ceturtdiena, 2014. gada 29. maijs

Zemeņu AKCIJA...

Iegādājies  Zemeņu sejas skrubi un iegūsti 15% atlaidi Zemeņu ķermeņa skrubim!!!
Akcija spēkā līdz 15.06.14. 

Zemeņu ķermeņa skrubis

Tibetas medicīnā zemenes uzskata kā līdzekli pret priekšlaicīgu novecošanos, jaunības un ilgdzīvošanas eleksīru. Zemenes satur B, C, K vitamīnus, karotīnu, folijskābi, kāliju, ābolskābi, citronskābi un citas vērtīgas vielas. Zemeņu pulveri iegūst no svaigām ogām, izkaltējot tās. Šim produktam piemīt patīkams zemeņu aromāts.
Zemeņu pulveris ir piemērots sejas un ķermeņa maskās visiem ādas tipiem- tas atsvaidzinās ādu, novērsīs ādas pelēkumu un noguruma pazīmes, kā arī veicinās ādas atjaunošanos. Zemeņu pulverī atrodamais K vitamīns ir īpaši piemērots ādai ar paplašinātiem kapilāriem.

Sastāvs: Bio kokosriekstu un vīnogu kauliņu eļļa, zemeņu pulveris, zemeņu sēklas, niedru cukurs, silīcijs, bergamotes ētersikā eļļa.
Iedarbība: atbrīvo ķermeni no atmirušajām ādas šūnām, padara samtainu un maigu ādu, kas smaržos pēc zemenēm. 
Lietot: 1-2 reizes nedēļā
Derīguma termiņš: 6 mēneši

Cena: 150ml – 11.00eur

Zemeņu sejas skrubis.

Tibetas medicīnā zemenes uzskata kā līdzekli pret priekšlaicīgu novecošanos, jaunības un ilgdzīvošanas eleksīru. Zemenes satur B, C, K vitamīnus, karotīnu, folijskābi, kāliju, ābolskābi, citronskābi un citas vērtīgas vielas. Zemeņu pulveri iegūst no svaigām ogām, izkaltējot tās. Šim produktam piemīt patīkams zemeņu aromāts.
Zemeņu pulveris ir piemērots sejas un ķermeņa maskās visiem ādas tipiem- tas atsvaidzinās ādu, novērsīs ādas pelēkumu un noguruma pazīmes, kā arī veicinās ādas atjaunošanos. Zemeņu pulverī atrodamais K vitamīns ir īpaši piemērots ādai ar paplašinātiem kapilāriem.

Sastāvs: Vīnogu kauliņu eļļa, zemeņu pulveris, olīvu kauliņu granulas, glicerīns, silīcijs, CSLemulgators, e-vitamīns, bergamotes ēteriskās eļļa.
Iedarbība: atbrīvo sejas ādu no atmirušajām ādas šūnām, padara samtainu un maigu ādu. Nepaliek taukaina sajūta uz sejas ādas. Vīnogu kauliņu eļļa mitrina sejas ādu, neaizsprosto poras.  Zemenes satur B, C, K vitamīnus, karotīnu, folijskābi, kāliju, ābolskābi, citronskābi un citas vērtīgas vielas. Bergamotes ēteriskās eļļa un zemeņu pulveris skrubītim piešķirs saldu citronziedu un zemeņu smaržas buķeti.
Lietot: skrubi maigi iemasē mitrā sejas, kakla un dekoltē ādā, izvairoties no acu zonas un lūpām. Noskalo ar siltu ūdeni. Pēc skrubja adu tonizē ar toniku un lieto krēmu vai citu atbilstošu ādas kopšanas līdzekli. Lietot 1-2 reizes nedēļā.
Derīguma termiņš: 4 mēneši

Cena: 50ml – 8.00eur 

trešdiena, 2014. gada 28. maijs

Ādas kopšana 30, 40 un 50+ gadu vecumā...



Neierasti par savu ādu domāt kā par orgānu, vai ne? Bet tieši tā to dēvē mediķi. Āda ir lielākais cilvēka orgāns, kura izmērs ir aptuveni divi kvadrātmetri. Milzīga teritorija, ko uzturēt kārtībā? Lai tā neizskatītos vecāka un nolaistāka vismaz par mūsu patiesajiem gadiem, par ādu jārūpējas gandrīz tik pat cītīgi kā gadu desmitiem katru diennakti tā rūpējas par mums, sargājot visu, kas apslēpts zem tās. Turklāt arī āda pati cenšas savu iespēju robežās rūpēties par sevi – aptuveni 1 000 reizes mūsu dzīves laikā pilnībā nomainot savu virskārtiņu (redzamo daļu) - epidermu. 

„Divdesmitgadnieces seja ir dabas dota. Trīsdesmitgadnieces seju iezīmē dzīve. Piecdesmit gados sievietei ir tāda seja, kādu tā pelnījusi” - Coco Chanel

Kosmetologi būtu saudzīgāki savos izteikumos, jo apzinās, ka liela loma ādas novecošanai ir tam, kāda tā ir tavai mammai un vecmammai, videi un pārtikas kvalitātei, kura tev pieejama. Kosmētiskie līdzekļi, regulāra kopšana, bieža ūdens dzeršana, augļiem, dārzeņiem un saknēm bagāts uzturs, maksimāla izvairīšanās no tiešiem saules stariem vien nespēj darīt brīnumus un nodrošināt tev mūžīgo jaunību. Tomēr āda, par kuru regulāri rūpējas, jebkurā vecumā uzskatāmi apliecina, ka ir kopta.

Pagātnē nu ir palicis 18 -  20 gadu vecums, kad āda piedzīvoja savus „zelta laikus” un lielā mērā pati spēja par sevi parūpēties – uzturēt vajadzīgo mitruma līmeni, atjaunoties un izskatīties svaigi un labi pat pēc negulētas nakts. Līdz 30 gadu vecumam mums vajadzētu saprast pašām vai noskaidrot pie speciālista savas sejas ādas tipu, tās kopšanas viltības un vajadzības, lai neļautu ādai pāragri novecot un uzturētu to veselīgā tonusā. Savukārt pēc 30 gadu sliekšņa sejas āda saudzīgi jātīra un jākopj jau ikdienas. 


30 +
Kādā stāvoklī ir sejas āda? 30 gadu vecumā parādās pirmās uzskatāmās ādas novecošanās pazīmes. Pakāpeniski mainās ādas faktūra – tā kļūst sausāka un negludāka. Šajā laikā izteiktākas kļūst mīmikas iezīmētās krunciņas un vārnu kājiņas ap acīm. Turklāt ziemeļeiropas sievietēm šajā vecumā mēdz parādīties ilgstoši un nepārejoši sejas ādas apsārtumi – uz deguna, vaigiem, zoda, pieres vidusdaļā. 

Sejas tīrīšana. Ikdienas jātīra seja ar losjonu, pieniņu, eļļu, vai mazgājamo līdzekli – atkarībā no tava ādas tipa. Atceries, ka ikdienas jānotīra ne tikai seja, bet arī kakls. Divas līdz trīs reizes nedēļā jāveic sejas attīrīšanu no atmirušajām ādas šūnām ar skrubi vai attīrošu masku. 

Krēmi un serumi sejai. Lai mazinātu krunciņu veidošanos un āda nezaudētu vērtīgo kolagēnu, šajā vecumā vari ieviest savā kosmētikas klāstā aktīvākus krēmus un serumus ar norādi anti-aging. Ierindo savā plauktiņā dienas un nakts krēmus, paturot prātā, ka ādai nepieciešama ne vien dienas kopšana, bet arī diennakts tumšajā daļā par to var rūpēties, jo naktī krēmi iedarbojas visefektīvāk. Krēma izvēlē noteicošs faktors ir antioksidantu esamība un vielas, kas sola aizsardzību no brīvo radikāļu iedarbības.

Šajā vecumā samazinoties ādas mitrumam, jācenšas vairāk ūdens uzņemt dzerot. Daži speciālisti iesaka lietot uzturā līdz pat 2,5 – 3 litriem ūdens dienā, kamēr citi apgalvo, ka pietiek arī ar sešām glāzēm. 

Kakla ādas kopšana. Šis ir īstais laiks sākt rūpēties par kakla ādu – vienu no vecuma „nodevējām”. Ik rītu kaklu noskalo ar vēsu ūdeni un uzklāj vieglu, mitrinošu krēmu. Speciālisti iesaka pievērst uzmanību, lai krēmu sastāvā kakla ādas kopšanai būtu kolagēns. Atceries vakarā notīrīt kakla ādu ar to pašu līdzekli, ar kuru tīri seju. Reizi nedēļā kakla ādu ieteicams palutināt ar mitrinošu vai tonizējošu masku.

Krēmi acu ādai. Āda ap acīm ir ļoti plāna, tādēļ novecošanās pazīmes no sākuma ielavās tieši acu zonā. Tādēļ šajā vecumā jāturpina, vai arī dažām – jāsāk lietot krēmi acu ādas kopšanai. Atkarībā no krunciņu dziļuma, no tā, vai acis no rītiem mēdz būt aizpampušas, vai skaidras, vai tām raksturīgi tumši loki, vai ne – vērts izvēlēties krēmu, kas mazina šos simptomus. Atceries, ka vairums krēmu nav brīnumlīdzekļi, kas novērš nepatīkamos simptomus jau pirmajā lietošanas reizē. Tie iedarbojas pakāpeniski un laika gaitā. Svarīgi, lai acu krēms tev neradītu diskomfortu – sūrstēšanu, dedzinošu sajūtu, apsārtumus, nebūtu pārāk taukains, vai pārāk ūdeņains. Turklāt jāpievērš uzmanība, lai krēmā būtu filtri saules staru aizsardzībai. Ejot ārā saulainā laikā, vienmēr vērts vilkt saules brilles, jo saules stari nikni posta trauslo un jau novecot sākušo trīsdesmitgadnieču acu ādu. 

Aizsardzība no saules. Šajā vecumā mēdz parādīties brūni plankumi uz ādas virsmas, kas vairāk raksturīgi veciem cilvēkiem. Vienīgais veids, kā sargāt savu ādu no jaunu plankumu parādīšanās, ir lietot krēmus ar filtru UV staru iedarbībai. Ādas kopšanai īpaši saulainās dienās vērts izvēlēties krēmu, kura sastāvā ir glukosamīns. Pēdējo gadu veiktie pētījumi apliecina, ka tas mazina melanīna veidošanos ultravioleto staru skartā ādā un palīdz novērts pārmērīgas pigmentācijas draudus – arī jaunu brūno plankumu veidošanos. 

Sāc viesoties pie kosmetologa. 30 gadi ir piemērots laiks, lai sāktu apmeklēt kosmetologu un izvēlēties piemērotas sejas kopšanas procedūras. 


40 +
Kādā stāvoklī ir sejas āda? Āda pakāpeniski kļūst sausāka, plānāka un zūd tvirtums. Mazinoties kolagēna līmenim, parādās arvien vairāk novecošanās līniju. Sejas āda vairs nav žirgta un veselīga. Poras kļūst redzamākas. Turklāt laikā pirms menopauzes, mazinoties estrogēna un progesterona līmenim, novecošanās simptomi kļūst izteiktāki. Lai cik bēdīga nešķiet situācija, ir virkne lietu, ko sieviete var darīt ādas kopšanai.

Sejas tīrīšana. Ņemot vērā, ka šajā vecumā gandrīz ikvienas sievietes sejas ādai ir sausuma pazīmes, vērts atteikties no taukainas ādas tīrīšanai paredzētajām putām, vai želejām un pievērsties maigiem, saudzīgiem pieniņiem vai eļļām sejas ikdienas tīrīšanai. Reizi nedēļā jāveic sejas attīrīšanu no atmirušajām ādas šūnām. Ja āda joprojām ir taukaina šajā vecumā, dziļas attīrīšanas jāatkāro ik pēc divām, trim dienām. Dermatologi atgādina, ka attīrīšanas līdzeklis uz sejas ādas nedrīkst atrasties ilgāk par 20 sekundēm, pretējā gadījumā tas sāk ādai kaitēt – sausinot to. Turklāt pirms dziļās tīrīšanas seja jānotīra kā ikdienā ierasts un tikai tad jāķeras pie atmirušo ādas šūnu noņemšanas.

Krēmi un serumi sejai. Lai uzturētu sejas ādu labā un sev tīkamā formā tev jāpievērš uzmanība, lai krēmi, kurus izvēlies saturētu vielas tieši tavu problēmsituāciju novēršanai. Speciālisti norāda, ka šajā vecumā sievietes parasti „cīnās” ar krunciņām, sejas tvirtuma mazināšanās un ādas krāsas izmaiņas. Tāpat atceries, ka tavai ādai šajā vecumā nepieciešama bagātīga mitrināšana.

Krunciņas. Šajā laikā ne tikai ap acīm, bet visā sejas ādā vērojams izteiktāks krunciņu sazarojums. Krēmam, ko izvēlies, jābūt gana aktīvam, lai bremzētu šo procesu.  

Sejas formas izmaiņas. Pēc 40 gadu vecuma sievietēm var pakāpeniski zust agrāk tik izteiktās sejas līnijas un kontūras. Krēmu sastāvos ir vielas, kas palīdz koriģēt arī šo četrdesmitgadnieču problēmu. Krēmi gan nesola atjaunot sejas ādas tvirtumu, bet tomēr piešķir kontūrām izteiktākas aprises un aptur procesu, kas veicina sejas bezformīguma veidošanos. 

Sejas krāsas izmaiņas. Neizteiksmīga sejas krāsa ir viena no šī vecuma problēmām. Ar gadiem tādi jaunībā piemēroti antioksidanti kā augļskābes, vairs nespēj pietiekami iedarbīgi sargāt novecojošu sejas ādu, tādēļ speciālisti iesaka ikdienā kopt ādu ar mitrinošiem līdzekļiem, kuru sastāvā ir ādas krāsu un asinsriti uzlabojošas skābes. 

Kakla ādas kopšana. Rūpīgi turpini kakla ādas ikdienas kopšanu, mitrināšanu un barošanu, kā arī regulāri lutini kakla ādu, liekot tonizējošas maskas. Ja vēl neesi apguvusi vingrinājumus kakla ādas un muskulatūras stiprināšanai, iespējams ir īstais laiks tādus uzzināt pie sava kosmetologa, apgūt un regulāri izpildīt.

Krēmi acu ādai. Arī izvēloties acu krēmu, jāpievērš uzmanība, lai tā sastāvā būtu vielas, kas mazina krunciņu veidošanos un saudzīgi izlīdzina esošās. Acu krēmam jānodrošina arī bagātīga mitrināšana. Iespējams, tev derēs treknāki, biezāki acu krēmi, nekā iepriekš. 

Regulāri kosmetologa apmeklējumi. Lai izlīdzinātu ļoti dziļas rievas pierē, ap muti un acīm, iespējams vērts izsvērt to izlīdzināšanu ar dažādu kosmetologu arsenālā pieejamu injekciju palīdzību. Savukārt regulāras masāžas, sejas procedūras, pīlings, kā arī vērtīgi ieteikumi, ko var sniegt pieredzējis speciālists, tev lieti noderēs, lai uzturētu ādu maksimāli labā formā arī šajā vecumā. 


50+
Kādā stāvoklī ir sejas āda? Āda šajā vecumā pati vairs tik pat kā neražo lipīdus. Tādēļ tā kļūst vēl sausāka un jūtīgāka, nekā iepriekš. Hormonālo izmaiņu rezultātā, kā arī pateicoties reiz vētrainai jaunībai – bagātīgām saules vannām un/vai smēķēšanai, tumšāki un izteiktāki kļūst pigmenta plankumi. Dermatologi norāda, ka efektīvākais veids kā ar tiem cīnīties un pat pilnībā novērst ir retinols - viela, kas iekļauta daudzos mūsdienu sejas krēmos. Pēc 50 gandrīz visas sievietes jau piedzīvo menopauzi un hormonālās izmaiņa var ievērojami apgrūtināt pašsajūtu, tādēļ ārsti iesaka vieglāku ceļu, kā pārdzīvot šo dzīves posmu – izvēloties hormonu terapiju  (estrogēnu un progesterona savienojumu, kas sistemātiski stimulē menstruālo ciklu). Tāpat ārsti uzskata, ka šis ir laiks, kad organismam nepieciešami papildus vitamīni. Iespējams, tev noderēs multivitamīnu, kas pieejami aptiekās. Īpaši nepieciešami menopauzes sievietēm ir E (kompensē estrogēna trūkumu) , B (labam noskaņojumam un atmiņai) un C vitamīns (mazina pietūkumu iespēju un paaugstinātu asinsspiedienu).  Menopauzes laikā arvien zūd arī sejas ādas tvirtums un forma.   

Tāpat šajā laikā mainās arī metabolisma procesi organismā arvien palēninās un ja netiek mainīti ēšanas paradumi, sievietēm ir tendence pakāpeniski pieņemties svarā. 

Sejas tīrīšana. Seja jātīra ar saudzīgu pieniņu vai eļļu ik dienas. Divas reizes mēnesī jāveic sejas attīrīšanu no atmirušajām ādas šūnām. Reizi nedēļā sejai var uzklāt attīrošu masku.

Krēmi sejai un kaklam. Sejas ādai nepieciešama bagātīga mitrināšana un aizsardzība, barošana. Izvēlies bagātīgus, biezas faktūras krēmus. Kosmētikas veikalos tavas vecuma grupas krēmiem parasti ir īpaša norāde 50+.  Tajos koncentrētas vielas, kas palīdz kompensēt ādai trūkstošo un aktivizē kolagēna izstrādi ādā. Lai panāktu labu rezultātu, šajā vecumā par sejas ādu jārūpējas daudz intensīvāk, nekā iepriekš. Ar rīta un vakara sejas krēmiem sevis kopšanas arsenālā nu ir par maz. Pārnākot mājās un notīrot seju, vērts uzklāt barojošu un ādu mīkstinošu krēmu – sejas ādai nepieciešama pēc iespējas biežāka mitrināšana. 

Maskas sejai. Barojošām sejas maskām jākļūst par neatņemamu tavas ikdienas sastāvdaļu. Tās var būt gan barojošas, gan mitrinošas, gan tonizējošas vai nostiprinošas – ikviena maska dos savu vērtīgu ieguldījumu sejas ādas kopšanā. Dabas līdzekļu cienītājas šajā vecumā maskām var izmantot olu dzeltenumus, krējumu un olīveļļu.

Treniņš sejai. Ja iepriekš neesi savu seju masējusi un trenējusi, nu ir pēdējais laiks ķerties pie lietas un kosmetologa pavadībā apgūt šīs svarīgās tehnikas ādas tonusa uzturēšanai. Iesākumā tas jādara vien 3 – 4 minūtes un ar laiku „treniņu” ilgums jāpalielina. 

Kakla ādas kopšana. Kakla ādas kopšanai joprojām nepieciešamas tonizējošas maskas un reizi nedēļā vērts klāt arī siltas kompreses ar mitrinošām un barojošām eļļām. Tāpat ieteicams reizi nedēļā palutināt kakla un sejas ādu ar mitrām ārstniecisko augu novārījumu kompresēm – pamīšus – siltām un aukstām. Ārstnieciskie augi un temperatūras maiņas stimulēs asinsriti sejas ādā un uzlabos tās izskatu un krāsu.

Krēmi acu ādai. Arī izvēloties acu krēmu, jāpievērš uzmanība, lai tā sastāvā būtu vielas, kas mazina krunciņu veidošanos un saudzīgi izlīdzina esošās. Acu krēmam jānodrošina arī bagātīga mitrināšana. Iespējams, tev derēs vēl treknāki, biezāki acu krēmi, nekā iepriekš. Vari lietot rīta un vakara acu krēmus. 

Regulāri kosmetologa apmeklējumi. Kosmetologs ir labākais piecdesmitgadnieču skaistumkopšanas sabiedrotais. Ja izmanto visus viņu ieteikumus un piekoriģē dziļās grumbas ar injekciju palīdzību, speciālisti uzskata, ka šajā vecumā vairs nav vērts prātot par plastiskajām operācijām, jo to efekts parasti ir visai īslaicīgs.

Raksts sagatvots izmantojot www.espati.lv info.

pirmdiena, 2014. gada 26. maijs

Skaistumkopšana vadoties pēc diennakts stundām...




Mums katrai ir savs skaistuma kopšanas rituāls, ko veicam no rītiem, vakaros un reizēm arī dienas laikā. Taču, vai zināji, ka katrai skaistuma kopšanas procedūrai ir savs visatbilstošākais laiks diennaktī? Piedāvāju tev ielūkoties skaistuma kopšanas algoritmā, kas piedāvā uzzināt, kurās diennakts stundās veiktās skaistuma kopšanas procedūras spēj dot vissekmīgākos rezultātus – varbūt ir vērts izmēģināt?

Laiks no 6.00 līdz 10.00 – ideālais laiks attīrošām un tonizējošām ķermeņa un sejas procedūrām. Derēs rīta duša, izmantojot tonizējošu un uzmundrinošu dušas želeju. Vēl labāk – dziļāka ādas attīrīšana izmantojot skrubi vai pīlingu. Starp citu – agrās rīta stundās vislabāk iedarbojas sejas un ķermeņa maskas, jo āda burtiski uzsūc visu vērtīgo! Noteikti neaizmirsti ādu (gan sejas, gan ķermeņa) pēc attīrīšanas un tonizēšanas arī mitrināt!

Laiks no 10.00 līdz 14.00 – lielisks laiks dažādām masāžām, kā arī ķermeņa apmatojuma likvidēšanas procedūrām. Šajās stundās sāpīgās procedūras būs mazāk nepatīkamas. Ļoti labi iedarbosies visas procedūras, kas saistītas ar celulīta apkarošanu un skaistāka silueta veidošanu, jo ķermenis šajās stundās strādā ar pilnu jaudu, kas nozīmē, ka toksīni tiek labi izvadīti un sekmīgi var veikt tauku šķelšanas pasākumus.

Laiks no 14.00 līdz 17.00 – laiks, kad muskuļi ir visaktīvākie. Ideāls brīdis sporta nodarbībām, pirms kurām uz ādas uzklāj speciālos līdzekļus, kas darbojas nodarbību laikā, šķeļot liekos tauciņus. Labs laiks arī dažādām ķermeņa ietīšanas procedūrām, jo tiks labi izvadīts viss liekais. Ja iespējams, var iet, piemēram, pirtī. Arī pasākumi pret celulītu, šajā laikā veikti, gūs labus panākumus.

Laiks no 17.00 līdz 20.00 – labs laiks, lai veiktu dažādas relaksējošas un nomierinošas procedūras, piemēram, SPA procedūras. Ķermenis lēnām gatavojas naktij. Šīs stundas derēs arī masāžām, taču mazāk tām, kas veido siluetu vai cīnās ar celulītu, vairāk tieši nomierinošajām un relaksējošajām. Šis laiks izmantojams arī dažādām detoksikācijas procedūrām, jo ķermenis labi atbrīvojas no toksīniem. Ej pirtī, vannā, dodies garās pastaigās svaigā gaisā. Vari arī attīrīt ādu ar skrubi vai pīlingu.

Laiks no 20.00 līdz 23.00 – vakara ķermeņa un sejas kopšanas rituālu laiks. Ideāls brīdis, lai uzklātu nakts kosmētiku, kas darbosies, kamēr tu pati baudīsi naktsmieru – ādu atjaunojošie līdzekļi, pretcelulīta līdzekļi naktij, grumbiņas izlīdzinošie līdzekļi utt. Vari iet vakara vannā vai dušā, izvēloties piedevas ar nomierinošiem un atslābinošiem aromātiem.

Laiks no 23.00 līdz 6.00 – laiks, kad noteikti jābauda naktsmiers. Kvalitatīvs, pietiekošs miegs ir vislabākā procedūra skaistumam. Šajās nakts stundās nav ieteicams pasākt neko citu, jo tas tāpat nedos rezultātus. Tavs organisms darbojas miera režīmā. Naktī norit visintensīvākais šūnu atjaunošanās process – tās dalās pat līdz astoņām reizēm aktīvāk, kā dienas laikā! Līdz ar to kopjošā un atjaunojošā kosmētika, ko uzklāji vakarā, iedarbojas ideāli.


trešdiena, 2014. gada 21. maijs

Nomierinošs Lanolīna krēms sausai, jūtīgai ādai.


Sastāvs: Kumelīšu ziedūdens, makadāmijas riekstu eļļa, bio koksriekstu eļļa, lanolīns, glicerīns, bisabolols, kumelītes un lavandas ēteriskās eļļas, ksantāns, kālija sorbāts.
Iedarbība: Kumelīšu ziedūdens ir piemērots sausas, jūtīgas, sakairinātas ādas kopšanai, kā arī pavisam maziem bērniņiem. Makadāmijas riekstu eļļa pasargās ādu no novecošanās, lobīšanās un bojājumiem, tā atjaunos ādas šūnas, palīdzēs tai izskatīties un būt veselīgākai un svaigākai. Kokosriekstu eļļa mitrinās ādu, novērsīs sausumu un lobīšanos, nostiprinās ādu un atbrīvos to no atmirušām šūnām, viegli iesūksies un neatstās taukainas pēdas. Lanolīnam piemīt aizsargājošas un atjaunojošas īpašības. Bisabolols pasargās un dziedēs ādu no bojājumiem, kas rodas ikdienā apkārtējās vides un dažādu faktoru ietekmē- iekaisumiem, alerģiskām izpausmēm, apsārtumiem, alerģiskiem izsitumiem, niezes un pastiprinātas ādas jūtības. Bisabolols stimulēs ādas pašatjaunošanās spējas un veicinās tās atjaunošanos pēc dažādām mikro traumām un bojājumiem. Sastāvā esošās ēteriskās eļļas papildus kops un nomierinās sauso un jūtīgo ādu.
Lietot: iemasēt ķermeņa ādu pēc siltas dušas/vannas.
Derīguma termiņš: 5 mēneši

Cena: 100ml – 12.00eur

Recepte izmnatota no www.bbfactory.lv

Sejas krēms – būtisks ierocis cīņā par skaistu un veselīgu ādu.



Sejas krēms ir viens no galvenajiem sieviešu ieročiem cīņā, kuras mērķis ir iegūt lielisku, skaistu un starojošu sejas ādu. Sejas krēms ir tas maģiskais skaistumkopšanas elements, kuru sievietes parasti izvēlas ar lielu rūpību un nopietnību. Veikalu plaukti vai lūzt no sejas krēmu daudzveidības un ražotāji sīvā konkurencē sola dažnedažādus brīnumus, lietojot to produktus. Taču, kā lai neapjūk šajā tik plašajā sejas krēmu izvēlē un kas ir tās būtiskākās lietas, kas jāņem vērā meklējot savu ideālo sejas krēmu – par to šoreiz. 


Kam jāpievērš uzmanība izvēloties savu sejas krēmu.

Dodoties uz veikalu ar mērķi izvēlēties savu ideālo sejas krēmu, pirmās neskaidrības, ar kurām parasti nākas sastapties, ir neizpratne par to, kurš tas ir būtiskāks vērā ņemamais faktors – sejas ādas tips vai vecums? Ražotāji savus izstrādājumus piedāvā gan vadoties pēc viena, gan otra, gan nereti pēc abiem diviem šiem raksturojumiem. Kā lai saprot, ko tad īsti ņemt vērā izvēloties sejas krēmu?
Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere:„Veikalā izvēloties jaunu sejas krēmu, ir būtiski izvērtēt savu ādas tipu un lūkoties, lai produkts būtu piemērots tavam ādas tipam. Ja tev ir sausa āda, tad lūkojies, lai uz produkta attiecīgi būtu norādīts, ka tas ir piemērots sausai ādai. Sejas krēmu iedalījums ādas tipos ir indikatīvs, proti, tas negarantē, ka ādas tipam paredzēts krēms būs 100% efektīvs, taču tas palielina iespēju iegādāties pēc iespējas piemērotāku produktu. Noteikti būtiski ir izlasīt arī produkta aprakstu. Ja krēmam veikalā ir pieejams testeris, uzklāj nelielu daudzumu krēma uz apakšdelma vai elkoņa iekšpuses, kur āda ir jutīga, un novēro, vai pēc laika neparādās kādas nepatīkamas sajūtas, piemēram, vilkšana, dedzināšana, nieze, apsārtums, diskomforts. Ja tādas ir, tad šo krēmu nepērc, jo līdzīga reakcija paredzama arī uz sejas ādas. Pilnībā novērtēt produkta piemērotību un efektivitāti tu vari tikai lietojot krēmu 4 nedēļas. 30 dienas ir aptuvenais epidermas atjaunošanās cikls, kad šūnas no bazālā slāņa sasniedz raga kārtiņu virspusē un ir redzami krēma iedarbības rezultāti uz šūnām.”

Runājot par sejas krēma, ādas tipa un sievietes vecuma attiecībām, Lotte Tisenkopfa-Iltnere saka: „Ādas tips nav konstants. Cilvēka dzīves laikā un pat dažādos gadaikos un laika apstākļos tas var mainīties. Tipiski, bērniem līdz pubertātes vecumam ir normāla (ideāla) āda, kur mitruma līmenis un tauku dziedzeru aktivitāte ir līdzsvarā. Pusaudžu gados, organisma hormonālo svārstību ietekmē, pastiprināti darbojas tauku dziedzeri un ādas tips mēdz novirzīties uz taukaino. Pēc pubertātes perioda beigām āda mēdz kļūt vai nu sausāka vai saglabāties taukaināka vai arī kombinēta. Normāla jeb ideāla āda ir ļoti nedaudziem cilvēkiem. Aptuveni pēc trīsdesmit gadiem āda pastiprināti sāk zaudēt mitrumu un tvirtumu, līdz ar to kļūst sausāka, parādās vizuāli redzamās novecošanās pazīmes. Vispārināti apgalvojot, var teikt, ka ar gadiem āda kļūst arvien sausāka, līdz ar to produkti, kas paredzēti vecumam 35+ vai 55+, būs pārsvarā sausai ādai. Savukārt kā pusaudžu kosmētika būs produkti izteikti taukainai, problemātiskai ādai. Taču tā kā dažādu viena vecuma cilvēku ādas kopšanas vajadzības atšķiras, būtiskāk ir tomēr izvēlēties ādas tipam un vajadzībām piemērotu sejas krēmu. Vecuma norādes uz produktiem vairāk ir paredzētas mārketinga un komunikācijas ērtībai - lai produkts sasniegtu konkrētu mērķauditoriju. Un - atkal - vislabāko atbildi par sejas krēma piemērotību dos tā izmēģināšana un individuālās iedarbības novērtēšana.”


Kosmetologa palīdzība un cena kā orientieris.

Dodoties sava īstā un piemērotākā sejas krēma meklējumos, sievietes nereti prasa padomu speciālistiem – kosmetologiem un dermatologiem. Taču vienmēr der atcerēties, ka, lai gan speciālists spēs palīdzēt precīzāk noteikt, piemēram, ādas tipu, tas tomēr nespēs vienmēr un visos gadījumos paredzēt, kā konkrētais sejas krēms iedarbosies konkrētajā gadījumā uz konkrētu sievieti un viņas ādu.
 Lotte Tisenkopfa-Iltnere:„Protams, ka konsultēties ar speciālistu - sertificētu dermatologu - ir pozitīvi. Īpaši tādēļ, ka speciālists pareizi palīdzēs noteikt ādas tipu un stāvokli. Taču par produkta piemērotību var spriest tikai pēc tā individuālas lietošanas. Krēma, kas piemērots vizuālo novecošanās pazīmju mazināšanai, sastāvā var būt antioksidanti, piemēram: vitamīns E, tomātu ekstrakts (satur dabā vienu no spēcīgākajiem antioksidantiem - sarkano pigmentu likopēnu), fitoestrogēni - augu hormonu vielas, piemēram apiņu, sarkanā āboloņa ekstrakti, kas veicina kolagēna un elastīna šķiedru atjaunošanos, vielas kas mitrina ādu, piemēram hialuronskābe, dabiskas eļļas utt.”

Nereti sieviešu vidū valda uzskats, ka sejas krēma kvalitāti noteicošais faktors ir tieši cena – jo augstāka, jo labāk. Taču kā ir patiesībā? Par ko liecina sejas krēma cena – vai tā ir labākais orientieris krēma izvēlē, vai tikai palīgs lēmuma pieņemšanā?

 Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Produkta cena veidojas no izmantotajām izejvielām un  iepakojuma. Jo kvalitatīvāks produkts, jo dārgākas izejvielas un iepakojums. Piemēram, dabiskās kosmētika tiek ražota no izejvielām, kuru cena ir 10-20 reizes augstāka nekā līdzīgām sintētiskām vielām, līdz ar to var izskaidrot, kāpēc dabisks krēms nemaksā veikalā vien dažus latus. Cena ir aptuvens orientieris, kas liecina par izjevielu kvalitāti.”

Dienas un nakts, ziemas un vasaras sejas krēmi.

Veikalu plauktos pieejamo sejas krēmu izvēle ir tik plaša, ka apjukt tajā nepavisam nav grūti. Nepietiek ar to, ka ražotāji savus izstrādājumus iedala pēc konkrētajam ādas tipam paredzētajiem un konkrētajam vecumam paredzētajiem, tie piedāvā arī dienas un nakts sejas krēmus, turklāt mainoties gadalaikiem, ir pieejami arī sejas krēmi, kas paredzēti lietošanai ziemā un lietošanai vasarā.

Kādas ir atšķirības starp dienas un nakts sejas krēmiem un, kas jāņem vērā tos izvēloties?
Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Dienas krēma uzdevumi ir sejas ādu mitrināt, aizsargāt no apkārtējiem apstākļiem - saules, apkārtējās vides piesārņojuma, aukstuma vai karstuma, kā arī regulēt dažādas ar ādas tipu saistītas problēmas, piemēram, līdzsvarot pārlieku sausu vai pārlieku taukainu ādu. Savukāt nakts krēma svarīgākā funkcija ir sekmēt ādas atjaunošanās, attīrīšanās un šūnu dalīšanās procesus, mazinot priekšlaicīgas novecošanās pazīmes. Atšķirībā no dienas mitrinošajiem līdzekļiem, nakts krēma sastāvā parasti ir daudz vairāk antioksidantu - vielu, kas aptur brīvo radikāļu darbību un sekmē ādas atjaunošanos. Nakts krēmam arī parasti ir bagātīgāka struktūra nekā dienas krēmam, jo tas satur vairāk barojošu augu eļļu un ekstraktu. Var gadīties, ka, uzklājot dienas krēmu vakarā, ādas atjaunošanās procesi tiek traucēti, jo aktīvās vielas darbojas citam mērķim, proti dienas krēma sastāvdaļas stimulē ādas šūnas aizsardzības vai tauku dziedzeru regulēšanas virzienā, nevis sekmē reģenerāciju. Tāpat arī, atšķirībā no dienas krēmiem, nakts krēmam bieži nav sadalījums pa ādas tipiem, jo tas pilda visiem ādas tipiem vienotu funkciju - sekmē atjaunošanos.”

Runājot par ziemas un vasaras sejas krēmiem, Lotte Tisenkopfa-Iltnere atzīsts, ka pēc būtības galvenā sejas krēma funkcija ir ādas mitrināšana un tā ir vienlīdz izteikta gan, tā saucamajiem, ziemas, gan vasaras sejas krēmiem:
 „Lai uzturētu ādu starojošu un skaistu jebkuros apstākļos - ziemā vai vasarā - ir nepieciešama dziļa mitrināšana ar kvalitatīvu un vēlams dabisku mitrinošu līdzekli. Dziļa mitrināšana nozīmē, ka āda tiek mitrināta trīskārši: 
Pirmkārt, āda tiek apgādāta ar  mitrinošām, ūdenī šķīstošām aktīvām vielām, piemēram, polisaharīdiem augu ekstraktos, glicerīns, hialuronskābe, vitamīni. Šīs vielas iesūcas dziļi ādā, mitrinot to.
Otrkārt, lai stiprinātu ādu, būtiski to barot ar bagātinošiem un atjaunojošiem augu ekstraktiem, lipīdiem, antioksidantiem. Šīs aktīvās vielas stiprina ādas struktūru un tonusu, mazina ādas bojājumus, kairinājumu, kas varētu veicināt izžūšanu.
Treškārt, lai aizsargātu ādu no ārējās iedarbības un transepidermālā ūdens zuduma, krēma vai fluīda sastāvā esošās dabiskās augu eļļas, ekstrakti  un taukskābes, pārklāj ādu ar plānu elpojošu aizsargslānīti. Lipīdu aizsargslānītis aizkavē ūdens iztvaikošanu no epidermas slāņiem, noturot ādas mitruma līmeni. Kvalitatīvam mitrinošam līdzeklim jāpilda visas trīs minētās funkcijas - mitrinošo, barojošo un aizsargājošo, līdz ar to ir nepareizi kosmētiku iedalīt ziemas barojošos krēmos un vasaras mitrinošos krēmos. Dažkārt pat no kosmētiķiem ir dzirdēts, ka ziemas laikā mitrinošos līdzekļus lietot nedrīkst, to vietā ir jāizvēlas barojoši krēmi. Sievietes uztraucas, ka, mitrinot ādu, tā sasalst, tiek traumēta. Šī ir aplama izpratne par mitrinošā līdzekļa sastāvu. Patiesībā, gandrīz jebkurš mitrinošais līdzeklis, kas ir eļļas-ūdens emulsija jeb krēms, satur gan ūdenī šķīstošās vielas, gan arī barojošās vielas un aizsargājošās sastāvdaļas. Līdzīgi ir ar SPF jeb saules aizsargfaktoru. Ultraviolētie B stari (UVB) tiktiešām vairāk sasniedz zemes virspusi saulainās dienās - tie sasniedz epidermu un ir atbildīgi par ādas iedeguma vai apdeguma rašanos. Savukār ultravioletie A stari (UVA), kas iespiežas dziļi dermā un izraisa fotonovecošanu ir vienlīdz aktīvi gan saulainā, gan arī ziemas apmākušā laikā. Līdz ar to saules aizsargfaktors ir nepieciešams visos produktos. Jebkuru krēmu sastāvs nodrošina zināmu saules aizsardzību, kas pielīdzināma SPF līdz 6, lai gan likumdošanas ierobežojumu dēļ tas atsevišķi netiek norādīts uz iepakojuma. Uzskatu, ka šāda aizsardzība mūsu platuma grādos ikdienas vajadzībām ir pietiekoša. Sintētiskie kosmētikas līdzekļi, kas izmanto mākslīgos UV filtrus (atzīti par kairinošiem un kaitīgiem, jo imitē hormonu funkcijas) var panākt augstu aizsardzību ikdienas produktos (SPF 15-20). Savukārt dabiski šāds aizsardzības līmenis ir sasniedzams, tikai izmantojot dabiskos neroganiskos pigmentus - cinka oksīdu un titāna dioksīdu, kas piešķir baltinošu efektu uz ādas. Šī iemesla dēļ ikdienas sertificētiem dabiskiem mirtinošiem līdzekļiem aizsargfaktors ir zemāks nekā sintētiskajiem produktiem, taču produkta kopējā drošība ir viennozīmīgi augstāka. Es nerekomendētu ikdienā izmantot sintētiskos SPF produktus, jo to sastāvdaļu kaitīgā ietekme neatsver to pozitīvo efektu.”


Der vai neder?
Arī tad, kad šķietami īstais un piemērotākais sejas krēms ir izvēlēts un iegādāts, nav droši zināms, vai ādai tas tik tiešām patiks. Kādas ir pazīmes situācijā, kad sejas krēms ādai tomēr izrādās nepiemērots? 

Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere:
 Pirmkārt, jāvēro, vai ādai nav negatīvas reakcijas uz produktu, proti,  kairinājums, nieze, apsārtums utt. Ja tāds parādās, vēlams produkta lietošanu pārtraukt. Empīriski ir novērtos, ka dažos gadījumos, pārejot no sintētiskiem krēmiem uz dabiskiem krēmiem,  ādai ir "attīrīšanās" reakcija, kas izpaužas kā nelieli izsitumi, pūtītes, kas pēc aptuveni 4 lietošanas nedēļām (šūnu nomaiņas cikls) izzūd. Ja tūlītējas negatīvas reakcijas nav vērojamas, produkta iedarbību var novērtēt pēc ilgāka lietošanas perioda – ir jāvēro vai āda jūtas komfortabli visas dienas garumā, nav savilkta, vai āda nav jutīga, vai pastiprināti neveidojas komedoni (šajā gadījumā produkts satur pārāk daudz lipīdus un ir jāizvēlas mitrinoša želeja bez eļļas satura vai viegls mitrinošs fluīds), un, vai nav vērojamas kādas citas nepatīkamas reakcijas (lobīšanās, sausums, pārlieku liela taukošanās). Ja šadas pazīmes nav novērojamas, tad krēms ir labi piemērots ādai.”

Pareiza lietošana un uzklāšana

Kā jebkuru citu kosmētisko produktu, arī sejas krēmu ir jālieto pareizi, lai tiktu panākta maksimāli efektīva tā iedarbība. Turklāt, svarīga ir gan pareiza sejas ādas sagatavošana pirms krēma uzklāšanas, gan arī būtiska ir pareiza krēma uzklāšanas tehnika. Arī šajā jautājumā savā pieredzē dalās Lottte Tisenkopfa-Iltnere:

 Pirmais solis vēl pirms sejas krēma uzklāšanas - āda ir jāattīra ar maigu pieniņu vai putām, otrais solis - līdzsvaro ādas pH un atjauno dabiskās aizsargspējas ar ādas tipam piemērtotu toniku. Visbeidzot trešais solis - uzklāj pietiekošu daudzumu krēma ar vieglām glāstošām vai pliķējošām kustībām virzoties pa ādas dabiskajām spraiguma līnijām jeb Langera līnijām. Kustībām jābūt vērstām augšup, lai veicinātu liftingu un spītētu gravitācijas spēkam. Krēms jāuzlāj gan sejas, gan kakla, gan arī dekoltē zonās. Ja pamani krēma pārpalikumus, kas nav iesūkušies ādā pēc 5-10 minūtēm, vislabāk tos nosusināt ar salveti.”

Raksts tapis, izmantojot www.espati.lv publicēto info.

otrdiena, 2014. gada 20. maijs

Ūdens noturīgs sauļošanās pieniņš ar SPF25.



Sastāvs: Kokosriekstu, jojobas eļļas, Šī sviests, ziedūdens, e-vitamīns, glicerīns,  citas saistvielas un aktīvās vielas.
Iedarbība: Iedeguma veicinošs pieniņš. Aizsargā pret UVA un UVB saules stariem, nomierina, mitrina, kopj ādu, atjauno ādas elastību, e-vitamīns darbojas kā antioksidants. Ūdens noturīgs.
Lietot: uzklāt uz ķermeņa pirms sauļošanā. Atkārtoti lietot ik pēc 4ha
Derīguma termiņš: 6 mēneši
Cena: 100ml – 12.09Euro (8.50Ls)

Recepte izmantota no www.calendula.lv

Ūdens noturīgs sauļošanās losjons ar SPF 20.



Sastāvs: Kokosriekstu, jojobas un aprikožu kauliņu eļļas, Šī sviests, alvejas želeja,  e-vitamīns, glicerīns, cinka oksīds, pienskābe, citas saistvielas un aktīvās vielas.
Iedarbība: Iedeguma veicinošs losjons. Aizsargā pret UVA un UVB saules stariem, nomierina, mitrina, kopj ādu, atjauno ādas elastību, e-vitamīns darbojas kā antioksidants. Ūdens noturīgs.
Lietot: uzklāt uz ķermeņa pirms sauļošanā. Atkārtoti lietot ik pēc 4ha.
Derīguma termiņš: 3 mēneši
Cena: 100ml – 12.09.Euro (8.50Ls)

Recepte izmantota no www.calendula.lv

Ūdens noturīgs sauļošanās aizsargkrēms ar SPF 15.


Sastāvs: Kokosriekstu un jojobas eļļas, e-vitamīns, baltais mango un Šī sviests, bišu vasks, cinka oksīds, ēteriskās eļļas: lavanda un piparmētru.
Iedarbība: Iedeguma veicinošs krēms. Aizsargā pret UVA un UVB saules stariem, nomierina, mitrina, kopj ādu, atjauno ādas elastību, e-vitamīns darbojas kā antioksidants. Ūdens noturīgs.
Lietot: uzklāt uz ķermeņa pirms sauļošanā. Atkārtoti lietot ik pēc 4ha
Derīguma termiņš: 6 mēneši
Cena: 100ml – 12.09Euro (8.50Ls)

Recepte izmantota no www.calendula.lv

Sauļošanās eļļa ar SPF 6 -12.


Sastāvs: Kokosriekstu un jojobas eļļas, titāna dioksīda pasta, e-vitamīns, ēteriskās eļļas: lavanda un ilang-ilang.

Iedarbība: Iedeguma veicinoša eļļa. Aizsargā pret UVA un UVB saules stariem, nomierina ādu, atjauno ādas elastību, e vitamīns darbojas kā antioksidants.
Lietot: uzklāt uz ķermeņa pirms sauļošanā. Atkārtoti lietot ik pēc 4ha
Derīguma termiņš: 6 mēneši

Cena: 100ml –   12.09Euro (8.50Ls)

Recepte izmantota no www.calendula.lv

Sejas tonizēšana ir neaizstājama sejas kopšanā!


Sejas ādas tonizēšana ir solis, kurš nepamatoti bieži tiek izlaists pilvērtīgā sejas ādas kopšanas programmā.  Sejas toniki ir produkti, kuru spēku un iedarbību daudzas sievietes neapzinās un nenovērtē. Taču izrādās, ka tieši sejas toniks ir tas līdzeklis, kurš veic ļoti svarīgu funkciju – atjauno ādas pH līdzsvaru, kas ir viens no pamatnosacījumiem, lai sejas āda būtu vesela un skaista.

Kādēļ lietot sejas ādas toniku?

Sieviešu vidū nereti sastopams un valdošs ir uzskats, ka sejas tonikam nav nekāda būtiskā loma sejas ādas kopšanas procesā un tiek pieņemts, ka pietiek vien attīrīt ādu ar attiecīgu attīrošo līdzekli un uzklāt sejas krēmu. Tādējādi sievietes ieekonomē gan naudu, gan laiku, taču izrādās – viss velti, jo sejas toniks ir viens no svarīgākajiem sejas ādas kopšanas līdzekļiem, bez kura sejas kopšana nav un nevar būt pilnvērtīga.
Sejas tonika pirmais un pats svarīgākais uzdevums ir atjaunot ādas dabisko pH (skābju un sārmu) līdzsvaru, kā arī sagatavot ādu tālākai dziļākai mitrināšanai, kas tiek veikta ar attiecīgu krēmu vai serumu.
 Kas ir ādas pH līdzsvars un kādēļ tas ir tik būtisks?
Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Līdzsvarots pH līmenis ir veselīgas ādas pamatnosacījums. Šis nedaudz skābais slānis ādas virskārtā ir mūsu ķermeņa aizsardzības mehānisms pret baktērijām, neļaujot tām vairoties. Ja pH ir paaugstināts, attīstās nelabvēlīga mikroflora, āda ir neaizsargāta, var veidoties iekaisums, sausums vai parādīties taukainība. Lai saglabātu veselīgu ādu, ir svarīgi pH līmeni līdzsvarot aptuveni 5.5 robežās. Ūdens un attīroša kosmētika paaugstina pH līmeni uz ādas. Krāna ūdens pH līmenis ir 7-9, attīrošo līdzekļu pH līmenis ir 7-10. Pēc mazgāšanas ādai ir nepieciešams ilgs laiks (vismaz 5-12 stundas!!!), lai atjaunotu sev tik būtisko aizsargkārtiņu. Tāpēc pēc sejas attīrīšanas ir svarīgi lietot ādas kopšanas līdzekļus (tonikus) ar skābu pH vidi (parasti pH 3-6), kas palīdz atjaunot šo ādas aizsardzības mehānismu daudz ātrāk.”.
  

Kā izvēlēties sejas ādas toniku?

Kā jau visu sejas ādas kopšanas līdzekļu izvēle, arī sejas ādas toniku izvēle veikalu plauktos ir gana plaša, bet kā lai neapjūk un saprot, kurš tad ir tas īstais un man vispiemērotākais tonizējošais līdzeklis? Izrādās, ka orientēties šajā plašajā piedāvājumā nemaz nav tik grūti, ja ir zināmas un tiek ņemtas vērā dažas svarīgas pamatlietas un nosacījumi. 
Pirmkārt, sejas ādas toniki dalās divās lielās grupās – pirmie ir toniki, kas piemēroti visiem ādas tipiem, un otrie – tie, kas paredzēti konkrētam ādas tipam. Un šeit arī rodas pirmais lielais jautājums – vai varu lietot toniku, kas piemērots visiem ādas tipiem, vai tomēr labāk izvēlēties tādu, kas paredzēts konkrēti manam ādas tipam?
Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Visiem ādas tipiem piemērots toniks līdzsvaros pH līmeni un atsvaidzinās ādu, taču tam nepiemitīs dažādiem ādas tipiem specifiski nepieciešamā iedarbība. Labāks rezultāts noteikti būs tad, ja tiks izmantots speciāli konkrētam ādas tipam izstrādāts sejas toniks.”
Izvēloties savam ādas tipam atbilstošu toniku, tas ne vien līdzsvaros ādas pH līmeni un atsvaidzinās ādu, bet arī dos vēl daudz un dažādus papildus labumus – palīdzēs novērst individuālas ar ādas tipu saistītas problēmas, kā, piemēram, ādas sausumu, taukainību, jūtīgumu u.c.
Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Toniks, kas paredzēts taukainai ādai, saturēs aktīvās vielas, kas regulē tauku dziedzeru darbību, antibakteriālas vielas, keratolītiskas vielas, kas viegli loba ādas raga kārtiņas šunas, neļaujot tām uzkrāties un nosprostot poras. Taukainas ādas toniks noteikti saturēs arī spirtu, kas atbrīvo ādu no liekajām taukvielām. Normālas, kombinētas ādas tonikā būs sastāvdaļas, kas līdzsvaro tauku dziedzeru darbību, harmonizējot sejas taukainās un sausās zonas, atsvaidzina ādu. Sausai ādai piemērotā tonikā būs vielas, kas mīkstina ādu, mazina kairinājumu un velkošas ādas sajūtu pēc mazgāšanas.”
Vēl kāda būtiska lieta, ar kuru nākas saskarties, izvēloties sejas ādas toniku, ir uz iepakojumiem sarakstītās attiecīgā tonika īpašības – tonizējošs, mitrinošs, attīrošs... Vai izvēloties toniku ir jāvadās pēc šiem uzrakstiem?
Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Izvēloties toniku, vislabāk tomēr ir vadīties nevis pēc nosaukuma, bet pēc ādas tipa, kam šis produkts ir paredzēts. Produkta nosaukums parasti raksturo iedarbību, bet dažkārt tas varbūt arī maldinošs.”.


Kā pareizi lietot sejas ādas toniku?

Populārākais jautājums to sieviešu vidū, kas ir teikušas JĀ sejas ādas tonikam, ir kā pareizi lietot sejas ādas toniku? Vai to labāk uzklāt ar vates tamponu vai ar pirkstiem?

Lotte Tisenkopfa-Iltnere
 iesaka divus veidus, kā pareizi uzklāt sejas toniku

1. variants
Ar tonikā samitrinātu vates tamponu veic glāstošas kustības pa dabiskajām ādas spraiguma līnijām (Langera līnijām) - no zoda pa vaigu līniju uz augšu, no pieres vidusdaļas uz āru, no kakla pamatnes augšup uz zodu.  Darbojies maigi, nenostiepjot ādu. Velti sev laiku, nu un protams atceries par mazajām vietiņām arī zem degungala, pie matu saknēm, ausu ļipiņām.  

2. variants
Ielej nelielu daudzumu tonika plaukstā, tad samitrini ar toniku abas plaukstas un pliķējošām kustībām aplicē toniku uz sejas un kakla ādas, virzoties pa ādas dabiskajām spraiguma līnijām. Šis tonika uzklāšanas veids iesākumā gan prasīs nelielu veiklību un treniņu. 
Būtiski atcerēties, ka toniku neklāj uz ādas īpaši jutīgām zonām - ap acīm un uz lūpām!



Sejas toniks – pilnvērtīgai ādas kopšanas programmai

Izrādās, ka sejas ādas toniks ir ne vien nepieciešams, bet pat neaizstājams solis sejas ādas kopšanas programmā! To, ko veic sejas toniks, neveic neviens cits sejas ādas kopšanas produkts un tieši tādēļ ir tik būtiski neizlaist šo, tik bieži piemirsto, sejas ādas kopšanas elementu. Lai vai kā – sievietes, kas kopj sejas ādu pareizi, ir pārliecinājušās, ka nav vērts ekonomēt naudu un laiku, izlaižot kādu no sejas ādas kopšanas soļiem. Attīrīšana, tonizēšana, mitrināšana - spēj darboties pilnvērtīgi tikai tad ja tiek lietoti kopā – sākumā sejas āda ir jāattīra, tad jātonizē un tikai tad var veikt dziļāku mitrināšanu ar attiecīga sejas krēma palīdzību. 

Ieskaties sadaļā sejas toniki un ziedūdeņi un izvēlies sev piemērotāko sejas ziedūdeni...

Raksts sagatavots izmantojot www.espati.lv publicēto info


pirmdiena, 2014. gada 19. maijs

Iedeguma veicinoša sauļošanās eļļa ar SPF 4-6


Sastāvs: Saldo mandeļu, persiku kauliņu, vīnogu kauliņu, jojobas eļļas, burkānu eļļa, smiltsērkšķu eļļa, e-vitamīns, lavandas ēteriskā eļļa.
Iedarbība: Veicina noturīgu, zeltaina iedeguma veidošanos, pasargā ādu no saules kaitīgās ietekmes, sastāvā esošās eļļas papildus mitrinās un kops ķermeņa ādu.
Lietot: Dažas stundas pirms sauļošanās un atkārtoti iesmērēties ik pēc 4ha.
Derīguma termiņš: 6 mēneši
Cena: 100ml – 9.96eur (7.00Ls)

Recepte izmantota no www.bbfactory.lv

Viss par SAUĻOŠANOS...


Saulei ir arī pozitīva iedarbība uz mūsu organismu – saulainā laikā uzlabojas cilvēka pašsajūta, mazinās nomāktība, dažiem cilvēkiem samazinās ādas izsitumi, saule atvieglo arī atsevišķu ādas slimību - ekzēmas, psoriāzes gadījumos. UVB starojuma ietekmē ādā notiek D3 vitamīna, kas atbild par kaulaudu stiprību, sintēze -  tomēr pietiek ar 15 minūtēm saules diennaktī, lai nodrošinātu organismam nepieciešamo D3 vitamīna devu.

Kā pareizi sākt sauļoties?

Šajā sezonā pirmo reizi dodoties uz pludmali, nebūtu prātīgi tūdaļ pat censties pēc iespējas ilgāk uzturēties saulē, vārdu sakot, cepināties. Ir nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Lai cik tas smieklīgi izklausītos, pirmajā dienā drīkst sauļoties ne ilgāk par 5–10 minūtēm. Tad sauļošanās laiku var palielināt vēl par 5–10 minūtēm. Katram pašam  ir jāseko līdzi savai pašsajūtai, taču būtu jāliek aiz auss, ka nevienam aktīvajā saulē nav vēlams uzturēties ilgāk par divām stundām dienā. Diemžēl jaunieši un arī pieauguši cilvēki nepiešķir tam tik lielu nozīmi, cik vajadzētu.


Īstais laiks veselīgam iedegumam
Daudzi domā, ka, sauļojoties pusdienlaikā, ātrāk iegūs iedegumu. Jā, tas ir iespējams, bet vēl lielāka iespēja un risks ir iegūt apdegumus, jo laika posmā no pulksten 11 līdz 16 ir visaktīvākā un viskaitīgākā saule. Drošāk ir sauļoties rīta (apmēram līdz pulksten 11) un pēcpusdienas (apmēram pēc pulksten 15) saulē. Šajā laikā ultravioletais starojums nav tik spēcīgs kā pusdienlaikā, turklāt var ļoti labi iedegt (atkarībā no ādas tipa). Starp citu, arī mākoņainajās dienās, kad nav saules, var iesauļoties, jo mākoņi neaiztur ultravioletos starus. Šādās dienās sauļoties ir mazāk kaitīgi, bet tas nenozīmē, ka pludmalē var gulēt visu dienu un to var darīt laika posmā no pulksten 11 līdz 16.

Par ultravioletajiem stariem
Ir trīs galvenie ultravioleto staru veidi:
  1. ultravioletie A jeb UVA stari. Šie stari iekļūst dziļākajos slāņos – dermā, provocē aktīvu brīvo radikāļu veidošanos, līdz ar to rodas dažādas veselības problēmas;
  2. ultravioletie B jeb UVB stari. Šie stari skar tikai epidermu – ādas virsējo slāni. To ietekmē pēc uzturēšanās saulē rodas ādas apsārtums, bet tieši UVB stari veicina melanīna veidošanos šūnās, līdz ar to rodas iedegums;
  3. ultravioletie C jeb UVC stari. Šie stari nesasniedz zemes virsmu, jo absorbējas atmosfērā.
Ultravioletā starojuma ietekme
Nevar noliegt, ka mērena saules staru iedarbība padara ādu gludāku, elastīgāku, piešķir tai svaigu un veselīgu izskatu, turpretim pārāk ilga uzturēšanās saulē un sauļošanās laika posmā no pulksten 11 līdz 16 rada pretēju efektu:
  • UVB stari, iekļūstot epidermā, izraisa apdegumus;
  • dziļi iedarbojoties uz ādu, ultravioletie stari izraisa pārmaiņas DNS šūnās;
  • āda kļūst sausāka;
  • parādās krunciņas;
  • var parādīties neglīti pigmenta plankumi;
  • mazinās ādas elastība, jo tiek bojāti dermā esošie kolagēna un elastīgie saistaudi;
  • pastāv ļaundabīgu audzēju veidošanās risks.
Kāds ir tavs ādas tips?
Ja vēl nezini, noskaidro, kāds ir tavs ādas tips! No tā atkarīgs tavs sauļošanās režīms.

I ādas tips
Raksturīgs cilvēkiem ar ļoti gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, zilām vai pelēkām acīm, vasaras raibumiem. Saules iedegums neveidojas nekad, bet bieži rodas saules apdegumi, jo šim ādas tipam ir ļoti augsts jūtīgums pret saules apdegumiem. Mūsu platuma grādos I ādas tips ir 10–15% cilvēku. Jāizvēlas saules aizsarglīdzekļi ar SPF 30–50.
II ādas tips
Raksturīgs cilvēkiem ar gaišu ādu, blondiem vai gaiši brūni matiem, zilām, zaļām vai pelēkām acīm, iespējami arī vasaras raibumiņi. Lai arī cilvēkiem ar šādu ādas tipu pastāv augsts risks iegūt apdegumus, viņiem veidojas mērens iedegums. Mūsu platuma grādos 80% cilvēku ir raksturīgs tieši šis ādas tips. Jāizvēlas saules aizsarglīdzekļi ar SPF 15–30.
III ādas tips
Raksturīgs cilvēkiem ar gaiši brūnu ādu, tumšiem matiem, brūnām acīm. Šis ādas tips ir ap 5–10% cilvēku. Viņiem apdegumi veidojas reti, iedegums uzreiz ir brūns un skaists. Jāizvēlas saules aizsarglīdzekļi ar SPF 15.
IV ādas tips
Raksturīgs cilvēkiem ar brūnu ādu, tumši brūniem matiem un acīm. Ļoti reti sastopama apdegšana, iedegums veidojas ātri un kļūst tumši brūns. Latvijā ar šādu ādas tipu ir mazāk par 1% cilvēku. Šis ādas tips ir vairāk raksturīgs cilvēkiem, kas dzīvo Ēģiptē, Āfrikā u. c. saulainajās valstīs.

Ko nozīmē SPF?
SPF (sun protection factor) – saules aizsargfaktors. Tas norāda saules filtru spēju pasargāt ādu no UVB stariem – cik reižu ilgāk āda ir aizsargāta no apdeguma, salīdzinot ar neaizsargātu ādu tiešos saules staros. Jo augstāks ir SPF skaitlis, jo ilgāk āda ir aizsargāta. Piemēram, ja āda saulē kļūst apsārtusi jau piecu minūšu laikā, tad, lietojot līdzekli ar SPF 10, cilvēks saulē var atrasties 5 min x 10 = 50 min. Cilvēkiem ar gaišu ādu un vasaras raibumiem vienmēr jāizvēlas saules aizsargkrēms ar augstāku SPF. Arī bērnu maigā un jutīgā āda ir jāiesmērē ar krēmu, kam ir augsts SPF. Jāņem vērā, ka SPF norāda tikai līmeni, kādā āda tiek pasargāta no UVB stariem. UVB staru ietekme uz ādu ir ļoti labi redzama un jūtama (apsārtums, apdegums). Savukārt UVA staru ietekme nav tieši jūtama. UVA stari ir atbildīgi par ādas novecošanos un krunciņām, kas rodas no pārmērīgas saules iedarbības. Tādēļ ir ļoti svarīgi izvēlēties saules krēmu, kas pasargā gan no UVA, gan no UVB stariem.

Saules aizsargfiltrs
Lai āda būtu vesela un elastīga, lai nerastos apdegumi, nepieciešams izvēlēties atbilstošu saules aizsarglīdzekli, kas satur saules aizsargfiltru SPF (sun protection factor). Taču maldīgs ir uzskats, ka, lietojot aizsargkrēmu, saulē var atrasties visu dienu. SPF cipars norāda, cik ilgu laiku var uzturēties saulē, lai āda neapdegtu:
  • SPF 15 – līdz vienai stundai;
  • SPF 25 – 1,5 stundas;
  • SPF 30 – divas stundas;
  • SPF 45 – trīs stundas;
  • SPF 50 – 3,5 stundas.
Nedaudz par saules aizsarglīdzekļiem.
Ir divu veidu saules aizsarglīdzekļi:
  1. Aizsarglīdzekļi, kas absorbē ultravioleto gaismu. Vēl nesen daudzi saules aizsarglīdzekļi saturēja kompleksu, organisku (uz oglekļa bāzes) UVA starus absorbējošu ķīmisko vielu – paraaminobenzoic skābi (PABA). Tika konstatēts, ka tā izraisa ādas alerģiju, un tādēļ praktiski vairs netiek izmantota. Daudzos pretiedeguma līdzekļos tā vietā tagad izmanto citu organisko, UVA absorbējošu ķīmisko vielu, piemēram, benzofenonu. Tomēr tam ir citi trūkumi. Zinātnieki uzskata, ka tā ir endokrīno darbību traucējoša ķimikālija – ja to noskalo notekūdeņu sistēmā (kad cilvēki pēc pludmales apmeklējuma iet dušā), tie uzkrājas upēs un gruntsūdeņos un ietekmē zivju hormonus, tās pat var mainīt dzimumu.
  1. Citi saules aizsarglīdzekļi darbojas, atstarojot UV gaismu no ādas. To sastāvā tiek izmantotas neorganiskas ķīmiskās vielas, piemēram, titāna dioksīds un cinka oksīds. Titāna dioksīds ir balta, ķīmiskā viela, ko izmanto saules krēmos. Tas darbojas kā sava veida dabīgais spogulis – atstaro kaitīgo saules gaismas enerģiju, lai tā darītu mazāku kaitējumu ādai. Lai atstarojošais saules aizsarglīdzeklis darbotos pareizi, jums tas bagātīgi jāuzklāj un jāatstāj, lai veidotos aizsargslānis, citiem vārdiem sakot, necentieties to iemasēt ādā, bet ļaujiet nožūt ādas virspusē.

Par nanotehnoloģijām saules aizsarglīdzekļos
Daudzi kosmētikas ražotāji sākuši izmantot nanotehnoloģijas saules aizsargkrēmu ražošanā. Tiek izmantotas daļiņas, kas ir 80 000 reižu mazākas par cilvēka mata diametru. Nanodaļiņas ir tik mazas, ka potenciāli tās ādā un orgānos var iesūkties ļoti dziļi un izraisīt neprognozējamu fizisku iedarbību. Zinātnieki šobrīd aktīvi pēta nanodaļiņu ietekmi uz cilvēka veselību ilgtermiņā. Šobrīd ir pamatotas aizdomas apšaubīt to drošumu.
Nanodaļiņu izmērs ir to lielākā vērtība un lielākais risks. Saules aizsargkrēmos nanotehnoloģijas izmanto, lai titāna dioksīdu (vielu, kas saules aizsargkrēmiem piešķir balto krāsu) sadalītu sīkās nanodaļiņās. Tādējādi krēms nepadara ādu baltu un iesūcas daudz dziļāk ādas slāņos.
Tomēr cilvēka ķermenis nepieļauj toksisku vielu nonākšanu ādā, plaušās un zarnu traktā. Ja nanodaļiņas var iekļūt ādas dziļākajos slāņos, iespējams, tās nonāk asinsritē un smadzenēs. Rodas daudz jautājumu. Vai tās rada kaitējumu? Kas notiks, ja dažādas nanodaļiņas no dažādiem krēmiem uz ādas apvienosies un iesūksies ādā vienlaicīgi?
Pat netoksiskas nanodaļiņas var radīt problēmas. Piemēram, tās var nokļūt plaušās, bet ir tik mazas, ka plaušas no tām nevar attīrīt ar parastajiem mehānismiem. Tas izraisa plaušu pārslodzi, un tām ir jāstrādā smagāk, lai elpotu.
Nanotehnoloģijas tiek izmantotas visu izsmidzināmo saules aizsarglīdzekļu ražošanā.
Protams, katrs var izvērtēt, vai ir vērts riskēt ar savu veselību tādēļ, lai krēms ātrāk uzsūktos. Es iesaku izvēlēties līdzekļus, kuru ražošanā nav izmantotas nanotehnoloģijas.
Lai rūpētos par jūsu ādas veselību, iesaku izvairīties arī no saules aizsarglīdzekļiem, kuri satur šādas vielas:
·         benzophenones (dlxoybenzone, oxybenzone) – tā uzdevums ir filtrēt ultravioleto gaismu uz ādas virsmas, to pārveidojot par siltumu, tas kaitē augošajām ādas šūnām;
·         avobenzone – iesūcas dziļi ādā, var izraisīt alerģiju;
·         homosalate (HMS) – absorbē ultravioletos UVB starus;
·         octyl-methoxycinnamate (OMC) – dažos pētījumos pierādīts, ka tā veicina kaitīgu brīvo radikāļu rašanos;
·         PABA esteri – absorbē UV starus ļoti līdzīgā veidā kā oksibenzons, tiek bojāts DNS, tādējādi palielinās ādas vēža risks;
·         parabēni (paraben) – bieži tiek saistīti ar vēža saslimšanām.
Lai būtu droši par savu sauļošanās līdzekli, izvēlieties ar eko sertifikātu apstiprinātus produktus, kuros nav izmantotas cilvēkiem un dabai kaitīgas vielas un tehnoloģijas.


Svarīgi
Kā lietot sauļošanās aizsarglīdzekļus?
  • Ir dažādi sauļošanās aizsarglīdzekļu veidi: gēli, krēmi, izsmidzināmi līdzekļi. Nav svarīgi, kuru tu izvēlies, galvenais, lai tas saturētu saules aizsargfiltru SPF.
  • Gan puiši, gan meitenes var lietot vienus un tos pašus aizsargkrēmus.
  • Nav pareizi ierasties pludmalē, izklāt dvielīti, apgulties un tikai tad ieziesties ar aizsargkrēmu. Sauļošanās krēms ir jāuzklāj 20 minūtes pirms sauļošanās, jo tam jāpagūst lēnām uzsūkties un iedarboties, lai tas pilnvērtīgāk veiktu savas funkcijas.
  • Krēms jāuzklāj uz maksimāli tīras ādas plānā kārtiņā.
  • Nav prātīgi sauļoties ar uzklātu dekoratīvo kosmētiku.
  • Arī mākoņainā dienā, ja tu dodies uz pludmali, ādai jāuzklāj aizsargkrēms.
  • Uzklājot aizsargkrēmu, neaizmirsti ieziest ar krēmu tādas jutīgas ķermeņa daļas kā deguns, vaigi, piere, pleci, ausis.
  • Pēc aizsarglīdzekļa iedarbības beigām tas jāuzklāj atkārtoti.
  • Sauļošanās līdzekļi ir viegli nomazgājami, tāpēc pēc peldēšanās tie ādā jāieziež vēlreiz, ja vien tie nav ūdens izturīgi. Tikai tad āda būs aizsargāta.
  • Pēc sauļošanās būtu jāieiet vēsā dušā un jāuzklāj mitrinošs krēms. Tas ir viss, kas nepieciešams saulē nogurušajai ādai. Nekādā gadījumā dušā neizmanto skrubjus vai abrazīvus ādas kopšanas līdzekļus.
  • Solārija kosmētika neder pludmalei, jo āda nesaņems vajadzīgo aizsardzību. Solārija starojums ir atšķirīgs no dabiskā saules starojuma.
  • Neuztraucies, ja, lietojot saules aizsarglīdzekļus, tu neiededz tik strauji. Iedegums veidojas nedaudz lēnāk, taču tas ir noturīgāks un veselīgāks.
  • Maldīgs ir uzskats, ka, dodoties uz pludmali, pietiek vien uzziest parastu ķermeņa krēmu. Tas nesniedz ādai nekādu aizsardzību, tieši pretēji – var izraisīt alerģiju.
Ievēro!
Fakti zināšanai
Īslaicīga sauļošanās. Labāk ir sauļoties ik pēc 15–20 minūtēm, nevis cepināties aktīvajā saulē visu dienu.
Nepārspīlē. Tu vari sauļoties, atpūsties pludmalē vai pie dabas, bet visam jābūt ar mēru un saprāta robežās. Nesauļojies visu dienu, nemoki savu ādu, it īpaši, ja tev ir pirmais ādas tips. Apdegšana saulē var beigties gaužām bēdīgi. :)
Sauļošanās intervāls. Sauļoties pludmalē ir vēlams ik pēc vienas dienas, lai āda varētu atpūsties.
Aktīvā atpūta. Iedegums būs vienmērīgāks, ja tu sauļošanos apvienosi ar aktīvu atpūtu, piemēram, spēlēsi volejbolu, badmintonu, nevis nekustīgi karsēsies saulē.
Žāvēšanās saulē. Pēc peldes nav ieteicams žāvēties saulē, jo ūdens pilieni vēl vairāk piesaista saules starus, tādējādi var iegūt apdegumus.
Saulessarga aizsardzība. Uzskats, ka, atrodoties zem saulessarga, āda ir drošībā, ir maldīgs, jo smiltis un ūdens atstaro saules starus.
Pie ezera vai jūras? Atšķirības nav nekādas, jo ūdens vienlīdz piesaista saules starus.
Ūdens nepieciešamība. Sauļošanās laikā nepieciešams dzert ūdeni, jo notiek iztvaikošana un organismam ir ļoti liela slodze. Vēlams izdzert trīs četrus litrus ūdens dienā.
Ķermeņa aizsardzība. Saules kaitīgās ietekmes mazināšanai vajag lietot speciālus kosmētiskus līdzekļus, kas satur UV starus, jāaizsargā arī acis, galva un lūpas.
Pirms sauļošanās nedrīkst veikt lāzerprocedūras, nav ieteicams lietot smaržas, augu valsts ekstraktus, ārstnieciskas ziedes, jo tās var izraisīt ne tikai alerģiskas reakcijas, bet arī spēcīgus ādas apdegumus. Nav ieteicams lietot arī medikamentus, jo nereti to sastāvā ir vielas, kas raisa pastiprinātu jūtīgumu pret ultravioleto starojumu.

Nedaudz par FOTONOVECOŠANU...

Pūloties saglabāt ādas veselību un skaistumu, bieži vien tiek aizmirsts galvenais faktors saules gaisma, kas no ārpuses ietekmē ādas novecošanās procesu. Mēs izbaudām saules gaismu un mums tā ir nepieciešama, saule aktivizē pozitīvus organisma procesus (piem D vitamīna veidošanās ādā). Tomēr pārmērīgs UV-starojuma daudzums aktivizē dažādus procesus, kurus saprot ar apzīmējumu „fotonovecošanās” (Photoaging). Šis raksts izskaidro kā saules gaisma iedarbojas uz mūsu ādu, kādi aizsargmehānismi un atjaunošanas mehānismi norisinās pašā ādā un kā mēs varam palīdzēt ādai, palīdzot to pasargāt no intensīvas saules staru ietekmes. 

Gaismas inducētie procesi ādā: fotonovecošanās

Ja ādas dabīgie aizsargmehānismi un atjaunošanās mehānismi ir pārslogoti, tas var novest pie vairāk vai mazāk intensīvi izteiktiem bojājumiem. Saules apdegums ir ādas apdeguma reakcija, tā saucamā eritēma, kas var būt gan tik tikko redzams apsārtums, gan smagi ādas apdegumi. Katrs apdegums, kas iegūts pārāk ilgi uzturoties saulē, atstāj nelabojamus bojājumus, arī tad ja apdegums tiek pareizi apkopts un aprūpēts. Āda nekad to „neaizmirst”. Āda reģistrē katru saules staru, bojājumi parādās tikai pēc vairākiem gadiem. Kas tieši notiek ādā, ja tā tiek pakļauta intensīvai saules staru iedarbībai?

Dabīgie ādas aizsargmehānismi

Mūsu āda pati kontrolē dabiskos aizsardzības un atjaunošanās mehānismus, kas var efektīvi reaģēt uz UV- stariem. Būtībā starojums izraisa sekojošus procesus:

a) Dabīgie ādas aizsargmehānismi
1. Proliferācijas (šūnu dalīšanās) paaugstināšanās ar raga slāņa sabiezināšanu, tādējādi UV- starojums tiek reflektēts difūzi un raga slāņa keratīns to absorbē.

2. Gaismu absorbējoša melanīna (pigments, kuram varam pateikties par iedeguma brūno krāsu) veidošana. Optimāli tas darbojas tikai tad, ja sasniegts raga slānis. Sintēzes intensitāte ir atkarīga no ādas tipa. Kā jau mēs zinām ir cilvēki, kuru āda ļoti ātri kļūst brūna, un ir cilvēki, kuri tikpat kā nenosauļojas.

3. Paaugstināta sviedru veidošanās, lai dzesētu ādu.

4. Kā blakusprodukts holesterīna sintēzei ādā rodas lipīdu skvalāns, kam piemīt tāda  īpašība kā spēja samazināt ādas dabisko lipīdu daudzumu, kamēr tā saucamo brīvo radikāļu skābekļa molekulas „dzesējas”, tas ir, atgriežas noteiktā stāvoklī.

b) Dabīgie ādas atjaunošanās mehānismi
Ja ādai nepietiek ar primārajiem aizsardzības mehānismiem, iesaistās atjaunošanās mehānismi:
1. Bojāto šūnu atjaunošanās ierosināšana.

2. Apsārtuma veidošana ar šūnu membrānas paplašināšanu, to permeabilitātes paaugstināšana un līdz ar to iespējamā bojāto šūnu novēršana ar imūnsistēmas substancēm.

3.  DNS- atjaunošanas enzīmi atpazīst bojājumus DNS, atdala bojātos segmentus un aizstāj tos.
4. Ja ādas dabīgie atjaunošanās mehānismi noris bez panākumiem, ādas šūnas atmirst (šis process var izraisīt ādas vēzi).