ceturtdiena, 2014. gada 27. februāris

Uzmundrinošs vitamīnu fluīds sejai.

Uzmundrinošs vitamīnu fluīds sejas ādai

Sastāvs: Apelsīnu ziedu ziedūdens, solagum, ACE vitamīnu fluīds, dzērveņu sēklu eļļa,  naktssveces eļļa, rokonsals.
Iedarbība: Apelsīnu ziedūdens uzlabo asins cirkulāciju ādā, padara to veselīgu un mirdzošu. Tam piemīt nomierinošas īpašības, tādēļ tas būs īpaši piemērots, lai cīnītos ar stresu un satraukumu. A vitamīns veicina šūnu dalīšanos, regulē keratīna un kalogēna veidošanos ādā, paātrina ādā vielmaiņas procesus, aizkavē priekšlaicīgu novecošanos, aizsargā pret brīvajiem radikāļiem, paaugstina mitruma līmeni ādā. Īpaši labi palīdz sausai, nobriedušai, jūtīgai ādai. C vitamīns stimulē saistaudu vielmaiņu un kalogēna veidošanos un aizkavē kalogēnu šķiedru iziršanu. Iedarbojas uz saistaudiem atjaunojoši un dziedē to bojājumus. Veicina ādā keramīdu sintēzi un stabilizē ādas barjerslāni. Nomierina iekaisušu ādu, izlīdzina nelīdzenu ādu. C vitamīns kombinācijā ar E vitamīnu ir īpaši iedarbīgs, jo viens otru harmoniski papildina un pastiprina to iedarbību.Tas ir lielisks līdzeklis pret vecuma pigmentācijas plankumiem. E-vitamīns ļoti labi palīdz nobriedušai, sausai, saules sakairinātai ādai. Uzlabo mitruma līmeni ādā, izlīdzina ādas un matu ragaslānīti, darbojas kā brīvo radikāļi ķērājs un neitralizētājs. Mazina kairinājumu un iekaisumu.
Lietot: 1 reizi dienā uz attīrītas sejas ādas, ja āda ir sausāka, pēc tam papildus var uzklāt sejas krēmu.
Derīguma termiņš: 3 mēneši
Cena: 10ml – 7.00Eur/30ml – 17.00

Recepte izmantota no www.calendula.lv

trešdiena, 2014. gada 26. februāris

Par krunciņām ap acīm.

Krunciņas ap acīm – mēs visas zinām, kas tās ir un nevienai tās nav mīļas.

Krunciņas ap acīm - neizbēgamas. 
Āda ap acīm ir ļoti plāna, turklāt tieši pakļauta mīmikas ietekmei. Ja pārējās sejas ādas biezums vidēji svārstās starp 1 līdz pat 2 milimetriem, tad āda acu zonā ir vairākas reizes plānāka – vidēji 0,35 milimetri! Taču, neskatoties uz to, ap mūsu acīm ir izvietoti vairāki desmiti muskuļu, kas kustina aci un rada mīmikas dažādu emociju iespaidā. Turklāt mēs arī mirkšķinām acis un darām to ļoti bieži – līdz pat desmit tūkstošiem reižu dienā! Vēl arī jāņem vērā fakts, ka visa mūsu sejas āda kopumā, tajā skaitā acu zona, ir tieši pakļauta ārējās vides ietekmei. Tā visa rezultātā nav nekāds brīnums, ka tieši āda ap acīm ir tā, kurā pienākot attiecīgajam gadu skaitam, varam novērot pirmās novecošanās pazīmes, no kurām izbēgt pavisam ir neiespējami. Un tomēr – pareizi kopjot šo maigo ādu, un ievērojot citus priekšnosacījumus, ir iespējams maksimāli ilgi saglabāt un uzturēt ādu ap acīm skaistu.
Par krunciņām ap acīm jāsāk piedomāt jau pirms 25 gadu vecuma. Esam pieradušas, kad parasti tiek runāts par pirmajām krunciņām, kas parādās pārkāpjot liktenīgo 25 gadu slieksni. Vēl pirms kāda laika šis slieksnis bija 28 gadi, vēl pirms tam - 30 gadi. Izrādās – mūsdienās šis slieksnis lēnām, taču pārliecinoši kustās, diemžēl ne par labu mums. Nelielas krunciņas ap acīm var parādīties jau pirms 25 gadu vecuma. Tas saistīts ar ļoti daudz ko – vidi mums apkārt, dzīvesveidu, straujo dzīves ritmu un no tā izrietošajiem nelabvēlīgajiem faktoriem. Taču skaidrs ir viens – kosmetologi iesaka sākt domāt par acu zonas kopšanu jau kādu brīdi pirms 25 gadu vecuma. Pats svarīgākais – pareizi un kvalitatīvi noņemta dekoratīvā kosmētika, kā arī – viegls, mitrinošs, šim vecumam atbilstošs krēms acu zonai un tās pasargāšana no ārējās vides ietekmes.
Krunciņas ap acīm rada ne tikai ādas novecošanās. Ir izšķiramas divu veidu krunciņas ap acīm. Pirmās ir tā dēvētās vārnu kājiņas, ka sākumā parādās acis samiedzot, bet vēlāk var kļūt redzamas jau tāpat. Pie šīm krunciņām vainojami mīmikas muskuļi – ja tu bieži miedz acis, piemēram, koncentrējoties darbam pie datora, braucot ar auto, saulainās dienās uzturoties ārā, vārnu kājiņas var tevi apciemot jau ap 25 gadu vecuma vai pat nedaudz pirms tam. Cīnīties ar vārnu kājiņām var, pirmkārt, lietojot saulesbrilles, otrkārt, pārbaudot redzi un lietojot brilles vai lēcas vajadzības gadījumā, lai acis nebūtu nevajadzīgi jāmiedz, un treškārt, pienācīgi kopjot ādu ap acīm. Otra veida krunciņas ir tās, kas saistītas ar strukturālām pārmaiņām ādā, tai novecojot. Šīs krunciņas var nākt komplektā ar maisiņiem zem acīm, netīkamiem pigmenta plankumiņiem, kā arī noslīdējušiem plakstiņiem. Šīs krunciņas parasti vizuāli kļūst manāmas ap 40 gadu vecumu. Arī te ļoti būtiska ir pareiza un kvalitatīva ādas acu zonā kopšana, kas palīdzēs maksimāli samazināt šīs netīkamās parādības.
 Dzīvesveids – protams svarīgs. Smēķēšana, alkohols, negulētas naktis, nekvalitatīvs, nepilnvērtīgs uzturs un nepietiekamas fiziskās aktivitātes – tas viss ļoti lielā mērā ietekmē to, kā izskatās mūsu āda, un, protams, arī krunciņas ap acīm šādi paradumi tikai vairo. Mūsu organismā it viss ir saistīts, un, pat lietojot pašu labāko kosmētiku, būs grūti sasniegt labus rezultātus, ja nedomāsim par savu ikdienu un dzīvesveidu kopumā. Taču labā ziņa ir tā, ka apvienojot pareizu un kvalitatīvu ādas kopšanu, ar veselīgu un ādai draudzīgu dzīvesveidu, krunciņu ap acīm rašanos vai progresēšanu ir iespējams maksimāli attālināt vai vismaz samazināt. Protams, būtu naivi cerēt, ka krunciņas neparādīsies nemaz vai pazudīs pavisam, tomēr lietojot uzturā pilnvērtīgu pārtiku, esot fiziski aktīvai, uzturoties pietiekami daudz svaigā gaisā, nesmēķējot un pārmērīgi nelietojot alkoholu, kā arī pietiekami izguļoties ik nakti, mazāk stresojot, un, protams, kopjot ādu, tiešām ir iespējams uzlabot tās izskatu, tajā skaitā – ādas ap acīm izskatu.
Vissvarīgākais – pareiza kopšana un rūpes. Maiga, bet efektīva attīrīšana, dziļa mitrināšana un sargāšana no ārējo faktoru nelabvēlīgās ietekmes – tās ir galvenās darāmās lietas, lai āda ap acīm būtu skaista un krunciņas mazāk redzamas. Izvēlēties savam ādas tipam, īpatnībām un vecumam atbilstošus acu zonas kopšanas līdzekļus ir ļoti būtiski. Kā arī – vienmēr un it visos gadījumos gulēt drīkst doties tikai tad, kad sejas āda, tajā skaitā acu zona, ir pilnībā attīrīta no dekoratīvās kosmētikas. Tās šķiet it kā tik pašsaprotamas lietas un tomēr – kādēļ liela daļa no mums šos vienkāršos noteikumus ne vienmēr ievēro? Turklāt, āda acu zonā noteikti ir jāpasargā arī no ārējās vides nelabvēlīgās ietekmes, piemēram, UV starojuma, vēja, sala. Bieži vien par to mēs aizmirstam – sejas āda tiek pasargāta, bet acu zona – apdalīta. Pareizi, regulāri un kvalitatīvi kopjot ādu acu zonā, tiešām ir iespējams samazināt neglītās krunciņas, vai aizkavēt to iedzīvošanos ādā ap savām acīm!




Ūdens Tavam skaistumam!

To, ka ūdens ir labs un tas ir jādzer – to zinām mēs visas. Ūdens ir nepieciešams gan normālai mūsu organisma darbībai, gan arī skaistumam – mūsu ādai. Bet kā tieši ūdens pietiekamība vai nepietiekamība ietekmē ādas izskatu? Cik daudz ūdens jāizdzer, vai tiešām bieži minētie 2 litri attiecas uz mums visām? Un vispār – kas tad notiek ar ādu, ja mēs tomēr ūdeni nepatērējam tik daudz cik nepieciešams?
IZDZERTAIS ŪDENS UN TAVAS ĀDAS SKAISTUMS – KĀDA IR SAISTĪBA?
Āda ir mūsu ķermeņa lielākais orgāns, kas sastāv no līdz pat 70% ūdens. Dziļākajos ādas slāņos ūdens koncentrācija ir vislielākā – 60%, bet virskārtā tie ir aptuveni 13%. Šie ūdens procenti ir būtiski, lai āda varētu normāli funkcionēt un kārtīgi aizsargāt mūsu organismu no apkārtējās vides iedarbības, kā arī būt elastīga, veselīga un mirdzoša, jeb vienkārši sakot – labi izskatīties. Ļoti būtiski ir ādu nepārtraukti apgādāt ar pietiekamu mitruma daudzumu, jo tā to visu laiku zaudē – gan ikdienā saskaroties ar apkārtējo vidi, ūdens iztvaiko, gan pastiprinātas slodzes rezultātā, organismam svīstot, tā ūdens rezerves vēl vairāk mazinot.
Ja ikdienā uzņemtais ūdens daudzums nav pietiekams, tad organisms rīkojas sekojoši – tas uzņemto ūdeni novirza dzīvībai svarīgāko orgānu darbībai, tādējādi gluži vienkārši „apdalot” tavu ādu, jo tās apūdeņošana nav dzīvībai primārais! Respektīvi, ja organismam jāizdara izvēle starp normālu nieru, aknu un sirds darbību vai ādu, tas, protams, izvēlēsies nieres, aknas un sirdi, jo tās gluži vienkārši tavai dzīvībai ir vitāli svarīgākas! Rezultātā āda, palikusi bez nepieciešamajām mitruma rezervēm, paliek sausa, pelēka un nespodra. Ja mitruma trūkums ir ilgstošs (lasi – tu regulāri nepatērē ūdeni sev vajadzīgajā daudzumā), āda sāk žūt un parādās grumbas, tā var kļūt plāna, sākt lobīties. Kādēļ tā notiek? Izskaidrojums ir gaužām vienkāršs – nepietiekama ūdens daudzuma rezultātā cieš arī ādā esošie asinsvadi, asinsrite, kas nespēj normāli funkcionēt, kā rezultātā āda netiek kā nākas apgādāta ar tai nepieciešamajām uzturvielām un skābekli.
SEJAS ĀDAS IZSKATS – CIEŠI SAISTĪTS AR IKDIENAS ŪDENS PATĒRIŅU!
Nepietiekama ikdienā uzņemtā ūdens daudzuma rezultātā, pirmā, kas cieš, ir tieši sejas āda. Seja ir tā mūsu ķermeņa daļa, kas nepārtraukti tiek pakļauta ārējās vides ietekmei. Šī iemesla dēļ, tā ir arī pirmā, kurā parādās tik netīkamās novecošanās pazīmes, kuras vēl vairāk pastiprina regulārs nepietiekams uzņemtā ūdens daudzums. Šis ir viens no populārākajiem iemesliem, kādēļ nereti gados vēl jaunas sievietes izskatās vecākas par savu bioloģisko vecumu. Ja ikdienā netiek patērēts gana daudz ūdens, sejas āda cietīs vēl vairāk kā visa pārējā ķermeņa āda, jo princips ir tieši tas pats – organisms to „apdalīs” par labu iekšējiem orgāniem, kuriem ūdens gluži vienkārši ir vairāk nepieciešams. Rezultāts – sejas āda kļūst sausa, zūd mirdzums, rodas velkošas sajūtas, parādās pelēcīgs tonis, sīkas krunciņas. Ilgstoši tā turpinot – jau redzamas grumbas, izteikts sausums un nespodrums.
Savukārt, ja ūdens ikdienā tiek uzņemts nepieciešamajā daudzumā, tad āda ir spējīga normāli funkcionēt, jo organismam ūdens pietiek un tas to „neaizņemas” no ādas. Līdz ar to āda izskatās veselīga, jo tiek nodrošināta normāla asinsrite ādā esošajos asinsvados (jau pēc 15 minūtēm, kopš izdzerta glāze ūdens, asinsrite uzlabojas!), kas savukārt spēj apgādāt ādu ar tai vajadzīgajām vielām un skābekli. Skābeklis savukārt nodrošina ādas labu izskatu – tas ir atbildīgs par veselīgu, sārtu, mirdzošu sejas toni, novēršot pelēcīgo krāsu. Vēl būtiski – pietiekams mitruma līmenis ādā nodrošina arī to, ka āda spēj labāk atjaunoties, kas ir būtiska ādas funkcija.
Vērā ņemama ir arī ūdens nepietiekama patēriņa un dažādu ādas izsitumu saistība. Pietiekams uzņemtā ūdens daudzums ik dienu garantē arī to, ka organisms spēs attīrīties no tam nevajadzīgā. Nav noslēpums, ka mēs ikdienā ar pārtiku un no apkārtējās vides uzņemam gan to, kas mums nepieciešams, gan to, bez kā varētu iztikt. Ūdens palīdz visas nevēlamās vielas izskalot no organisma. Ja ūdens netiek uzņemts pietiekami, tad viss nevajadzīgais krājas organismā un var „lauzties” uz āru tieši caur ādu dažādu izsitumu veidā.
CIK ŪDENS DIENĀ TAD ĪSTI IR JĀIZDZER?
Par to, cik daudz ūdens dienā būtu jāizdzer ir gana daudz diskutēts. Parasti populārākie ieteikumi norāda, ka jāizdzer būtu apmēra 2-3 litri ūdens dienā. Bet – vai tā tiešām ir? Izrādās, ka to, cik daudz ūdens tev dienā jāuzņem, norāda tieši tava ķermeņa uzbūve un tavs svars! Jo smagāks cilvēks, jo vairāk ūdens būtu jāpatērē! Formula, pēc kuras aprēķināt sev nepieciešamo dienā patērējamo minimālo ūdens daudzumu ir – 30ml ūdens uz vienu tava ķermeņa svara kilogramu dienā. Tātad, ja tu sver, piemēram, 56 kilogramus, tad ieteicamais minimālais ūdens patēriņš dienā tev būtu 1,68 litri!
Ko nozīmē – tīra ūdens patēriņš? Speciālisti uzskata, ka tieši ūdens ir tas, kas vislabāk apgādā mūsu ķermeni un tajā skaitā ādu, ar tai nepieciešamo mitrumu. No sava ikdienas uzņemtā ūdens daudzuma pilnīgi noteikti vari izslēgt kafiju, melno tēju, zaļo tēju, arī augļu un dārzeņu sulas neskaitās – ne pakās pirktās, ne svaigi spiestās (dietologi tās vispār pieskaita pie ēdieniem, nevis dzērieniem), par limonādēm un tamlīdzīgiem dzērieniem nemaz nerunājot. Tātad, šis dienā uzņemamais ūdens patēriņš attiecas TIKAI uz ūdeni, neliela atkāpe ir pieļaujama daļu šī ūdens uzņemot ar nesaldinātām (ūdens izvadi nestimulējošām) zāļu tējām.
Ļoti būtiska ir arī uzņemtā ūdens kvalitāte. Tas nozīmē – ūdenim jābūt tīram. Tādēļ vislabāk ir izvēlēties minerālūdeni, vai ūdeni kas ir filtrēts. Pērkot ūdeni veikalos, noteikti noskaidro, no kurienes šis ūdens ir nācis, kur iegūts, kāds ir minerālvielu sastāvs. Jo zināmāks vārds, jo drošāk, ka ūdens tiešām būs kvalitatīvs. Starp citu, tieši veikalos nopērkams ūdens ir laba izvēle arī tādēļ, ka tajā esošie minerāli ir sabalansētā daudzumā, lai vēl jo vairāk parūpētos par tavu labsajūtu, veselību un, protams, skaistumu!
KO VĒL VĒRTS ŅEMT VĒRĀ?
Vēl ir vērts pievērst uzmanību tam, kāds gadalaiks un laika apstākļi valda aiz loga. Lielā karstumā, vai gluži pretēji - aukstumā ūdens patēriņš ir jāpalielina, jo ādai tas ir papildus stress un tai nepieciešama palīdzība, lai ar to tiktu galā. Tas pats attiecas arī uz apkures sezonu, kad telpās gaiss ir ļoti sauss. Otra lieta – ēdienkarte. Jo vairāk uzturā tiek patērēti produkti, kas pastiprināti izvada no organisma ūdeni, piemēram, kafija, melnā tēja, sāļi ēdieni, kā arī alkohols, jo vairāk ūdens jāpatērē, lai kompensētu zudumu.

Vēl jāatceras, ka ļoti būtiski ir ne tikai uzņemt pietiekamu ūdens daudzumu dienā, bet arī pareizi to darīt! Savs ikdienas ūdens daudzums ir jāuzņem pakāpeniski visas dienas laikā, nevis, piemēram, „visu vienā piegājienā“, lai nebojātu gremošanas sistēmas darbību un neradītu lieku tūsku ķermenī (piemēram, sadzeroties ūdeni pirms naktsmiera.

5 labākie un 5 sliktākie pārtikas produkti tavai ādai

Lai iegūtu skaistu, gludu, mirdzošu un veselīgu ādu, tā ir ne vien pareizi jākopj, izmantojot atbilstošus kosmētiskos produktus, bet arī jābaro un jālutina no iekšienes. Vai esi kādreiz aizdomājusies par to, ka tieši āda ir vislabākais spogulis, kas parāda to, vai tava ēdienkarte ir pietiekoši bagātīga? Šoreiz piedāvājam tev labāko un sliktāko pārtikas produktu topu tavai ādai! Uzzini, ko iekļaut savā ēdienkartē, un no kā izvairīties, lai padarītu savu ādu vēl skaistāku un neatvairāmāku!

5 LABĀKIE PĀRTIKAS PRODUKTI TAVAI ĀDAI
Sarkanās bietes – bietes ir spēcīgs antioksidants, tās spēj uzlabot ādas krāsu, padarīt to mirdzošu un jaunavīgu. Biešu spēkos ir izvadīt no mūsu organisma šūnām kaitīgās un nevajadzīgās vielas, kas, protams, atstāj iespaidu arī uz ādu. Īpašā biešu spēja, kas nāk par labu ādai – bietēs esošās vielas spēj palielināt skābekļa pievadi šūnām par vairākām reizēm, kā rezultātā āda iegūst veselīgas krāsas toni. Bietes spēj arī mazināt celulītu un liekos tauciņus, uzlabot ādas elastīgumu un padarīt izturīgāku tās virskārtu. Iekļauj bietes savā ēdienkartē kā zupās, tā sautējumos, salātos un dažādās uzkodās! Starp citu, bez bietēm, ādai ieteicami ir visi dārzeņi un ogas, kas ir sarkanā krāsā – tie visi ir bagāti ar antioksidantiem! Piemēram, sarkanā paprika, zemenes, avenes u.c.!

Citroni – 
citronu sulai piemīt spējas izvadīt no šūnām toksīnus un hormonu paliekas, kas var kaitēt ādai padarot to taukainu un problemātisku. Tā spēj piesaistīt labās taukskābes, kas palīdz saglabāt ādā nepieciešamo mitruma līmeni, lai āda nezaudētu savu elastību un vitalitāti. Citronu sulā esošās vielas spēj cīnīties ar mikrobiem un baktērijām, kas atbildīgas par piņņu attīstību. Lieto citronu gan pie tējas, gan arī ēdienos – apslaki salātus, gaļu, zivis ar citronu sulu. Pievieno to arī ūdenim!

Melnās sezama sēkliņas – 
tās palīdz atjaunot ādas elastību un mirdzumu. Melnās sezama sēkliņas satur nepiesātinātās taukskābes, aminoskābes, kāliju un šķiedrvielas. Tās spēj bagātīgi pabarot tavu ādu! Melnās sezama sēkliņas noteikti ir pelnījušas tikt iekļautas tavā ēdienkartē – pievieno tās brokastu pārslām, putrai, jogurtam, ber uz maizītes ar biezpienu, pievieno zupām, otrajiem ēdieniem un pat saldajiem ēdieniem. Protams, pašu sēkliņu vietā derēs arī kvalitatīva sezama sēkliņu eļļa. Esi radoša!

Sarkanie kāposti – 
sarkanie kāposti satur vērtīgu pigmentu, kas vēl atrodams arī, piemēram, mellenēs. Šis pigments palīdz samazināt grumbiņu veidošanos un novērst pārmērīgu ādas pigmentāciju UV staru ietekmē. Sarkanajos kāpostos ir līdz pat sešām (!) reizēm vairāk C vitamīna, kā tas ir zaļajos kāpostos. C vitamīns, protams, ir būtisks ādai, jo darbojas kā antioksidants. Vēl sarkanie kāposti satur arī vielas, kas spēj palīdzēt izvadīt no organisma toksīnus, tādējādi uzlabojot gan ķermeņa aprises, gan ādas izskatu.

Ķirbju sēklas – 
te derēs gan pašas ķirbju sēklas, kuras vēl vari pagūt ievākt no šī gada ķirbju ražas, gan arī kvalitatīva ķirbju eļļa. Ķirbju sēklas un eļļa ir burtiski pilna ar cinku, E vitamīnu, A vitamīnu, Omega taukskābēm un citām būtiskām vielām, kas baro, atjauno un lieliski mitrina tavu ādu. Tās spēj palīdzēt novērst arī dažādas ādas nepilnības, piemēram, strijas, rētiņas u.tml.

5 SLIKTĀKIE PĀRTIKAS PRODUKTI TAVAI ĀDAI
Pārtikas produkti, kas satur hidrogenētos taukus – hidrogenētie tauki ir tauki vai eļļa, kas ir bijusi šķidra, bet ražošanas procesā mākslīgi sabiezināta. Šī procesa laikā zūd viss vērtīgais, kas eļļās ir. Hidrogenētie tauki mūsu organismā noder vien enerģijas gūšanai – tie satur daudz kaloriju, bet nekādu vērtīgo vielu tajos nav. Var pat teikt – tie sniedz vairāk slikta nevis laba, un tas, protams, atspoguļojas arī ādas izskatā. Visvairāk hidrogenēto tauku ir tādos produktos kā čipsos, cepumos un kondetorejas izstrādājumos, kā arī šokolādē un konfektēs.

Ātrās uzkodas, sevišķi tās, kas pagatavotas eļļā – 
tas nevienai no mums nav jaunums, ka ātrās uzkodas nav labas mūsu veselībai. Tomēr parasti mēs par tām runājam un domājam skatoties no veselīga svara saglabāšanas prizmas, taču, vai esi aizdomājusies par ātro uzkodu ietekmi uz savas ādas izskatu? Šīs uzkodas to ietekmē vistiešākajā un ne tajā pozitīvākajā veidā. Lielais eļļas (kas bieži vien nav kvalitatīva) daudzums, sāls un nekvalitatīvās izejvielas ir iemesls tam, ka ieturot šādu maltīti, mūsu āda negūst neko no tā, ko tai vajadzētu gūt – ātrajās uzkodās nav nedz vitamīnu, nedz minerālvielu, nedz vērtīgo taukskābju. Tā vietā ir daudz liekas enerģijas lieko kaloriju veidā.

Gaļa, kas satur nitrātus – 
nitrātus visbiežāk pievieno dažādiem gaļas izstrādājumiem, kuriem raksturīga sarkanīga krāsa – desām, cīsiņiem, sardelēm utt. Nitrātu pievienošanas mērķis ir saglabāt sarkano krāsu un novērst nevēlamo mikrobu savairošanos gaļā. Kopā ar lielo tauku un sāls daudzumu, ko satur šādi gaļas izstrādājumi, šāda pārtika nodara vairāk ļauna nekā laba un tas attiecas arī uz tavu ādu – ļengana, bez tvirtuma, turklāt pelēcīgā tonī – tāda ir āda, kura tiek barota ar tai nevajadzīgām vielām.

Piesātinātie dzīvnieku valsts izcelsmes tauki – 
mēs zinām, ka tauki un eļļas mūsu ādai ir vajadzīgas. Taču tie noteikti nav piesātinātās dzīvnieku valsts izcelsmes tauki. Tos visvairāk satur dzīvnieku āda – liellopa, cūkas un vistas āda, arī gaļa. Tie ir arī piena produktos ar lielu tauku saturu – pienā, krējumā, biezpienā un sierā. Šie ir tauki, kas ne vien rada nevajadzīgas kalorijas un pārāk daudz nepatērētas enerģijas, bet arī nelabvēlīgi iedarbojas uz tavu ādu.

Sāls un alkohols – 
kā viens, tā otrs no šiem produktiem izvada no mūsu organisma tam tik ļoti nepieciešamo ūdeni. Pirmā, kas cieš, ir mūsu āda, jo tai vitāli nepieciešams pietiekams ūdens daudzums, lai tā varētu uzturēt nepieciešamo elastīguma līmeni. Patērējot pastiprināti daudz sāls un dažādu alkoholisko dzērienu, mēs nodarām pāri visam savam organismam, tajā skaitā mūsu lielākajam orgānam – ādai.


pirmdiena, 2014. gada 24. februāris

Pret striju ķermeņa eļļa

Strijas visbiežāk veidojas:
• grūtniecības periodā - strauji mainoties ķermeņa formām un pieaugot ķermeņa masai, var veidoties saistaudu plīsumi. Ļoti liela svara pieauguma gadījumā (20 - 30kg) var veidoties arī uz apakšdelmiem un augšstilbiem. Jāatceras, ka striju veidošanās kritiskais laiks ir arī pirmie divi mēneši pēc dzemdībām.
• pusaudžu vecumā, kad notiek strauja organisma augšana. Ļoti ātri augot garumā, saistaudu plīsumi var rasties uz muguras pie mugurkaula. Šajā gadījumā tie ir nevis gareniskā, bet šķērseniskā virzienā.
• krasu ķermeņa masas svārstību ietekmē - tiek strauji zaudēts vai iegūts svars - vairāk nekā pieci kilogrami vienā mēnesī.
• veselības problēmu gadījumā - striju veidošanās bērniem norāda uz hormonālo disbalansu, šajā gadījumā noteikti vajadzētu apmeklēt ārstu. Pieaugušajiem - ilgstoši lietojot steroīdos hormonu preperātus.
• vīriešiem ar alus vēderiņiem un pārāk aktīva sporta piekritējiem— pirmajā gadījumā strijas veidojas uz vēdera, bet otrajā — plecu joslā vīriešiem, kuri aktīvi trenē ķermeni, izmantojot dažādus uztura bagātinātājus muskuļu masas palielināšanai.
Kā cīnīties ar strijām?
Nepieciešams izvēlēties ķermeņa kopšanas līdzekļus, kuri ādu baro, mitrina, padara samtaināku, elastīgāku un gludāku.
1)nepieciešams izvēlēties piemērotu mazgāšanas līdzekli: ziepes, dušas želeju, kuru sastāvā ir krēms vai eļļa.
2)Tikai pietiekami labi no atmirušajām šūnām jeb raga kārtas attīrīta āda spēj uzņemt uzklātos līdzekļus - krēmus, losjonus - un arī veiktās procedūras būs efektīvākas. Labākais veids, kā to panākt, ir ādas pīlings jeb skrubis. To ieteicams veikt reizi nedēļā.
3)pēc dušas/vannas regulāri mitrināt ķermeņa ādu ar piemērotu kopšanas līdzekli.
Pret striju ķermeņa eļļa.
Sastāvs: Vīnogu kauliņu, kviešu asnu, sezama sēklu, avokado eļļu maisījums ar greipfrūta, sarkano mandarīnu un tangerīna ēteriskām eļļām.
Iedarbība:  Intensīvi mitrina, baro, mīkstina, izlīdzina ķermeņa ādu.
Lietot: 1 līdz 2 reizes dienā pēc siltas dušas/vannas.
Derīguma termiņš: 6 mēneši
Cena: 50ml – 9.00eur /100ml-16.00eur /250ml – 24.00eur

otrdiena, 2014. gada 18. februāris

Rožu - Lavandas ķermeņa skrubis.

Rozi tradicionāli dēvē par ziedu karalieni, aromterapijā to uzskata par ēterisko eļļu karalieni. Roze ir maigs, bet ļoti spēcīgs antidepresants. Daudzu simtu gadu garumā roze ieņem afrodiziaka (seksuāli veicinoša) lomu. Senie romieši izmētāja rožu ziedlapiņas jaunlaulāto ložā. Pateicoties aromātam rozi plaši izmanto ādas kopšanas līdzekļos  Tā der visiem ādas tipiem, īpaši sausai, jūtīgai un novecojušai ādai. Lai palutinātu savu ķermeni ar šo karalisko ziedu aromātu, piedāvājumā atradīsiet Rožu - Lavandas ķermeņa skrubi.
 Rožu – Lavandas ķermeņa skrubis.

Sastāvs: Aprikožu kauliņu un bio kokoseļļas, kazas piena, jogurta un kokosriekstu piena pulveri, niedru cukurs, rožlapas, lavandas ziedi, silīcijs, rožu un lavandas ēteriskās eļļas.
Iedarbība: Aprikožu kauliņu eļļa ir bagātīga ar poli nepiesātinātajām taukskābēm, oleīn un linolskābēm, kā arī A un E vitamīniem.Tā ir ideāla sausai, jūtīgai, izslāpušai ādai, tā mitrina, baro, mīkstina un nomierina ādu. Aprikožu kauliņu eļļai, pateicoties vitamīnu un taukskābju kombinācijai, piemīt pret novecošanās un pret iekaisuma īpašības. Vitamīni un minerālvielas, kuras atrodas kazas pienā, labvēlīgi iedarbojas uz ādu, padarot to mīkstu un maigu. Jogurta pulveris satur D, B6 un B 12 vitamīnus un minerālvielas, kas mitrina, baro un atjauno ādu. Kokosriekstu piena pulveris ir bagātīgs minerālvielu un vitamīnu avots – tas satur dzelzi, kalciju, magniju, kāliju un cinku, kā arī C, K un E vitamīnus, taukskābes un aminoskābes. Rožu ēteriskā eļļa skrubim piešķirs patīkamu un maigu rožu aromātu, bet lavandas ēteriskā eļļa sniegs jums antiseptiskas, atjaunojošas, mīkstinošas un relaksējošas terapeitiskās īpašības.
Lietot: 1-2 reizes nedēļā iesmērējot ķermeņa ādu un noskalojot ar siltu ūedni.
Derīguma termiņš: 6 mēneši

Cena: 150ml – 11.00eur

piektdiena, 2014. gada 7. februāris

Intensīvas iedarbības pret celulīta komplekts.

Intensīva pret celulīta želejeļļa un ķermeņa skrubis ar jūras sāli.

Pret celulīta želejeļļa.
Sastāvs: Vīnogu kauliņu un sezama sēklu eļļas, E vitamīns, Cera Bellina vasks, greipfrūta, laima, ciedrkoka, saldo aplesīnu, petitgreina, kadiķogu, pētersīļu ēteriskās eļļas.
Iedarbība: Želejeļļas iedarbība ir dziļa, pamatīga un lēna. Vīnogu kauliņu eļļa satur E, C, D vitamīnus un dažādas taukskābes. Sezama sēklu eļļa ir lielisks antioksidantu avots, tā lieliski mīkstina, baro ādu, uzlabo ādas elastību un toni. Želejeļļas satāvā esošās ēteriskās eļļas dziļi un pamatīgi iesūcas ādā un šķeļ šlakvielas. 
Lietot: Iemasēt apļveida kustībām katru dienu uz celulīta skartām vietām pēc siltas dušas vai vannas. Vēlams lietot vismaz 28 dienas. Lietojot šo želejeļļu ieteicams pastiprināti dzert tīru ūdeni, lai šlakvielas, ko šķeļ ēteriskās eļļas, ātrāk un vieglāk izvadītos ārā no organisma. Vēlams izmantot kombinācijā ar ķermeņa sāls skurbi, ko lieto vienu reizi nedēļā, kas papildus attīrīs poras un ādu.
Cena: 100ml - 17.00eur/ 250ml - 25.00eur

Citrusu ķermeņa skrubis ar jūras sāli.
Sastāvs: smalka jūras sāls, vīnogu kauliņu eļļa, burkānu eļļa, glicerīns, kokosriekstu betaīns, greipfrūta, saldo apelsīnu, citrona un levzeja ēteriskās eļļas. 
Iedarbība: jūras sāls satur nātrija hlorīdu, magniju, kāliju un kalciju. Tā palīdz izvadīt no organisma toksīnus un āttīra ķermeņa ādu, mazina muskuļu sāpes, iedarbojas relaksējoši, dezinficējoši un dziedējoši. Sastāvā esošās ēteriskās eļļas iedarbosies tonizējoši. 
Lietot: vienu reizi nedēļā iemasēt ķermeņa ādu.
Cena: 100gr - 6.00eur/ 250gr - 10.00eur

KOMPLEKTA CENA:
100gr - 20.00eur/ 250gr - 32.00eur


Receptes izmantotas no www.calendula.lv