trešdiena, 2014. gada 9. aprīlis

5 izplatītākās kļūdas, mazgājot seju

5 IZPLATĪTĀKĀS KĻŪDAS, MAZGĀJOT SEJU...


Tikai tīra sejas āda var būt skaista, veselīga un mirdzoša. Tas nu ir fakts. Un tomēr – kādēļ ir tā, ka, lai gan sejas ādu rūpīgi mazgājam, tā tomēr ne vienmēr izskatās tā kā mēs vēlētos? Lūk, 5 izplatītākās kļūdas, ko mēs nereti, un bieži pat neapzināti, pieļaujam, veicot šo ikdienas rituālu – sejas mazgāšanu.


PĀRĀK BIEŽA MAZGĀŠANA. Jā, sejas āda ir jāattīra no putekļiem, liekā sebuma, un, protams, no dekoratīvās kosmētikas. Un tomēr – tas ir jādara ne biežāk kā divas reizes dienā. Turklāt – tikai ar ikdienas lietošanai paredzētu līdzekli. Kas attiecas uz sejas ādas skrubēšanu – tā jāveic 1-2 reizes nedēļā. Ja visus šos pasākumus piekopsi pārāk bieži, sejas āda var kļūt sausāka, jutīgāka vai pastiprināti taukoties, lai atgūtu zaudēto sebumu.



PĀRĀK PAVIRŠA VAI CENTĪGA MAZGĀŠANA. Likums ir vienkāršs – no rīta, mazgājot sejas ādu, nav jēgas līdzekli pārlieku centīgi iemasēt ādā, jo jānoņem tikai liekais sebums, kas uzkrājies pa nakti. Vakarā savukārt var ar apļveida kustībām sejas ādu pamazgāt vairāk, jo jānoņem arī dekoratīvā kosmētika un dienā uz ādas nonākušie putekļi. Ja darīsi otrādi – no rīta sejas ādu pārāk kairināsi, vakarā pietiekami neattīrīsi.



NEPAREIZA ŪDENS TEMPERATŪRA. Sejas mazgāšanai jāizmanto vidēja siltuma ūdens! Pārāk karsts ūdens ir biežākā kļūda, jo tas var likt ādai pastiprināti taukoties pēcāk dienas laikā. Starp citu – arī sejai patiks kontrasts, tamdēļ sejas mazgāšanu vari noslēgt ar auksta ūdens šalti, kas liks arī tev pašai kļūt mundrākai – sevišķi noderīgi rīta rituālā.



NEPIETIEKAMA NOSKALOŠANA. Jebkurš sejas ādas mazgāšanas līdzeklis ir kārtīgi jānoskalo ar lielu daudzumu tīra ūdens. Pārāk pavirša noskalošana un līdzekļa palieku palikšana uz sejas var radīt lieku kairinājumu, jo šie līdzekļi gluži vienkārši var būt pārāk spēcīgi tavai sejas ādai un nav paredzēti atrasties uz tās ilgstoši.



NEPAREIZA NOSLAUCĪŠANA. Vai esi kādreiz aizdomājusies kā tu slauki savu sejas ādu pēc mazgāšanas? Pareizi ir to nosusināt nevis berzēt, un dvielim jābūt tīram un mīkstam, vēlams – tikai sejai paredzētam. Sejas ādas berzēšana ar raupju dvieli neglaimo ādas elastībai, savukārt uz dvieļa, ar kuru slauki visu ķermeni, var būt kādas baktērijas, kas sejas ādai galīgi nav nepieciešamas.


Raksts sagatavots izmantojot www.espati.lv



Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru