari cerēt, ka citi celulīta profilakses pasākumi sniegs paliekošu un aci priecējošu efektu. Lai tev izdodas! Nekavējies pavasaris jau Tevi sveicina!!! Notici sev un tev viss izdosies!!! J


Raksts sagatavots pamatajoties uz www.espati.lv publicēto informāciju

SEJAS ĀDAS KOPŠANA PAVASARĪ!



!
Pavasarī mostas ne tikai daba, bet arī mūsu organisms. Tāpēc tieši šajos mēnešos sejas āda prasa īpašas rūpes. Šķiet, ka ziema jau ir beigusies – lielais aukstums mitējies un nav jāslēpj seja no dzestrā vēja un sniega. Tomēr sejā nav mirdzuma un tā izskatās pelēcīga. Kā palīdzēt ādai šajā laikā? Kā pareizi to kopt pavasarī?
Vispirms ir jāizprot, kas notiek ar sejas ādu ziemas mēnešos un kāpēc pavasarī ir tik nepieciešams pastiprināti parūpēties par tās mirdzumu. Skaistas sejas ādas noslēpums ir vienkāršs – tā ir rūpīga kopšana ikdienā. Sejas āda ir plāna, ādas virsējais slānis ir ļoti jutīgs un, kad no siltām, sausām telpām izejam ārā aukstumā un mitrumā, tas visvairāk pakļauts temperatūras svārstībām.
Pavasarī daudzi cilvēki jūt pastiprinātu nogurumu, miegainību, kā arī sūdzas par ārējā izskata pasliktināšanos. Šo parādību sauc par avitaminozi jeb vitamīnu trūkumu organismā. Tas ir galvenais iemesls ādas problēmu saasinājumiem, jo tiek pazemināta imunitāte. Bieži vien uz sejas parādās apsārtums, zvīņošanās, pinnes un daudzas citas problēmas. Pēc garās ziemas sākoties pavasara mēnešiem mūsu āda ir izteikti jūtīga pret apkārtējās vides ietekmi, tāpēc šajā sezonā pievērsiet pastiprinātu uzmanību sejai, lai āda kļūtu skaista un starojoša!
Lai pirmos pavasara saules starus sagaidītu ar prieku, piedāvāju vienkāršus speciālistu ieteikumus, kā parūpēties par seju tieši šajā laika periodā.
Ja mazgājat seju ar ūdeni, tad labāk to lietot vārītu. Sejas ādu labvēlīgi ietekmē mazgāšana ar novārījumu, kas pagatavots no dažādiem augiem, piemēram, piparmētras, pētersīļa un kumelītes. Tāpat variet izmantot ledus kubiņus, kas pagatavoti no ozola mizas, asinszāles, salvijas, rožu ziedlapiņām, bērzu lapām. Sagatavot šādus ledus kubiņus ir gaužām viegli, bet efekts būs acīmredzams. Jūs variet izmantot vienu no garšaugiem vai tos kombinēt. Uzvāriet ūdeni, pielieciet izvēlētās sastāvdaļas un ļaujiet pusstundu ievilkties. Tad šo šķidrumu izkāsiet un salejiet veidnēs, un ievietojiet saldētavā. Šis pašmāju gatavotais zāļu ekstrakts ir noderīgs visam ķermenim – tonizējiet ādu ar aukstajiem ledus gabaliņiem vai pievienojot tos vannai. Izmēģiniet arī tvaika pirti sejai, ja vien Jums nav palielinātu kapilāru vai citu kontrindikāciju.
Kā barot sejas ādu pavasarī?
·         Vispirms vitamīnu trūkuma gadījumā ieteicams lietot minerālvielu un vitamīnu kompleksos preparātus.
·           Otrkārt, lai āda atgūtu svaigumu ēdiet dārzeņus, jo šķiedrvielas, kas tajos atrodas, attīra zarnu traktu no šlakvielām, turklāt dārzeņos ir minerālvielas un vitamīni. Tātad, lietojiet uzturā pārtikas produktus, kas bagātīgi ar vitamīniem un mikroelementiem.
·          Treškārt, palutiniet savu sejas ādu ar maskām.

Kā attīrīt sejas ādu?
Sejas ādai ir nepieciešama saudzīga kopšana. Tas attiecas arī uz sejas attīrīšanas procedūrām. Sejas āda ir jāattīra, lai tā aktīvāk uzņemtu krēmu, serumu un masku vērtīgākās sastāvdaļas. Vislabāk izvēlēties sejas skrubi, kas attīra ādu mehāniski. Tas ir uzklājams kā maska uz noteiktu iedarbības laiku un pēc tam noskalojams. Ja Jums ir sausa, jutīga āda, tad labāk izvēlēties enzīmu pīlingu. Tas ķīmiski un maigi noārda ādas virsējo slāni. Lai āda pēc iespējas ātrāk atgūtu veselīgu mirdzumu, pīlingu ieteicams veikt divas reizes nedēļā. Izvēloties sejas toniku vai pieniņu izvairieties no produktiem, kas satur spirtu.
 Kādu sejas krēmu izvēlēties?
Pēc sejas attīrīšanas un maskas obligāti jālieto ādas tipam atbilstošs mitrinošs krēms. Pavasarī vairs nederēs barojošie sejas krēmi, kas to lieliski aizsargāja aukstajos ziemas mēnešos. Izmantojiet vieglākas konsistences kosmētiku atbilstoši sejas tipam, kas seju mitrinās. Nevajadzētu piemirst arī mitrinošos un aktīvos serumus, kas ātrā laika periodā panāk efektīvu rezultātu. Palutiniet savu seju ar krēmu, kam ir liftinga efekts. Un nevajadzētu aizmirst arī par krēmiem ar saules aizsargfiltru, jo tie pasargā sejas ādu ne tikai no saules, bet arī no nelabvēlīgu laika apstākļu kaitīgās iedarbības. Pavasarī šai SPF aizsardzībai noteikti jābūt 20 – 25. Uzmanīgi ar solāriju! Daudzām sievietēm solārija apmeklējums spēj krietni uzlabot garastāvokli un atgūt veselīgāku ādas krāsu. Tomēr der atcerēties, ka ar solārija apmeklēšanu nevajadzētu aizrauties. Nepārspīlējiet ar sauļošanās intensitāti un ilgumu, jo laika gaitā āda var kļūt sausa un ātrāk novecot.
Tikai regulāra un pareiza kopšana palīdzēs Jūsu ādai atgūties no ziemas un kļūt vēl labākai. Tas nav ātrs process, bet cītīgi un rūpīgi kopjot savu sejas ādu, Jūs iegūsiet satriecošus rezultātus. Lai Jums Izdodas!


IZDZERTAIS ŪDENS UN TAVAS ĀDAS SKAISTUMS – KĀDA IR SAISTĪBA?

Āda ir mūsu ķermeņa lielākais orgāns, kas sastāv no līdz pat 70% ūdens. Dziļākajos ādas slāņos ūdens koncentrācija ir vislielākā – 60%, bet virskārtā tie ir aptuveni 13%. Šie ūdens procenti ir būtiski, lai āda varētu normāli funkcionēt un kārtīgi aizsargāt mūsu organismu no apkārtējās vides iedarbības, kā arī būt elastīga, veselīga un mirdzoša, jeb vienkārši sakot – labi izskatīties. Ļoti būtiski ir ādu nepārtraukti apgādāt ar pietiekamu mitruma daudzumu, jo tā to visu laiku zaudē – gan ikdienā saskaroties ar apkārtējo vidi, ūdens iztvaiko, gan pastiprinātas slodzes rezultātā, organismam svīstot, tā ūdens rezerves vēl vairāk mazinot.
Ja ikdienā uzņemtais ūdens daudzums nav pietiekams, tad organisms rīkojas sekojoši – tas uzņemto ūdeni novirza dzīvībai svarīgāko orgānu darbībai, tādējādi gluži vienkārši „apdalot” tavu ādu, jo tās apūdeņošana nav dzīvībai primārais! Respektīvi, ja organismam jāizdara izvēle starp normālu nieru, aknu un sirds darbību vai ādu, tas, protams, izvēlēsies nieres, aknas un sirdi, jo tās gluži vienkārši tavai dzīvībai ir vitāli svarīgākas! Rezultātā āda, palikusi bez nepieciešamajām mitruma rezervēm, paliek sausa, pelēka un nespodra. Ja mitruma trūkums ir ilgstošs (lasi – tu regulāri nepatērē ūdeni sev vajadzīgajā daudzumā), āda sāk žūt un parādās grumbas, tā var kļūt plāna, sākt lobīties. Kādēļ tā notiek? Izskaidrojums ir gaužām vienkāršs – nepietiekama ūdens daudzuma rezultātā cieš arī ādā esošie asinsvadi, asinsrite, kas nespēj normāli funkcionēt, kā rezultātā āda netiek kā nākas apgādāta ar tai nepieciešamajām uzturvielām un skābekli.
SEJAS ĀDAS IZSKATS – CIEŠI SAISTĪTS AR IKDIENAS ŪDENS PATĒRIŅU!
Nepietiekama ikdienā uzņemtā ūdens daudzuma rezultātā, pirmā, kas cieš, ir tieši sejas āda. Seja ir tā mūsu ķermeņa daļa, kas nepārtraukti tiek pakļauta ārējās vides ietekmei. Šī iemesla dēļ, tā ir arī pirmā, kurā parādās tik netīkamās novecošanās pazīmes, kuras vēl vairāk pastiprina regulārs nepietiekams uzņemtā ūdens daudzums. Šis ir viens no populārākajiem iemesliem, kādēļ nereti gados vēl jaunas sievietes izskatās vecākas par savu bioloģisko vecumu. Ja ikdienā netiek patērēts gana daudz ūdens, sejas āda cietīs vēl vairāk kā visa pārējā ķermeņa āda, jo princips ir tieši tas pats – organisms to „apdalīs” par labu iekšējiem orgāniem, kuriem ūdens gluži vienkārši ir vairāk nepieciešams. Rezultāts – sejas āda kļūst sausa, zūd mirdzums, rodas velkošas sajūtas, parādās pelēcīgs tonis, sīkas krunciņas. Ilgstoši tā turpinot – jau redzamas grumbas, izteikts sausums un nespodrums.
Savukārt, ja ūdens ikdienā tiek uzņemts nepieciešamajā daudzumā, tad āda ir spējīga normāli funkcionēt, jo organismam ūdens pietiek un tas to „neaizņemas” no ādas. Līdz ar to āda izskatās veselīga, jo tiek nodrošināta normāla asinsrite ādā esošajos asinsvados (jau pēc 15 minūtēm, kopš izdzerta glāze ūdens, asinsrite uzlabojas!), kas savukārt spēj apgādāt ādu ar tai vajadzīgajām vielām un skābekli. Skābeklis savukārt nodrošina ādas labu izskatu – tas ir atbildīgs par veselīgu, sārtu, mirdzošu sejas toni, novēršot pelēcīgo krāsu. Vēl būtiski – pietiekams mitruma līmenis ādā nodrošina arī to, ka āda spēj labāk atjaunoties, kas ir būtiska ādas funkcija.
Vērā ņemama ir arī ūdens nepietiekama patēriņa un dažādu ādas izsitumu saistība. Pietiekams uzņemtā ūdens daudzums ik dienu garantē arī to, ka organisms spēs attīrīties no tam nevajadzīgā. Nav noslēpums, ka mēs ikdienā ar pārtiku un no apkārtējās vides uzņemam gan to, kas mums nepieciešams, gan to, bez kā varētu iztikt. Ūdens palīdz visas nevēlamās vielas izskalot no organisma. Ja ūdens netiek uzņemts pietiekami, tad viss nevajadzīgais krājas organismā un var „lauzties” uz āru tieši caur ādu dažādu izsitumu veidā.
CIK ŪDENS DIENĀ TAD ĪSTI IR JĀIZDZER?
Par to, cik daudz ūdens dienā būtu jāizdzer ir gana daudz diskutēts. Parasti populārākie ieteikumi norāda, ka jāizdzer būtu apmēra 2-3 litri ūdens dienā. Bet – vai tā tiešām ir? Izrādās, ka to, cik daudz ūdens tev dienā jāuzņem, norāda tieši tava ķermeņa uzbūve un tavs svars! Jo smagāks cilvēks, jo vairāk ūdens būtu jāpatērē! Formula, pēc kuras aprēķināt sev nepieciešamo dienā patērējamo minimālo ūdens daudzumu ir – 30ml ūdens uz vienu tava ķermeņa svara kilogramu dienā. Tātad, ja tu sver, piemēram, 56 kilogramus, tad ieteicamais minimālais ūdens patēriņš dienā tev būtu 1,68 litri!
Ko nozīmē – tīra ūdens patēriņš? Speciālisti uzskata, ka tieši ūdens ir tas, kas vislabāk apgādā mūsu ķermeni un tajā skaitā ādu, ar tai nepieciešamo mitrumu. No sava ikdienas uzņemtā ūdens daudzuma pilnīgi noteikti vari izslēgt kafiju, melno tēju, zaļo tēju, arī augļu un dārzeņu sulas neskaitās – ne pakās pirktās, ne svaigi spiestās (dietologi tās vispār pieskaita pie ēdieniem, nevis dzērieniem), par limonādēm un tamlīdzīgiem dzērieniem nemaz nerunājot. Tātad, šis dienā uzņemamais ūdens patēriņš attiecas TIKAI uz ūdeni, neliela atkāpe ir pieļaujama daļu šī ūdens uzņemot ar nesaldinātām (ūdens izvadi nestimulējošām) zāļu tējām.
Ļoti būtiska ir arī uzņemtā ūdens kvalitāte. Tas nozīmē – ūdenim jābūt tīram. Tādēļ vislabāk ir izvēlēties minerālūdeni, vai ūdeni kas ir filtrēts. Pērkot ūdeni veikalos, noteikti noskaidro, no kurienes šis ūdens ir nācis, kur iegūts, kāds ir minerālvielu sastāvs. Jo zināmāks vārds, jo drošāk, ka ūdens tiešām būs kvalitatīvs. Starp citu, tieši veikalos nopērkams ūdens ir laba izvēle arī tādēļ, ka tajā esošie minerāli ir sabalansētā daudzumā, lai vēl jo vairāk parūpētos par tavu labsajūtu, veselību un, protams, skaistumu!
KO VĒL VĒRTS ŅEMT VĒRĀ?
Vēl ir vērts pievērst uzmanību tam, kāds gadalaiks un laika apstākļi valda aiz loga. Lielā karstumā, vai gluži pretēji - aukstumā ūdens patēriņš ir jāpalielina, jo ādai tas ir papildus stress un tai nepieciešama palīdzība, lai ar to tiktu galā. Tas pats attiecas arī uz apkures sezonu, kad telpās gaiss ir ļoti sauss. Otra lieta – ēdienkarte. Jo vairāk uzturā tiek patērēti produkti, kas pastiprināti izvada no organisma ūdeni, piemēram, kafija, melnā tēja, sāļi ēdieni, kā arī alkohols, jo vairāk ūdens jāpatērē, lai kompensētu zudumu.

Vēl jāatceras, ka ļoti būtiski ir ne tikai uzņemt pietiekamu ūdens daudzumu dienā, bet arī pareizi to darīt! Savs ikdienas ūdens daudzums ir jāuzņem pakāpeniski visas dienas laikā, nevis, piemēram, „visu vienā piegājienā“, lai nebojātu gremošanas sistēmas darbību un neradītu lieku tūsku ķermenī (piemēram, sadzeroties ūdeni pirms naktsmiera).


5 Labākie un 5 sliktākie pārtikas produkti tavai ādai!

LABĀKIE PĀRTIKAS PRODUKTI TAVAI ĀDAI
Sarkanās bietes – bietes ir spēcīgs antioksidants, tās spēj uzlabot ādas krāsu, padarīt to mirdzošu un jaunavīgu. Biešu spēkos ir izvadīt no mūsu organisma šūnām kaitīgās un nevajadzīgās vielas, kas, protams, atstāj iespaidu arī uz ādu. Īpašā biešu spēja, kas nāk par labu ādai – bietēs esošās vielas spēj palielināt skābekļa pievadi šūnām par vairākām reizēm, kā rezultātā āda iegūst veselīgas krāsas toni. Bietes spēj arī mazināt celulītu un liekos tauciņus, uzlabot ādas elastīgumu un padarīt izturīgāku tās virskārtu. Iekļauj bietes savā ēdienkartē kā zupās, tā sautējumos, salātos un dažādās uzkodās! Starp citu, bez bietēm, ādai ieteicami ir visi dārzeņi un ogas, kas ir sarkanā krāsā – tie visi ir bagāti ar antioksidantiem! Piemēram, sarkanā paprika, zemenes, avenes u.c.!

Citroni – 
citronu sulai piemīt spējas izvadīt no šūnām toksīnus un hormonu paliekas, kas var kaitēt ādai padarot to taukainu un problemātisku. Tā spēj piesaistīt labās taukskābes, kas palīdz saglabāt ādā nepieciešamo mitruma līmeni, lai āda nezaudētu savu elastību un vitalitāti. Citronu sulā esošās vielas spēj cīnīties ar mikrobiem un baktērijām, kas atbildīgas par piņņu attīstību. Lieto citronu gan pie tējas, gan arī ēdienos – apslaki salātus, gaļu, zivis ar citronu sulu. Pievieno to arī ūdenim!

Melnās sezama sēkliņas – 
tās palīdz atjaunot ādas elastību un mirdzumu. Melnās sezama sēkliņas satur nepiesātinātās taukskābes, aminoskābes, kāliju un šķiedrvielas. Tās spēj bagātīgi pabarot tavu ādu! Melnās sezama sēkliņas noteikti ir pelnījušas tikt iekļautas tavā ēdienkartē – pievieno tās brokastu pārslām, putrai, jogurtam, ber uz maizītes ar biezpienu, pievieno zupām, otrajiem ēdieniem un pat saldajiem ēdieniem. Protams, pašu sēkliņu vietā derēs arī kvalitatīva sezama sēkliņu eļļa. Esi radoša!

Sarkanie kāposti – 
sarkanie kāposti satur vērtīgu pigmentu, kas vēl atrodams arī, piemēram, mellenēs. Šis pigments palīdz samazināt grumbiņu veidošanos un novērst pārmērīgu ādas pigmentāciju UV staru ietekmē. Sarkanajos kāpostos ir līdz pat sešām (!) reizēm vairāk C vitamīna, kā tas ir zaļajos kāpostos. C vitamīns, protams, ir būtisks ādai, jo darbojas kā antioksidants. Vēl sarkanie kāposti satur arī vielas, kas spēj palīdzēt izvadīt no organisma toksīnus, tādējādi uzlabojot gan ķermeņa aprises, gan ādas izskatu.

Ķirbju sēklas – 
te derēs gan pašas ķirbju sēklas, kuras vēl vari pagūt ievākt no šī gada ķirbju ražas, gan arī kvalitatīva ķirbju eļļa. Ķirbju sēklas un eļļa ir burtiski pilna ar cinku, E vitamīnu, A vitamīnu, Omega taukskābēm un citām būtiskām vielām, kas baro, atjauno un lieliski mitrina tavu ādu. Tās spēj palīdzēt novērst arī dažādas ādas nepilnības, piemēram, strijas, rētiņas u.tml.

5 SLIKTĀKIE PĀRTIKAS PRODUKTI TAVAI ĀDAI
Pārtikas produkti, kas satur hidrogenētos taukus – hidrogenētie tauki ir tauki vai eļļa, kas ir bijusi šķidra, bet ražošanas procesā mākslīgi sabiezināta. Šī procesa laikā zūd viss vērtīgais, kas eļļās ir. Hidrogenētie tauki mūsu organismā noder vien enerģijas gūšanai – tie satur daudz kaloriju, bet nekādu vērtīgo vielu tajos nav. Var pat teikt – tie sniedz vairāk slikta nevis laba, un tas, protams, atspoguļojas arī ādas izskatā. Visvairāk hidrogenēto tauku ir tādos produktos kā čipsos, cepumos un kondetorejas izstrādājumos, kā arī šokolādē un konfektēs.

Ātrās uzkodas, sevišķi tās, kas pagatavotas eļļā – 
tas nevienai no mums nav jaunums, ka ātrās uzkodas nav labas mūsu veselībai. Tomēr parasti mēs par tām runājam un domājam skatoties no veselīga svara saglabāšanas prizmas, taču, vai esi aizdomājusies par ātro uzkodu ietekmi uz savas ādas izskatu? Šīs uzkodas to ietekmē vistiešākajā un ne tajā pozitīvākajā veidā. Lielais eļļas (kas bieži vien nav kvalitatīva) daudzums, sāls un nekvalitatīvās izejvielas ir iemesls tam, ka ieturot šādu maltīti, mūsu āda negūst neko no tā, ko tai vajadzētu gūt – ātrajās uzkodās nav nedz vitamīnu, nedz minerālvielu, nedz vērtīgo taukskābju. Tā vietā ir daudz liekas enerģijas lieko kaloriju veidā.

Gaļa, kas satur nitrātus – 
nitrātus visbiežāk pievieno dažādiem gaļas izstrādājumiem, kuriem raksturīga sarkanīga krāsa – desām, cīsiņiem, sardelēm utt. Nitrātu pievienošanas mērķis ir saglabāt sarkano krāsu un novērst nevēlamo mikrobu savairošanos gaļā. Kopā ar lielo tauku un sāls daudzumu, ko satur šādi gaļas izstrādājumi, šāda pārtika nodara vairāk ļauna nekā laba un tas attiecas arī uz tavu ādu – ļengana, bez tvirtuma, turklāt pelēcīgā tonī – tāda ir āda, kura tiek barota ar tai nevajadzīgām vielām.

Piesātinātie dzīvnieku valsts izcelsmes tauki – 
mēs zinām, ka tauki un eļļas mūsu ādai ir vajadzīgas. Taču tie noteikti nav piesātinātās dzīvnieku valsts izcelsmes tauki. Tos visvairāk satur dzīvnieku āda – liellopa, cūkas un vistas āda, arī gaļa. Tie ir arī piena produktos ar lielu tauku saturu – pienā, krējumā, biezpienā un sierā. Šie ir tauki, kas ne vien rada nevajadzīgas kalorijas un pārāk daudz nepatērētas enerģijas, bet arī nelabvēlīgi iedarbojas uz tavu ādu.

Sāls un alkohols – 
kā viens, tā otrs no šiem produktiem izvada no mūsu organisma tam tik ļoti nepieciešamo ūdeni. Pirmā, kas cieš, ir mūsu āda, jo tai vitāli nepieciešams pietiekams ūdens daudzums, lai tā varētu uzturēt nepieciešamo elastīguma līmeni. Patērējot pastiprināti daudz sāls un dažādu alkoholisko dzērienu, mēs nodarām pāri visam savam organismam, tajā skaitā mūsu lielākajam orgānam – ādai.

Raksts sagatvots izmantojot info no: http://www.espati.lv/

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru