trešdiena, 2014. gada 22. oktobris

Kuperoze.

Kuperoze
Kuperoze – tā ir izteikta asinsvadu paplašināšanās, kas veidojas asinsvadu sieniņu tonusa samazināšanas dēļ.  Pamatā slimība ietekmē plānu, jūtīgu ādu, tāpēc tieši šis ādas tips, ņemot vērā īpašu jūtīgumu, atbild uz kaitīgo ārējas vides faktoru ietekmi ar dedzināšanas, durstīšanas un niezes sajūtām, dažreiz veidojas apsārtums vai pat iekaisums. Apsārtumam nav precīzu robežu, veidojas parasti uz vaigiem, deguna, pieres, zoda.  Turpmāk asinsvadi paplašinās un zaudē elastību; apsārtums paliek pastāvīgs un paliek košāks.
Tā ir tā kuperozes stadija, ko ievēro apkārtējie – ādas virsmas paplašinātus sīkos asinsvadus – teleangiektāziju. Kuperozi novēro vairāk sievietēm, nekā vīriešiem, un raksturīga vairāk gaišai ādai nekā tumšai.
Kāpēc veidojas kuperoze?
Slimības attīstības iemesli ir :
• Ilgstoši jūtīga āda. Tāds ādas tips sāpīgi reaģē uz jebkuru kairinātāju – siltumu, augstumu, gaismu ( t.i. saules starojums). Kosmētiku tādai ādai ir ļoti grūti piemeklēt, jo jebkura sastāvdaļa var izraisīt kairinājumu. Pārāk jūtīga āda var būt sekmējošais faktors kuperozes attīstībai.
• Asinsvadu sieniņu vājums. Asins nosprostojums, kas veidojas asinsvados, sekmē asinsvadu sieniņas iztiepumu un elastības traucējumus. Līdz ar to asinsvads izvirzās un paliek vizuāli redzams.
• Barības provokatori: asie un sāļie ēdieni, alkohols, garšvielas, citrusaugļi lielā daudzumā. Tādi ēdieni stimulē kuņģa apvalku un reflektori izraisa sejas asinsvadu paplašināšanos.
• Hroniskas saslimšanas, piemēram, kuņģa slimības, endokrīnas sistēmas patoloģijas, pastāvīgas stresa situācijas u.c.
Kā cīnieties ar šo parādību vai kā samazināt to izpausmi?
Kuperozes ādas kopšanā jāievēro piesardzība :
  • Mazgājot seju nosusiniet to ar dvieli, nevis noslauciet.  
  • Izslēgt dažādas kosmētiskās sejas masāžas ierīces vai sukas, raupjus dvieļus, sējas attīrīšanu ar rokām.
  • Uzturā mazāk lietojiet krējumu, jogurtu, sieru, pupiņas, tomātus, aknas, citrusaugļus un šokolādi.
  • Izvairīties no sejas ādas pārmērīgas karsēšanas. Izslēdziet pirts procedūras, saunas. Analoģiski jāizslēdz tvaika inhalācijas.
  • Lietojiet vitamīnus vai biopiedevas, kas satur C,P,K vitamīnus, antioksidantus ,polinepiesatinātas taukskābes omega-3 un omega – 6, melleņu, kastaņa, arnikas, mimozas, mirtes, ehinācijas ekstraktus, vīnogu kauliņu eļļu, rutīnu un kolagēnu. .
  • Lai samazinātu asins spiedienu asinsvados var pielietot limfodrenāžas masāžu, kas sekmēs asins atteci un palīdz samazinās hiperēmiju.  
  • Veiciet sporta vingrinājumus, kas sniegs slodzi visām ķermenim un stiprinās asinsvadus: peldēšana, joga, pilatess, riteņbraukšana, soļošana, pastaigas.  
  • Visas procedūras sējas ādai jāveic ļoti uzmanīgi.
  • Jo ātrāk jūs sāksiet profilaktiskās procedūras, jo būs labāk.
  • Kosmētiskie līdzekļi būtu jālieto tādi, kas stiprinātu kapilāru sieniņas, nomierinātu un mitrinātu sejas ādu.
  • Būtu ieteicami lietot sejas mazgājamie līdzekļi, kas satur AHA skābes vai enzīmus.


Profilakse un ārstēšana
Kuperozi svarīgi atklāt jau tās sākuma stadijā, tad arī ārstēšanās vainagosies ar rezultātu. Periodiski parādoties piesarkumam, šī problēma var šķist nekaitīga, tai tomēr der pievērst uzmanību. Un to, vai sārtie vaigi ir nopietnas slimības pazīme, vai tie tomēr rodas no stresa vai kā alerģiska izpausme, vislabāk palīdzēs noteikt ārsts. Parādoties apsārtumam, svarīgi veikt dažādus profilakses pasākumus. Sausas un jutīgas ādas gadījumā pats galvenais ir lietot piemērotus ādu kopjošus līdzekļus- ādu barot ziemas mēnešos un mitrināt vasarā. Jau no agra pavasara un arī ziemā, slēpojot kalnos, svarīgi lietot saules aizsargkrēmus.
Jutīgas ādas, pastiprināta asins kapilāru tīklojuma (kuperozes) gadījumā sejas tīrīšanai jāpievērš īpaša uzmanība- tā jātīra saudzējoši. Ja āda ir īpaši sausa un ar redzamiem kapilāriem, nevajadzētu to tvaicēt un lietot rupjus pīlingus, kas ādu pastiprināti traumēs..
Asinsvadu stiprināšanai tiek piedāvāti arī dažādi iekšķīgi lietojami vitamīni, antioksidanti vai ārīgi.
Radikālākam risinājumam noderēs:
- Fizioterapeitiskās procedūras (krioterapija, limfodrenāžas masāža), kas iedarbojas viegli kairinoši, paātrinot izsitumu sadzīšanu.
- Intensīvi pulsējošas gaismas (IPL) lāzerterapija - noteikts gaismas viļņa garums absorbējas sarkanajā pigmentā, sašķeļ to, un uzsūcoties apsārtums likvidējas. Pēc procedūras var būt stipri apsārtuši vaigi, reizēm zilumi, bet pēc procedūru kursa vērojams labs rezultāts. 
 - Mezoterapija. Veicot mikroinjekcijas ādas virskārtā, tiek stiprinātas asinsvadu sieniņas, uzlabojas ādas saistaudu apasiņošana un palēninās kuperozes attīstība.
-Termokoagulācija. Termiski, ar impulsu palīdzību, izmantojot smalkus adatas dūrienus, tiek slēgti asinsvadu kapilāri. Šo procedūru salīdzinoši ar lāzerterapiju var veikt vasaras sezonā un apmeklējot solāriju.

Nature Cosmetics iesaka:
1.      Saudzīgai sejas attīrīšanai - Dabīgo AHA sejas mazgājamo krēmu, kas papildināts ar Dzērveņu enzīmu.
2.      Sejas tonizēšanai un kapilāru sieniņu nostiprināšanai – Ceriņu destilātu.
3.      Sejas krēmu ar ceriņu destilātu, kamēlijas, vīnogu kauliņu eļļām un citām aktīvajām vielām.
4.      Sejas masku ar ceriņu destilātu, kamēlijas eļļu, sarkaniem māliem un aveņu pulveri.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru