trešdiena, 2014. gada 26. februāris

Par krunciņām ap acīm.

Krunciņas ap acīm – mēs visas zinām, kas tās ir un nevienai tās nav mīļas.

Krunciņas ap acīm - neizbēgamas. 
Āda ap acīm ir ļoti plāna, turklāt tieši pakļauta mīmikas ietekmei. Ja pārējās sejas ādas biezums vidēji svārstās starp 1 līdz pat 2 milimetriem, tad āda acu zonā ir vairākas reizes plānāka – vidēji 0,35 milimetri! Taču, neskatoties uz to, ap mūsu acīm ir izvietoti vairāki desmiti muskuļu, kas kustina aci un rada mīmikas dažādu emociju iespaidā. Turklāt mēs arī mirkšķinām acis un darām to ļoti bieži – līdz pat desmit tūkstošiem reižu dienā! Vēl arī jāņem vērā fakts, ka visa mūsu sejas āda kopumā, tajā skaitā acu zona, ir tieši pakļauta ārējās vides ietekmei. Tā visa rezultātā nav nekāds brīnums, ka tieši āda ap acīm ir tā, kurā pienākot attiecīgajam gadu skaitam, varam novērot pirmās novecošanās pazīmes, no kurām izbēgt pavisam ir neiespējami. Un tomēr – pareizi kopjot šo maigo ādu, un ievērojot citus priekšnosacījumus, ir iespējams maksimāli ilgi saglabāt un uzturēt ādu ap acīm skaistu.
Par krunciņām ap acīm jāsāk piedomāt jau pirms 25 gadu vecuma. Esam pieradušas, kad parasti tiek runāts par pirmajām krunciņām, kas parādās pārkāpjot liktenīgo 25 gadu slieksni. Vēl pirms kāda laika šis slieksnis bija 28 gadi, vēl pirms tam - 30 gadi. Izrādās – mūsdienās šis slieksnis lēnām, taču pārliecinoši kustās, diemžēl ne par labu mums. Nelielas krunciņas ap acīm var parādīties jau pirms 25 gadu vecuma. Tas saistīts ar ļoti daudz ko – vidi mums apkārt, dzīvesveidu, straujo dzīves ritmu un no tā izrietošajiem nelabvēlīgajiem faktoriem. Taču skaidrs ir viens – kosmetologi iesaka sākt domāt par acu zonas kopšanu jau kādu brīdi pirms 25 gadu vecuma. Pats svarīgākais – pareizi un kvalitatīvi noņemta dekoratīvā kosmētika, kā arī – viegls, mitrinošs, šim vecumam atbilstošs krēms acu zonai un tās pasargāšana no ārējās vides ietekmes.
Krunciņas ap acīm rada ne tikai ādas novecošanās. Ir izšķiramas divu veidu krunciņas ap acīm. Pirmās ir tā dēvētās vārnu kājiņas, ka sākumā parādās acis samiedzot, bet vēlāk var kļūt redzamas jau tāpat. Pie šīm krunciņām vainojami mīmikas muskuļi – ja tu bieži miedz acis, piemēram, koncentrējoties darbam pie datora, braucot ar auto, saulainās dienās uzturoties ārā, vārnu kājiņas var tevi apciemot jau ap 25 gadu vecuma vai pat nedaudz pirms tam. Cīnīties ar vārnu kājiņām var, pirmkārt, lietojot saulesbrilles, otrkārt, pārbaudot redzi un lietojot brilles vai lēcas vajadzības gadījumā, lai acis nebūtu nevajadzīgi jāmiedz, un treškārt, pienācīgi kopjot ādu ap acīm. Otra veida krunciņas ir tās, kas saistītas ar strukturālām pārmaiņām ādā, tai novecojot. Šīs krunciņas var nākt komplektā ar maisiņiem zem acīm, netīkamiem pigmenta plankumiņiem, kā arī noslīdējušiem plakstiņiem. Šīs krunciņas parasti vizuāli kļūst manāmas ap 40 gadu vecumu. Arī te ļoti būtiska ir pareiza un kvalitatīva ādas acu zonā kopšana, kas palīdzēs maksimāli samazināt šīs netīkamās parādības.
 Dzīvesveids – protams svarīgs. Smēķēšana, alkohols, negulētas naktis, nekvalitatīvs, nepilnvērtīgs uzturs un nepietiekamas fiziskās aktivitātes – tas viss ļoti lielā mērā ietekmē to, kā izskatās mūsu āda, un, protams, arī krunciņas ap acīm šādi paradumi tikai vairo. Mūsu organismā it viss ir saistīts, un, pat lietojot pašu labāko kosmētiku, būs grūti sasniegt labus rezultātus, ja nedomāsim par savu ikdienu un dzīvesveidu kopumā. Taču labā ziņa ir tā, ka apvienojot pareizu un kvalitatīvu ādas kopšanu, ar veselīgu un ādai draudzīgu dzīvesveidu, krunciņu ap acīm rašanos vai progresēšanu ir iespējams maksimāli attālināt vai vismaz samazināt. Protams, būtu naivi cerēt, ka krunciņas neparādīsies nemaz vai pazudīs pavisam, tomēr lietojot uzturā pilnvērtīgu pārtiku, esot fiziski aktīvai, uzturoties pietiekami daudz svaigā gaisā, nesmēķējot un pārmērīgi nelietojot alkoholu, kā arī pietiekami izguļoties ik nakti, mazāk stresojot, un, protams, kopjot ādu, tiešām ir iespējams uzlabot tās izskatu, tajā skaitā – ādas ap acīm izskatu.
Vissvarīgākais – pareiza kopšana un rūpes. Maiga, bet efektīva attīrīšana, dziļa mitrināšana un sargāšana no ārējo faktoru nelabvēlīgās ietekmes – tās ir galvenās darāmās lietas, lai āda ap acīm būtu skaista un krunciņas mazāk redzamas. Izvēlēties savam ādas tipam, īpatnībām un vecumam atbilstošus acu zonas kopšanas līdzekļus ir ļoti būtiski. Kā arī – vienmēr un it visos gadījumos gulēt drīkst doties tikai tad, kad sejas āda, tajā skaitā acu zona, ir pilnībā attīrīta no dekoratīvās kosmētikas. Tās šķiet it kā tik pašsaprotamas lietas un tomēr – kādēļ liela daļa no mums šos vienkāršos noteikumus ne vienmēr ievēro? Turklāt, āda acu zonā noteikti ir jāpasargā arī no ārējās vides nelabvēlīgās ietekmes, piemēram, UV starojuma, vēja, sala. Bieži vien par to mēs aizmirstam – sejas āda tiek pasargāta, bet acu zona – apdalīta. Pareizi, regulāri un kvalitatīvi kopjot ādu acu zonā, tiešām ir iespējams samazināt neglītās krunciņas, vai aizkavēt to iedzīvošanos ādā ap savām acīm!




Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru